1% dla przedszkolaka

KRS 0000052078
z zaznaczeniem "Samorządowe Przedszkole nr 177, Kraków"

BAJKA DLA DZIECI

28 marca

Drodzy Rodzice, proponujemy przeczytanie wspólnie z dzieckiem bajki Karoliny Piotrowskiej pt. "Zostań w domu" wyjaśniającej przedszkolakom aktualne pojęcia związane z epidemią, kwarantanną, koronawirusem. Dzieci będą mogły zrozumieć, dlaczego tak ważne jest teraz pozostanie w domu. Zachęcamy do lektury.

www.przedszkole177krakow.pl/i/cms/zostan-w-domu-dla-dzieci-bajka.pdf

Monika Siwek

INFORMACJA DLA RODZICÓW

 27 marca

DRODZY RODZICE,   
przesyłamy informacje zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej dotyczącymi  realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego w obecnej sytuacji, która sprawia, że powinna być ona realizowana – przy współpracy nauczyciela i rodziców – w warunkach edukacji w domu rodzinnym.
 
„ Czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, można wykorzystać na to, aby stało się ono bardziej samodzielne.
Warto zachęcać je do utrzymania czystości w swoim kąciku (pokoju), przygotowania prostych posiłków razem z rodzicami, wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem, przygotowaniem do snu. W tych ostatnich czynnościach, z powodu pośpiechu, dzieci są zazwyczaj wyręczane.
 
Pobyt w domu daje możliwość częstych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym wzbogacania ich słownictwa. Ważne jest także znalezienie czasu na czytanie dzieciom i z dziećmi. Aby urozmaicić zajęcia, można skorzystać z edukacyjnych programów telewizyjnych.
 
Pobyt w domu może być także okazją do prowadzenia rozmów z dzieckiem, tłumaczenia otaczających nas zjawisk.
 
Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpieczne i swobodne w swej aktywności. Powinno się także umożliwić dziecku zaspokajanie potrzeb aktywności fizycznej, np. poprzez wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych.”
 
Inne zajęcia o charakterze edukacyjnym to m.in. zabawy przy wspólnym stole: gry planszowe, czy zabawy i gry zręcznościowe. Należy pamiętać, że podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa.

Podejmowanie tych działań pozwoli na nabywanie przez dziecko doświadczeń w różnych obszarach rozwojowych: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym". 

Dariusz  Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej 

Wesołe zakładki do książek

27 marca

 Drodzy Państwo serdecznie zachęcam do wykonania wesołych, wiosennych zakładek do książek. Pomysł zaczerpnięto z bloga  "Mama w domu"

Instrukcję jak je wykonać znajdziecie w zamieszczonym poniżej linku pdf.

www.przedszkole177krakow.pl/i/cms/zakladki.pdf

Życzę miłej zabawy – Kinga Bołoz

INFORMACJA DLA RODZICÓW

26 marca
Szanowni Państwo , Drodzy Rodzice
W związku z zaistniałą sytuacją związaną z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID- 19 informuję, iż zmianie uległy godziny pracy przedszkola w tym kancelarii przedszkola. Pracownicy przedszkola (w tym dyrektor i wicedyrektor ) pełnią dyżury w określonych godzinach .
We wszelkich sprawach dotyczących funkcjonowania przedszkola proszę dzwonić lub pisać korzystając  z podanych danych do kontaktu . 
 
e – mail :    samorzadowe.przedszkole177@ interia.pl
 
tel. stacjonarny:     126482808
 
tel. służbowy dyrektora:    502669271
 
Serdecznie pozdrawiam.
Z nadzieją, że wszyscy ( i rodzice i dzieci i wasi bliscy) pozostajecie  
w dobrym zdrowiu
Z poważaniem Elżbieta Piwowarczyk

Zachęcamy do skorzystania z propozycji przygotowanej przez Wydawnictwo GREG

26 marca

Dlaczego chorujemy, jak uniknąć zarażenia wirusem i jak nie zarażać innych, czemu myjemy ręce i zasłaniamy buzię przy kichaniu? 

Odpowiedzi na te pytania, w przystępnej dla dzieci formie opowiadań i wierszyków, znajdziecie w naszym BEZPŁATNYM e-booku "Wirusowy alarm"!

https://pliki.greg.pl/Wirusowy_Alarm.php?z=AA

Pod tym linkiem można również skorzystać ze zbioru wybranych łamigłówek i zadań edukacyjnych oraz malowanek z książek wydanych przez wydawnictwo .

https://pliki.greg.pl/Zagadki_i_malowanki.php?z=AA

Agnieszka Antosiewicz, Beata Jurkowska

 

Pomysły na zabawę

26 marzec

Ćwicz razem z nami !

25 marca

POLSKIE RADIO DZIECIOM

 24 marca

Drodzy Rodzice, przedstawiamy kolejną ofertę umilającą spędzanie czasu z dzieckiem w domu. Tym razem z Polskim Radiem.

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci
Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej.
Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.
Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.
 
https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom
 Monika Siwek

 

 

Domowa ciastolina

24 marca

 

DRODZY RODZICE, KOCHANE DZIECI

23 marca
Niestety, jak wszyscy wiemy sytuacja epidemiczna w naszym kraju nie poprawia się. Musimy nadal pozostać w domu. Zdaję sobie sprawę jak trudny jest to czas dla Państwa, dla dzieci i całych rodzin. Wszyscy wolelibyśmy wrócić do stanu sprzed COVID 19. Niestety musimy funkcjonować w tej rzeczywistości, którą mamy. Dlatego będziemy się starać utrzymywać z Państwem kontakt za pośrednictwem strony internetowej i Waszych grupowych kontaktów e- mail, czy sms. Zgodnie z rozporządzeniem MEN mamy obowiązek przesyłać do Państwa ofertę zabaw, zadań i zajęć dla dzieci. Jest to jednak tylko propozycja, z której możecie, ale nie musicie Państwo skorzystać.
W tej trudnej dla wszystkich sytuacji musimy się nawzajem wspierać w każdy możliwy sposób. Codziennie o Was myślimy, tęsknimy za dzieciakami i naszą normalną, codzienną pracą.
Życzymy wszystkim dużo zdrowia i serdecznie pozdrawiamy. Całuski i uściski dla dzieciaków     

Elżbieta Piwowarczyk wraz z całym personelem przedszkola 

Puzzle domowe

23 marca

 

„Brzydkie kaczątko” w Internetowym Teatrze Groteski.

21 marca

Teatr Groteska dziś z prezentem dla dużych i małych. Dla tych, którzy marzą o wyjątkowym życiu i dla tych, którzy nie wierzą w swoją wyjątkowość.
Tak naprawdę to z prezentem dla nas wszystkich, którzy choć jeden raz w życiu chcielibyśmy usłyszeć:
Jesteś piękny. Tylko, że świat nie umiał tego dostrzec. Nie umiał zajrzeć do Twojego serca” . 
W spektaklu, który swoją premierę miał w lutym 2007 roku Brzydkie Kaczątko usłyszy te słowa od pięknych Łabędzi; w życiu codziennym to Ty masz szansę stać się mądrym Łabędziem dla innych.

Kiedy zatem usłyszysz skargę jakiegoś Brzydkiego Kaczątka:
Wszyscy się ze mnie śmieją. A to nie jest przyjemne. Wiesz?” - nie czekaj zbyt długo. Wiesz co masz robić….

„Brzydkie kaczątko” po raz pierwszy w Internetowym Teatrze Groteski. Zapraszamy!

Groteska.pl

Beata Jurkowska

Mniszek czy Mlecz - oto jest pytanie ?

21 marca

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej prezentacji na temat „Wiosennych roślin” -załączonej w pliku PDF.

Przygotował ją  pan Kamil Szczepka /z firmy JAKU/, który prowadzi zajęcia przyrodnicze w przedszkolach.

 www.przedszkole177krakow.pl/i/cms/o-wiosennych-roslinach---kamil-szczepka-0.pdf       

         

Zabawy słowne dla dzieci

20 marca

Kilka słów od logopedy

19 marca

Szanowny Rodzicu!

W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego w naszym kraju i zarządzeniu dotyczącemu zdalnego nauczania Państwa dzieci,  zwracam się do Państwa z prośbą o zaangażowanie w systematyczne ćwiczenia w domu służące utrwalaniu już nabytych przez dzieci umiejętności, a także doskonaleniu ich aparatu artykulacyjnego, oddechowego i fonacyjnego.

Systematycznie będę zamieszczała zestawy różnych ćwiczeń.

Najlepsze rezultaty osiągniemy gdy te ćwiczenia będą miały charakter wspólnej zabawy.

Proszę, bądźcie Państwo cierpliwi, gdy coś nie wychodzi, nie zniechęcajcie się, a razem będziemy cieszyć się z sukcesu Państwa dziecka.

P.S. Chętnie udzielę Państwu dodatkowych informacji i odpowiem na pytania, podzielę się też różnymi kartami pracy i dodatkowymi ćwiczeniami. Jeżeli są Państwo zainteresowani proszę pisać na: renatazietara@poczta.fm

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzania zakładki "Logopeda radzi....", która znajduje się na pasku pod hasłem " O przedszkolu".

Neurologopeda  Renata Ziętara

 

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW

19 marca
Szanowni Państwo , Drodzy Rodzice
W związku z zaistniałą sytuacją związaną z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID- 19 informuję, iż zmianie uległy godziny pracy przedszkola w tym kancelarii przedszkola.Pracownicy przedszkola (w tym dyrektor i wicedyrektor ) pełnią dyżury w określonych godzinach .
We wszelkich sprawach dotyczących funkcjonowania przedszkola proszę dzwonić lub pisać korzystając  z podanych danych do kontaktu . 
 
e – mail :    samorzadowe.przedszkole177@ interia.pl
 
tel. stacjonarny:     126482808
 
tel. służbowy dyrektora:    502669271
 
Serdecznie pozdrawiam.
Z nadzieją, że wszyscy ( i rodzice i dzieci i wasi bliscy) pozostajecie  w dobrym zdrowiu
Z poważaniem Elżbieta Piwowarczyk

  

KWARANTANNA - MARZEC 2020

 19 marca

Szanowni Rodzice dzieci uczestniczących w rekrutacji na nowy rok szkolny 2020-2021
Ze względu na trwającą w naszym kraju, w dalszym ciągu wyjątkową sytuację epidemiologiczną dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 177 os. Kombatantów 13 w Krakowie informuje, że wnioski rekrutacyjne na nowy rok szkolny, można przesłać do przedszkola pierwszego wyboru,  także w formie skanu lub zdjęcia dokumentu.
e – mail:     samorzadowe.przedszkole177@interia.pl
Po ustaniu zagrożenia możliwe będzie, a właściwie konieczne będzie, złożenie lub przesłanie oryginałów dokumentów w formie papierowej. Brak wniosku w formie papierowej skutkować może brakiem możliwości odwołania się od wyników rekrutacji w procedurze odwoławczej przed sądem administracyjnym.
Jeżeli jednak ktoś z Państwa, rodziców dzieci uczestniczących w rekrutacji na nowy rok szkolny 2020-2021 chciałby osobiście złożyć wniosek, to proszę o kontakt telefoniczny pod  numerami:   126482808 lub 502669271 .
Jednocześnie informuję, iż kryterium dotyczące szczepień dzieci może być poświadczone w formie  ksero wpisów w książeczkach szczepień, bądź o w oparciu o pisemne oświadczenie rodziców ( opiekunów prawnych ) dzieci biorących udział w rekrutacji .

 

Z poważaniem Elżbieta Piwowarczyk 

Zielono mi...

19 marca

Nie wyrzucaj, zrób zabawkę!

18 marca
Kolejna propozycja na eko-zabawkę:
Zamiast wyrzucać puste butelki do kosza, można je wykorzystać do zrobienia przyrządu zręcznościowego angażującego do zabawy wszystkich członków rodziny.
Potrzebne materiały:
·         - puste butelki , zakrętki
·         - bibuła, papier kolorowy
·         - sznureczek , tasiemka
·         - klej, nożyczki
·         - elementy dekoracyjne, np. naklejki
Oprócz powyższych materiałów przydatna będzie  oczywiście kreatywność, fantazja i radość ze wspólnej zabawy !!!
Zabawa polega na umieszczeniu zakrętki (np. z pszczółką) zawieszonej na końcu wstążeczki w środku kwiatka. W tym celu należy podrzucić ją w górę i nakierować w odpowiednim momencie tak, aby wpadła do środka             ( usiadła na kwiatku).
Dzięki tej zabawie zarówno dzieci, jak i dorośli mogą doskonalić swoją zręczność, koordynację wzrokowo-ruchową, a także ćwiczyć odporność emocjonalną związaną  z ponoszeniem porażek i osiąganiem sukcesu.
           
Miłej zabawy życzy Monika Siwek

Nowości - sprawdź, przeczytaj, wykorzystaj !

17 marca