Z pamiętnika

Pożegnalny list od Smoka

Kochane dzieci!
Dziś jesteśmy ostatni raz w przedszkolu, bo już jutro większość z Was wyjedzie na wakacje do babci, cioci, nad morze, w góry. A ja Smok Wawelszczak też udaję się na zasłużony odpoczynek, bo przecież w tym roku byłem u Was bardzo często. Razem z Wami uczestniczyłem w różnych uroczystościach, zajęciach związanych z Krakowem.
A dziś zapraszam do naszej ostatniej w tym roku przedszkolnym zabawy "Śladami smoka".        Tym razem zostawiłem dla Was  w ogródku przedszkolnym zagadkowe ślady. Szybko zorientujecie się jakie! Musicie tylko przypomnieć sobie z czego wylęgają się młode smoki. Kiedy smocze  niespodzianki znajdą się w waszych rączkach, to należy przynieść je do swojej pani i …..STOP!      Wszystkiego dowiecie się w swoim czasie.
Życzę super poszukiwań, odwagi oraz sprytu, którego Wam przecież nigdy nie brakuje.
Miłej zabawy kochane przedszkolaki!

Smok Wawelszczak

Poprzez zabawę uczymy się programowania

Podczas dzisiejszych zajęć dzieci wspólnie budowały labirynty z klocków, tworzyły ścieżkę z kart do kodowania dla programowalnej myszki i ślimaka -robota, uczyły się jak zaprogramować myszkę za pomocą przycisków, tak by poruszała się po ułożonym labiryncie.

Dzięki bateriom montowanym przez  przedszkolaki do zestawów Małego Inżyniera zostały uruchomione mini zegary, które losowały liczby jednościami i dziesiątkami. Zabawa polegała na tym, że dzieci losowo wybierały liczby. Wygrywało to dziecko, które wylosowało większą liczbę.

WESOŁE, WODNE ZABAWY

Co robiliśmy słonecznego, wakacyjnego 20 lipca?
Bawiliśmy się wodą.
A gdzie?
W naszym  ogrodzie przedszkolnym.
Kto brał udział w wodnych grach?
Wszystkie nasze przedszkolaki, które nie bały się przejść pod strumieniem wody z węża ogrodowego.
W co się bawiliśmy?
W zabawy, które przygotowały nam nasze Panie na różnych stanowiskach:
1. Magiczne wodne rysunki,
2.Napełnij i podaj dalej wiadro z wodą,
3.Kolorowa piana,
4. Rzucanie mokrym w kolorowe,

5.Łowienie rybek.

MUZYKUJEMY

WRAŻENIA Z WYCIECZKI GRUPY V DO MUZEUM ILUZJI

A to było tak.......

21 czerwca, we wtorkowe popołudnie w naszym ogrodzie przedszkolnym odbył się pierwszy raz po pandemii Piknik Rodzinny z okazji Zakończenia Roku.
„W smoczej krainie” nasi goście mogli posilić się pysznymi, domowymi ciastami  upieczonymi przez rodziców. Jak świeże bułeczki „schodziły” kiełbaski, kaszanka z grilla z warzywami. Dzieci brały udział w różnych konkursach zręcznościowych, w loterii fantowej,tworzyły biżuterię, wykonywały wianki krakowskie i pawie pióra. Do ich dyspozycji był również  ich ulubiony dmuchany plac zabaw. Rodzice brali udział konkursie „Uwolnij Królewnę”, wspólnie z dziećmi rywalizowali przy przeciąganiu liny. Wszyscy chętni pokazywali swoje taneczne umiejętności przy zabawach prowadzonych przez pana Mateusza.

To był wspaniały, rodzinny czas, pełen zabawy i dobrego bycia razem. A poniżej relacja fotograficzna.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez ogromnego zaangażowania rodziców, pracowników przedszkola, zaprzyjaźnionych osób, którym za wszelki wkład w organizację serdecznie dziękujemy!

Beata Jurkowska i Urszula Osiakowska

GRATULUJEMY

GRATULACJE

WYCIECZKA GRUPY V

EKO - WARSZTATY

GRATULUJEMY

SIERAKÓW ZAPRASZA!

GRATULACJE!

Nasze przedszkolaki rozdają flagi

W piątek 28.04.2022 r  dzieci wraz z opiekunami wyruszyli na ulice  osiedla by rozdawać białoczerwone flagi napotkanym przechodniom. W ten sposób zachęcano do wzięcia udziału w nadchodzących majowych  uroczystościach patriotycznych. Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało: "Prosimy weź flagę, ozdób swój dom, bądź dumny!"

LAUREACI TURNIEJU EKOLOGICZNEGO

ZIEMIA TEŻ JEST WAŻNA DLA DZIECI

"Kocham, lubię, szanuję nasza Ziemię"

Teatrzyk objazdowy zaprasza

W środę  30 marca młodsze grupy obejrzały w przedszkolu przedstawienie
pt. „Wieża do nieba” w wykonaniu Teatru Eden z Wieliczki.
Z zaciekawieniem  i rozbawieniem śledziliśmy losy króla, który załapał dziwną chorobę zwaną… „pępek świata” .
Władca uważał siebie za najważniejszego, najlepszego, przez co chciał górować nad innymi. Dzieci przekonały się, że bycie „pępkiem świata” nie prowadzi do niczego dobrego i że nikt nie powinien stawiać siebie nad innymi, gdyż każdy jest jednakowo ważny.
Beata Jurkowska

Spotkanie ze Strażą Miejską

22 i 23 marca 2022 roku gościliśmy   w naszym przedszkolu przedstawicieli Straży Miejskiej. Podczas prowadzonych przez nich zajęć dzieci poznały i utrwaliły sobie zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Dowiedziały się również jak być bezpiecznym w domu i przedszkolu.

Beata Jurkowska