1% dla przedszkolaka

KRS 0000052078
z zaznaczeniem "Samorządowe Przedszkole nr 177, Kraków"

Złote myśli i sentencje ekologiczne - Marzec

16 marca

Problem niewielki, odkręcamy puste butelki! 

Dlaczego?

Odkręcając butelki ułatwiamy pracę ludziom odpowiedzialnym za sortowanie odpadów.

Nakrętka wykonana jest z innego materiału niż butelka PET, dlatego zawsze muszą być one rozdzielone przed poddaniem ich procesom recyklingu.

Wyrzucając butelkę plastikową (do  żółtego pojemnika)  najpierw ją zgniatamy w ten sposób pozbywamy się powietrza i zmniejszamy jej objętość.

Beata Jurkowska , Urszula Osiakowska

  

INFORMACJA

13 marca
Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci
W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą prewencji zakażeń koronawirusem, a co za tym idzie brakiem możliwości bezpośredniego kontaktu z Wami, pragniemy poinformować, że będziemy utrzymywać relacje za pomocą naszej strony internetowej oraz drogą mailową. Jednocześnie zachęcamy wszystkich, aby ten wspólny czas przebywania w domu wykorzystać w cenny sposób:
 •  proponujemy skorzystanie z oferty ciekawych zabaw i zajęć dla dzieci młodszych i starszych umieszczonych w naszej gazetce przedszkolnej – zakładka „Przedszkolny Świat”,
 • zachęcamy Was do wspólnej zabawy plastycznej, na temat której znajdziecie Państwo szczegółowe informacje w gazetce przedszkolnej,
 •  w zakładce „ O przedszkolu” w dziale „Logopeda radzi” znajdą Państwo przykłady ćwiczeń oddechowych, usprawniających artykulację, rozwijających umiejętność wypowiadania się, bogacenia słownika oraz rozwijania funkcji poznawczych, których celem jest rozwijanie kompetencji w zakresie rozumienia i tworzenia informacji
Pozdrawiamy Was i do zobaczenia!

Dyrekcja i Nauczyciele 

UWAGA

12 marca 

Drodzy Rodzice, na terenie szatni przedszkolnej znaleziono komplet kluczy. Zguba do odebrania w kancelarii przedszkola.

Wicedyrektor Iwona Mildner

DRODZY RODZICE

11 marca
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH
Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych)
 • zajęcia w  przedszkolu będą zawieszone na 2 tygodnie;  
 • 12 i 13 marca br.  w przedszkolu nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
 • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy.
RODZICU
 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń,
  w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej
  w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
JAK SIĘ ZABEZPIECZYĆ PRZED KORONAWIRUSEM?
 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/korona wirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Departament Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej
 

  

WAŻNA INFORMACJA

11 marca 

SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY RODZICE, DROGIE DZIECI

W związku z rozwijającym się zagrożeniem koronawirusem i rosnącym zaniepokojeniem wszystkich ODWOŁUJEMY zaplanowany na 14 marca  DZIEŃ OTWARTY. 

Spotkanie zorganizujemy w późniejszym terminie. Wszystkich zachęcamy do zapisu dzieci do naszego przedszkola. Rekrutacja trwa do 31 marca 2020 r. Wszelkie informacje o naszej placówce znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej i bezpośrednio w kancelarii przedszkola.

Telefon kontaktowy do przedszkola 12-648-28-08.

Z wyrazami szacunku

Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk

 

Informacja dla rodziców dzieci z grupy V i VI

Ważne informacje

5 marca

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w Polsce przypadkami zachorowań na koronawirusa.


 


 

Polecamy Państwu oficjalną rządową stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus.

Drodzy Rodzice, Opiekunowie apelujemy, aby nie przyprowadzać  do przedszkola dzieci z katarem, kaszlących i chorych.  Bardzo prosimy o współpracę.

Dyrektor Przedszkola Elżbieta Piwowarczyk

 

 

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

 1 marca

2 marca o godz. 11.00 odbędzie się dla wszystkich przedszkolaków przedstawienie kukiełkowe pt : "Jaś i Małgosia" w wykonaniu aktorów Teatru Bajka z Nowego Sącza.

Anna Waszkiewicz

ZAPROSZENIE DLA PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW

27 lutego

 

Dyrekcja i personel przedszkola

Informacja dla Rodziców dzieci z grupy III

 24 lutego

W czwartek 27 lutego br. wychodzimy do biblioteki na os. Tysiaclecia w ramach realizacji tematyki" "Poznajemy różne zawody". Wyjście o godzinie 9.10. Prosimy o punktualne przyprowadzenie w tym dniu dzieci szczególnie tych, które nie korzystają ze śniadania w przedszkolu.

Izabela Chorążak

DEKLARACJE NA PRZYSZŁY ROK SZKOLNY 2020/21

23 lutego
UWAGA RODZICE
Dzieci kontynuujące w naszym przedszkolu edukację przedszkolną w roku szkolnym 2020/2021 nie biorą udziału w rekrutacji.
Rodzice tych dzieci 
składają jedynie  w okresie od  24 lutego do 28 lutego 2020 r. Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.
Deklarację można pobrać tylko w przedszkolu. 
Wypełniony dokument należy złożyć osobiście w kancelarii przedszkola w ustalonych godzinach pracy: WTOREK I CZWARTEK W GODZ. 15.00-16.00 oraz w ciągu całego dnia kiedy jest otwarta kancelaria.

Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk  

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

 23 lutego

We wtorek 25 lutego br. o godz. 11.00 odbędzie się dla wszystkich dzieci przedstawienie kukiełkowe pt "Wielkie sprawy małej żaby" w wykonaniu aktorów Teatru Bajka z Nowego Sącza.
Anna Waszkiewicz

Informacja dla Rodziców dzieci z grupy VI,

21 lutego

Zapraszamy dzieci  z gr. VI na bezpłatny seans do Multikina 27.02.2020 r. ( bilety w zamian za zebrane baterie). Od 11.00 obejrzymy film wybrany przez dzieci -" Bayala i ostatni smok".Pojedziemy MPK, wrócimy na obiad. Prosimy o odbieranie dzieci najwcześniej o 14.00.

Joanita Łanecka i Bożena Woźnica.

ZAPROSZENIE

Zapraszamy chętnych Rodziców z grupy II na zajęcia otwarte, które odbędą się dnia 27 lutego (czwartek) o godz.10.00 w naszej sali. Prosimy o pluszowe misie dla dzieci, a dla Państwa o wygodny ubiór i dobry humor! Planujemy bowiem wspólne zabawy na dywanie z misiami  w roli głównej. 

Urszula Osiakowska

Informacja dla rodziców dzieci z grupy V i VI

18 lutego

Zapraszamy dzieci  z gr.V i VI na bal, który odbędzie  się w Szkole Podstawowej Nr 77, w środę 19.02.2020 r. od 9.00 do 11.00. Strój dowolny, jaki ustalicie Państwo z dziećmi. Uprzejmie prosimy o przyprowadzenie dzieci w tym dniu do 8.00. Zaprzyjaźniona szkoła zawsze zapewnia dzieciom wiele atrakcji.Karnawał trwa, pogoda sprzyja, humory też, dzieci będą zadowolone.

Joanita Łanecka i Kinga Bołoz


 

Informacja dla rodziców

16 lutego

 W dniu 18 lutego odbędą się  warsztaty ekologiczne dla dzieci we wszystkich grupach wiekowych pt. "Puśćmy sobie bączka" czyli czym się bawią dzieci gdy ekran nie świeci.

 Iwona Mildner

INFORMACJA DLA RODZICÓW

10 lutego
DOTYCZY DYŻURU WAKACYJNEGO
Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 177 informuje, iż w roku szkolnym 2019/2020 przedszkole jest zwolnione z dyżuru wakacyjnego w miesiącu lipcu i sierpniu. Dwumiesięczna przerwa jest spowodowana zaplanowanym remontem kuchni przedszkolnej.
 
Ważna informacja dla rodziców:
Zgodnie art. 130 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe, o przyjęciu dziecka do przedszkola w roku szkolnym decyduje  dyrektor przedszkola. Proszę w sprawie uczęszczania dziecka do przedszkola w okresie wakacji kontaktować się z dyrektorami przedszkoli zgodnie z zamieszczonym harmonogramem.
 
Wykaz samorządowych przedszkoli mających przerwę wakacyjną 
od 1 do 31 lipca 2020 r.-  CZYNNE W SIERPNIU
Dzielnica XV
Samorządowe Przedszkole nr 64 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5
os. Oświecenia 30
649-77-73
Samorządowe Przedszkole nr 125
os. Tysiąclecia 12
648-26-10
Samorządowe Przedszkole nr 131
os. Złotego Wieku 13
648-30-48
Samorządowe Przedszkole nr 152
os. Piastów 10
648-03-89
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                  Wykaz samorządowych przedszkoli mających przerwę wakacyjną
             od 1 do 31 sierpnia 2020 r.- CZYNNE W LIPCU
Dzielnica XV
1.           
Samorządowe Przedszkole nr 148
os. Tysiąclecia 37
648-24-94
2.           
Samorządowe Przedszkole nr 187
os. Piastów 48
647-52-38
 

                                                                                               Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk 

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

9 lutego

W poniedziałek 10 lutego br. o godz. 9.15 odbędzie się dla wszystkich dzieci przedstawienie teatralne pt "Brzydal"       w wykonaniu aktorów Teatru Horyzont z Krakowa.

Anna Waszkiewicz

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Zgodnie z zaleceniem RADY UE dla państw członkowskich z dnia 22 maja 2018 r. w sprawie kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie, jesteśmy jako placówka oświatowa zobowiązani do wspierania rozwijania  kompetencji kluczowych od najmłodszych lat.
Kompetencja to wiedza, umiejętności i postawy, które pomogą uczącym się w samorealizacji oraz w późniejszym okresie życia, w znalezieniu pracy i uczestnictwie w społeczeństwie.
Wykaz wszystkich kompetencji:
1.      Kompetencje w zakresie czytania i pisania
2.      Kompetencje językowe
3.      Kompetencje matematyczne oraz kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii
4.      Kompetencje cyfrowe
5.      Kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się
6.      Kompetencje obywatelskie
7.      Kompetencje w zakresie przedsiębiorczości
8.      Świadomość i ekspresja kulturalna
W tym roku szkolnym szczególnie będziemy kształtować kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się.
Zespół do spraw kompetencji kluczowych:

Beata Jurkowska, Monika Siwek, Joanna Strug-Jachym 

INFORMACJA DLA RODZICÓW

3 lutego

W związku ze zmianami kadrowymi w przedszkolu od 03.02.2020 r. Pani Elżbieta z grupy III objęła funkcję pomocy nauczyciela w grupie I, natomiast stanowisko woźnej oddziałowej w grupie III otrzymała Pani Aneta.

Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk