1% dla przedszkolaka

KRS 0000052078
z zaznaczeniem "Samorządowe Przedszkole nr 177, Kraków"

Ćwicz razem z nami !

25 marca

POLSKIE RADIO DZIECIOM

 24 marca

Drodzy Rodzice, przedstawiamy kolejną ofertę umilającą spędzanie czasu z dzieckiem w domu. Tym razem z Polskim Radiem.

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci
Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej.
Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.
Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.
 
https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom
 Monika Siwek

 

 

Domowa ciastolina

24 marca

 

DRODZY RODZICE, KOCHANE DZIECI

23 marca
Niestety, jak wszyscy wiemy sytuacja epidemiczna w naszym kraju nie poprawia się. Musimy nadal pozostać w domu. Zdaję sobie sprawę jak trudny jest to czas dla Państwa, dla dzieci i całych rodzin. Wszyscy wolelibyśmy wrócić do stanu sprzed COVID 19. Niestety musimy funkcjonować w tej rzeczywistości, którą mamy. Dlatego będziemy się starać utrzymywać z Państwem kontakt za pośrednictwem strony internetowej i Waszych grupowych kontaktów e- mail, czy sms. Zgodnie z rozporządzeniem MEN mamy obowiązek przesyłać do Państwa ofertę zabaw, zadań i zajęć dla dzieci. Jest to jednak tylko propozycja, z której możecie, ale nie musicie Państwo skorzystać.
W tej trudnej dla wszystkich sytuacji musimy się nawzajem wspierać w każdy możliwy sposób. Codziennie o Was myślimy, tęsknimy za dzieciakami i naszą normalną, codzienną pracą.
Życzymy wszystkim dużo zdrowia i serdecznie pozdrawiamy. Całuski i uściski dla dzieciaków     

Elżbieta Piwowarczyk wraz z całym personelem przedszkola 

Puzzle domowe

23 marca

 

„Brzydkie kaczątko” w Internetowym Teatrze Groteski.

21 marca

Teatr Groteska dziś z prezentem dla dużych i małych. Dla tych, którzy marzą o wyjątkowym życiu i dla tych, którzy nie wierzą w swoją wyjątkowość.
Tak naprawdę to z prezentem dla nas wszystkich, którzy choć jeden raz w życiu chcielibyśmy usłyszeć:
Jesteś piękny. Tylko, że świat nie umiał tego dostrzec. Nie umiał zajrzeć do Twojego serca” . 
W spektaklu, który swoją premierę miał w lutym 2007 roku Brzydkie Kaczątko usłyszy te słowa od pięknych Łabędzi; w życiu codziennym to Ty masz szansę stać się mądrym Łabędziem dla innych.

Kiedy zatem usłyszysz skargę jakiegoś Brzydkiego Kaczątka:
Wszyscy się ze mnie śmieją. A to nie jest przyjemne. Wiesz?” - nie czekaj zbyt długo. Wiesz co masz robić….

„Brzydkie kaczątko” po raz pierwszy w Internetowym Teatrze Groteski. Zapraszamy!

Groteska.pl

Beata Jurkowska

Mniszek czy Mlecz - oto jest pytanie ?

21 marca

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej prezentacji na temat „Wiosennych roślin” -załączonej w pliku PDF.

Przygotował ją  pan Kamil Szczepka /z firmy JAKU/, który prowadzi zajęcia przyrodnicze w przedszkolach.

 www.przedszkole177krakow.pl/i/cms/o-wiosennych-roslinach---kamil-szczepka-0.pdf       

         

Zabawy słowne dla dzieci

20 marca

Kilka słów od logopedy

19 marca

Szanowny Rodzicu!

W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego w naszym kraju i zarządzeniu dotyczącemu zdalnego nauczania Państwa dzieci,  zwracam się do Państwa z prośbą o zaangażowanie w systematyczne ćwiczenia w domu służące utrwalaniu już nabytych przez dzieci umiejętności, a także doskonaleniu ich aparatu artykulacyjnego, oddechowego i fonacyjnego.

Systematycznie będę zamieszczała zestawy różnych ćwiczeń.

Najlepsze rezultaty osiągniemy gdy te ćwiczenia będą miały charakter wspólnej zabawy.

Proszę, bądźcie Państwo cierpliwi, gdy coś nie wychodzi, nie zniechęcajcie się, a razem będziemy cieszyć się z sukcesu Państwa dziecka.

P.S. Chętnie udzielę Państwu dodatkowych informacji i odpowiem na pytania, podzielę się też różnymi kartami pracy i dodatkowymi ćwiczeniami. Jeżeli są Państwo zainteresowani proszę pisać na: renatazietara@poczta.fm

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzania zakładki "Logopeda radzi....", która znajduje się na pasku pod hasłem " O przedszkolu".

Neurologopeda  Renata Ziętara

 

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW

19 marca
Szanowni Państwo , Drodzy Rodzice
W związku z zaistniałą sytuacją związaną z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID- 19 informuję, iż zmianie uległy godziny pracy przedszkola w tym kancelarii przedszkola.Pracownicy przedszkola (w tym dyrektor i wicedyrektor ) pełnią dyżury w określonych godzinach .
We wszelkich sprawach dotyczących funkcjonowania przedszkola proszę dzwonić lub pisać korzystając  z podanych danych do kontaktu . 
 
e – mail :    samorzadowe.przedszkole177@ interia.pl
 
tel. stacjonarny:     126482808
 
tel. służbowy dyrektora:    502669271
 
Serdecznie pozdrawiam.
Z nadzieją, że wszyscy ( i rodzice i dzieci i wasi bliscy) pozostajecie  w dobrym zdrowiu
Z poważaniem Elżbieta Piwowarczyk

  

KWARANTANNA - MARZEC 2020

 19 marca

Szanowni Rodzice dzieci uczestniczących w rekrutacji na nowy rok szkolny 2020-2021
Ze względu na trwającą w naszym kraju, w dalszym ciągu wyjątkową sytuację epidemiologiczną dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 177 os. Kombatantów 13 w Krakowie informuje, że wnioski rekrutacyjne na nowy rok szkolny, można przesłać do przedszkola pierwszego wyboru,  także w formie skanu lub zdjęcia dokumentu.
e – mail:     samorzadowe.przedszkole177@interia.pl
Po ustaniu zagrożenia możliwe będzie, a właściwie konieczne będzie, złożenie lub przesłanie oryginałów dokumentów w formie papierowej. Brak wniosku w formie papierowej skutkować może brakiem możliwości odwołania się od wyników rekrutacji w procedurze odwoławczej przed sądem administracyjnym.
Jeżeli jednak ktoś z Państwa, rodziców dzieci uczestniczących w rekrutacji na nowy rok szkolny 2020-2021 chciałby osobiście złożyć wniosek, to proszę o kontakt telefoniczny pod  numerami:   126482808 lub 502669271 .
Jednocześnie informuję, iż kryterium dotyczące szczepień dzieci może być poświadczone w formie  ksero wpisów w książeczkach szczepień, bądź o w oparciu o pisemne oświadczenie rodziców ( opiekunów prawnych ) dzieci biorących udział w rekrutacji .

 

Z poważaniem Elżbieta Piwowarczyk 

Zielono mi...

19 marca

Nie wyrzucaj, zrób zabawkę!

18 marca
Kolejna propozycja na eko-zabawkę:
Zamiast wyrzucać puste butelki do kosza, można je wykorzystać do zrobienia przyrządu zręcznościowego angażującego do zabawy wszystkich członków rodziny.
Potrzebne materiały:
·         - puste butelki , zakrętki
·         - bibuła, papier kolorowy
·         - sznureczek , tasiemka
·         - klej, nożyczki
·         - elementy dekoracyjne, np. naklejki
Oprócz powyższych materiałów przydatna będzie  oczywiście kreatywność, fantazja i radość ze wspólnej zabawy !!!
Zabawa polega na umieszczeniu zakrętki (np. z pszczółką) zawieszonej na końcu wstążeczki w środku kwiatka. W tym celu należy podrzucić ją w górę i nakierować w odpowiednim momencie tak, aby wpadła do środka             ( usiadła na kwiatku).
Dzięki tej zabawie zarówno dzieci, jak i dorośli mogą doskonalić swoją zręczność, koordynację wzrokowo-ruchową, a także ćwiczyć odporność emocjonalną związaną  z ponoszeniem porażek i osiąganiem sukcesu.
           
Miłej zabawy życzy Monika Siwek

Nowości - sprawdź, przeczytaj, wykorzystaj !

17 marca

Gdy masz zbyt dużo zakrętek

16 marca

Kiedyś robiło się pieczątki z ziemniaka, ale teraz  mamy o wiele więcej możliwości.  Na przykład możemy je zrobić z  kolorowych zakrętek . Robienie własnych pieczątek to wspaniała zabawa nie tylko na deszczowy dzień. Dzieci mogą działać samodzielnie, można też pracować razem (ile to przyjemności!). Gotowe dzieło może posłużyć do dekoracji laurek, etykietek, można także zrobić swoją własną grę MEMORY!

Do wykonania pieczątek będziemy potrzebować:

 -nakrętek od butelek w różnych wielkościach

- folię piankową do wycinania kształtów

- lub gotowe naklejki piankowe

- cienki marker lub ołówek do rysowania kształtów

- nożyczki, farby, klej.

                                  

Miłej zabawy życzy Beata Jurkowska             

Złote myśli i sentencje ekologiczne - Marzec

16 marca

Problem niewielki, odkręcamy puste butelki! 

Dlaczego?

Odkręcając butelki ułatwiamy pracę ludziom odpowiedzialnym za sortowanie odpadów.

Nakrętka wykonana jest z innego materiału niż butelka PET, dlatego zawsze muszą być one rozdzielone przed poddaniem ich procesom recyklingu.

Wyrzucając butelkę plastikową (do  żółtego pojemnika)  najpierw ją zgniatamy w ten sposób pozbywamy się powietrza i zmniejszamy jej objętość.

Beata Jurkowska , Urszula Osiakowska

  

INFORMACJA

13 marca
Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci
W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą prewencji zakażeń koronawirusem, a co za tym idzie brakiem możliwości bezpośredniego kontaktu z Wami, pragniemy poinformować, że będziemy utrzymywać relacje za pomocą naszej strony internetowej oraz drogą mailową. Jednocześnie zachęcamy wszystkich, aby ten wspólny czas przebywania w domu wykorzystać w cenny sposób:
 •  proponujemy skorzystanie z oferty ciekawych zabaw i zajęć dla dzieci młodszych i starszych umieszczonych w naszej gazetce przedszkolnej – zakładka „Przedszkolny Świat”,
 • zachęcamy Was do wspólnej zabawy plastycznej, na temat której znajdziecie Państwo szczegółowe informacje w gazetce przedszkolnej,
 •  w zakładce „ O przedszkolu” w dziale „Logopeda radzi” znajdą Państwo przykłady ćwiczeń oddechowych, usprawniających artykulację, rozwijających umiejętność wypowiadania się, bogacenia słownika oraz rozwijania funkcji poznawczych, których celem jest rozwijanie kompetencji w zakresie rozumienia i tworzenia informacji
Pozdrawiamy Was i do zobaczenia!

Dyrekcja i Nauczyciele 

UWAGA

12 marca 

Drodzy Rodzice, na terenie szatni przedszkolnej znaleziono komplet kluczy. Zguba do odebrania w kancelarii przedszkola.

Wicedyrektor Iwona Mildner

DRODZY RODZICE

11 marca
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH
Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych)
 • zajęcia w  przedszkolu będą zawieszone na 2 tygodnie;  
 • 12 i 13 marca br.  w przedszkolu nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
 • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy.
RODZICU
 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń,
  w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej
  w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
JAK SIĘ ZABEZPIECZYĆ PRZED KORONAWIRUSEM?
 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/korona wirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Departament Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej
 

  

WAŻNA INFORMACJA

11 marca 

SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY RODZICE, DROGIE DZIECI

W związku z rozwijającym się zagrożeniem koronawirusem i rosnącym zaniepokojeniem wszystkich ODWOŁUJEMY zaplanowany na 14 marca  DZIEŃ OTWARTY. 

Spotkanie zorganizujemy w późniejszym terminie. Wszystkich zachęcamy do zapisu dzieci do naszego przedszkola. Rekrutacja trwa do 31 marca 2020 r. Wszelkie informacje o naszej placówce znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej i bezpośrednio w kancelarii przedszkola.

Telefon kontaktowy do przedszkola 12-648-28-08.

Z wyrazami szacunku

Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk