1% dla przedszkolaka

KRS 0000052078
z zaznaczeniem "Samorządowe Przedszkole nr 177, Kraków"

Z pamiętnika

Świętujemy Dni Nowej Huty

 

DNI DZIECIĘCEJ RADOŚCI

W ostatnim tygodniu maja br. wszystkie przedszkolaki obchodziły DNI DZIECIĘCEJ RADOŚCI. Głównym, przewodnim tematem był RUCH I SPORT mający na celu propagowanie różnorodnych aktywności fizycznych z wykorzystaniem sprzętu sportowego na sali i w ogrodzie. Dzieci poznały różnorodne dyscypliny sportowe, uczestniczyły w grach i zabawach zespołowych, w zawodach sportowych. Poprzez wspólną zabawę z rówieśnikami, przedszkolaki  zachęcane były do aktywnego i zdrowego stylu życia. Szczegółowe relacje z przebiegu Dni Dziecięcej Radości można będzie obejrzeć na stronie przedszkola w zakładce każdej grupy.
 

Pamiętajmy!

Wykształcenie u dziecka w wieku przedszkolnym nawyku codziennej aktywności fizycznej wytworzy w nim potrzebę aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego, co będzie kontynuowane w dorosłym życiu. 

"SPRINTEM DO MARATONU"

22 maja 2024r. najmłodsze przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w X jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków pt: „SPRINTEM DO MARATONU” pod patronatem miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA . Celem tego wydarzenia było zachęcanie dzieci do zabawy i ruchu na świeżym powietrzu, jak również propagowanie idei aktywnego trybu życia już od najmłodszych lat. Impreza odbyła się w ogrodzie przedszkolnym, o czym informował rodziców i najbliższych mieszkańców stosowny plakat. Trasa biegowa została wcześniej wyznaczona i oznaczona. Swoje stanowisko „pierwszej pomocy” przygotował pan Roman – ratownik medyczny, który czuwał nad  bezpieczeństwem zawodników. Wszyscy „biegacze” otrzymali numery startowe. Po odpowiednim wzmacniającym śniadaniu, przedszkolaki udały się na rozgrzewkę przed biegami prowadzoną przez nauczyciela gimnastyki korekcyjnej – ciocię Asię. Przygotowani, rozciągnięci, gotowi do startu zawodnicy udali się na linie START. Pierwsze pobiegły najmłodsze przedszkolaki z grupy „Misie”. Pozostałe dzieci przejęły rolę kibiców. Następnie pobiegły „Kotki” i „Zajączki”. Dzieciom tak bardzo spodobało się bieganie, że ponownie postanowiły przebiec dystans. Na linię META każdy zawodnik wbiegał z uśmiechem. Dużym sukcesem jest fakt, że 62 najmłodszych dzieci 3-4 letnich przebiegło wyznaczony dystans. Na koniec imprezy Pani Dyrektor oraz pan Romek i ciocia Asia wręczyli każdemu przedszkolakowi pamiątkowy medal oraz dyplom.

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH DZIECI!!!

Monika Siwek

WYJŚCIE NA PRZEDSTAWIENIE

Dnia 14 maja dzieci z grupy „Piesków” i „Sówek” obejrzały roztańczony i rozśpiewany spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. Brzechwolandia. Dzieci mogły przenieść się w kolorowy świat marzeń, pełen radości i muzyki, a przy okazji przypomnieć sobie wiersze polskiego poety min. „Leń”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Znaki przestankowe”, „Atrament”. Spektakl uczył także dobrego zachowania w domu, w szkole, na podwórku…
Na uwagę zasługuje wspaniała, dynamiczna i pełna humoru gra aktorska, a także zabawnie przedstawione historie zawarte w wierszach Jana Brzechwy. Udział w spektaklu był dla dzieci wielkim przeżyciem, za które bardzo dziękujemy! Urszula Osiakowska
 

   

 

Świętujemy...

 

BAJKOWE HOLLYWOOD

Dnia 22 kwietnia trzy najstarsze grupy uczestniczyły w zajęciach pt. „Bajkowe Hollywood”, które poprowadził pan Karol Dziedzic. Podczas spotkania  dzieci zapoznały się z postacią Walta Disneya i kultową Myszką Miki, próbowały rozpoznawać nastroje, jakie wywołuje muzyka w bajkach, nazywały postacie i utwory z bajek. Na zakończenie dzieci podzielone na kilkuosobowe grupy rozwiązywały zagadki muzyczne. Prowadzący śpiewał charakterystyczny utwór do danej bajki, a dzieci pokazywały odpowiednią plansze i wszyscy razem śpiewali i bawili się przy piosenkach ze znanych filmów animowanych: Król Lew”, „Pocahontas”, „Kraina lodu”, „Madagaskar”, „Tarzan”, „Kurczak Mały i „Shrek”.

Beata Jurkowska

TECHNOLOGIE W KOSMOSIE

Dnia 18 kwietnia w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłego gościa! Pan Bartosz Nosek, tata jednego z naszych przedszkolaków, który jest informatykiem z zamiłowaniem do kosmosu, zaszczycił nas swoją wizytą. Spotkanie odbyło się w ramach wolontariatu z projektu TECHWECAM, który zajmuje się najnowszymi technologiami.

Pan Bartek zaprezentował nam całą masę ciekawych informacji na temat technologii w kosmosie. Dzieci mogły także z bliska przyjrzeć się nowoczesnym urządzeniom, niedostępnym na co dzień do oglądania. Był teleskop do obserwacji gwiazd i planet na niebie, dron, latające kule, lasery - prawdziwa technologiczna uczta! Pasja i wiedza pana Bartka rozbudziły w dzieciach ciekawość poznawczą.

Nasz gość zaciekawiał również dzieci różnymi zawodami takimi, jak astronom, astronauta czy inżynier. Dzieci miały okazję poznać, na czym polegają niektóre z tych zawodów. Dzięki temu spotkaniu nie tylko zanurzyliśmy się

w świat kosmosu i najnowszych technologii, ale także odkryliśmy, że świat zawodów jest równie fascynujący!

Dzięki, Panie Bartku, za przybliżenie nam kosmicznych tajemnic i za niesamowite doświadczenie!

Pozdrawiamy serdecznie! Przedszkolaki z grupy „Piesków”, „Tygrysków” i „Sówek”.  

Opracowała: Urszula Osiakowska

 

FIKU MIKU

W kwietniu w każdej grupie w naszym przedszkolu zorganizowany został  dzień gier i zabaw ruchowych. Były tory przeszkód, zabawy z piłką, zabawy rozwijające refleks, siłę i szybkość, zabawy skoczne i bieżne oraz  gry zespołowe. Dzieci miały okazję robić „fikołki” na trampolinie oraz na materacu. Wszystko to po to, aby rozwijać u dzieci zamiłowanie do sportu i aktywnego stylu życia. Kinga Bołoz

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

Dnia 16 kwietnia po raz kolejny już gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Elefant. Spektakl pt. „Smocze opowieści” grany był równocześnie w dwóch językach – polskim i angielskim. Poruszał tematy zdrowego trybu życia. Zabawni bohaterowie bajki przypominali dzieciom, czym jest SMOG i jak ważna jest profilaktyka naszego zdrowia za sprawą prawidłowego odżywiania oraz aktywności ruchowej. Spektakl miał charakter interaktywny, dlatego dzieci miały możliwość aktywnego udziału w nim, co robiły z dużym zaangażowaniem i radością. Nie brakowało muzyki, śmiechu i nauki poprzez zabawę. Dziękujemy za wspaniała zabawę! 

                                                                                                                    Urszula Osiakowska

 

WYJŚCIE DO TEATRU KULTURESKA

9 kwietnia br. dzieci z grupy KOTKÓW i ZAJĄCZKÓW obejrzały kolejny interaktywny spektakl muzyczny w Teatrze Kultureska pt: "Zielony Kopciuszek". Ta popularna baśń Andersena w konwencji ekologicznej zachwyciła przdszkolaków. Bohaterzy przedstawienia przypominali wszystkim o szacunku do przyrody, dbaniu o nią. W humorysty czny sposób wyjaśnili na  czym polega SMOG, segregacja śmieci i dlaczego jest to tak ważne dla zdrowia i życia czlowieka. Uśmiech i brawa są najlepsza recenzją!                                                                                                            Monika Siwek                                                                                                   

Przedstawienie w Szkole Muzycznej

          Dnia 5 kwietnia mieliśmy okazję uczestniczyć w bajkowej uczcie muzycznej, którą przygotowali uczniowie szkoły muzycznej. Całą ekipą złożoną z trzech najstarszych grup wybraliśmy się tam na zaproszenie szkoły. Dzieciaki były zachwycone występami starszych kolegów i koleżanek ze szkoły, którzy przygotowali dla gości bajkę pt. Zając Poziomka wśród piratów”. Uczniowie szkoły w roli aktorów wykazali się na scenie talentem muzycznym, tanecznym i aktorskim. Do tego sprawili, że było całkiem wesoło!
          Na pochwały zasłużyło zachowanie naszych podopiecznych z grupy Piesków, Tygrysków oraz Sówek! Podczas bajkowej przygody wszyscy byli, jak wzór kultury i grzeczności. I te stroje! Dziękujemy Rodzicom za odświętne kreacje dla dzieciaków. Wszystkim rodzicom i dzieciom kciuki do góry za wzorowe zachowanie i świetną zabawę!   
                                                                                            Urszula Osiakowska

 

WIELKANOCNE ŚNIADANIE

Wielkanocne śniadanie  musi być wyjątkowe, inne niż zawsze. Dziś usiedliśmy przy jednym stole, by poczuć, że jesteśmy "przedszkolną rodziną". Wcześniej złożyliśmy sobie życzenia i rozmawialiśmy o wielkanocnych tradycjach. W każdej grupie wyjątkowo udekorowane były stoły: jajeczka, zajączki, kurczaczki, żywe kwiaty, bukszpan i serwetki. Pachniało świętami. Jajko smakowało dziś wyjątkowo i jakoś wszystko zniknęło ze stołu....  Agnieszka Sendler.

 

NIESPODZIANKA OD ZAJĄCZKA

W przedświąteczną środę nasze przedszkole odwiedziły wielkanocne zajączki i zostawiły mnóstwo pisanek w ogrodzie. Wszystkie dzieci włączyły się w szukanie jajek, które można było wymienić w przedszkolu na czekoladowe pyszności. Było wiele śmiechu i zabawy.  To był bardzo udany i wesoły przedświąteczny dzień. 

Kinga Bołoz

WITAMY WIOSNĘ !

 21 marca br. dzieci z grup najmłodszych: MISIE, KOTKI I ZAJĄCZKI uroczyście obchodziły pierwszy dzień wiosny. Przedszkolaki ubrane w stroje w kolorach zielonych i żółtych  zaprosiły Panią Wiosnę do wspólnej zabawy. Nie zabrakło słoneczka i wiosennego deszczyku, dzięki którym podczas muzycznej inscenizacji, "urosły piękne wiosenne kwiaty"! Wspólne świętowanie przyniosło dzieciom wiele radości, przyczynilo się też do integracji młodszych przedszkolaków z troszkę starszymi. Wszyscy zaśpiewali wiosenne piosenki oraz zatańczyli z Panią Wiosną walczyka. WITAJ WIOSNO!!!                                                                           Monika Siwek

 

NIEZWYKŁY TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

20 marca br. gościliśmy w naszym przedszkolu niezwykłych aktorów z Klubu Seniora „Renesans” przy ulicy Młyńskiej Bocznej. Goście przedstawili wszystkim dzieciom spektakl pt: „ Bajkowy galimatias”. W humorystyczny sposób przenieśli małych widzów do świata znanych im bajek, jak : „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia” , „Kot w butach”, czy też „Siedem krasnoludków”. Przedszkolaki reagowały uśmiechem, gromkimi brawami , a także odpowiadały na pytania „bohaterów”. Spotkania międzypokoleniowe przynoszą wymierne efekty dla obu stron- najważniejsza jest dla wszystkich frajda i radość! 

Monika Siwek

UTRWALAMY ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

      Dnia 15 marca policjanci odwiedzili dzieci w naszym przedszkolu. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjanci wyjaśnili też maluchom jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.

       Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko chciało obejrzeć z bliska kajdanki, lizak, a także przymierzyć policyjną czapkę. Było to bardzo udane spotkanie.

Kinga Bołoz

  

WIOSNA RADOSNA

Wspaniali, niepowtarzalni, cudowni głosiciele nadejścia wiosny mieli zaszczyt wziąć udział w Miedzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim w Szkole Podstawowej nr 92 na os. J. Strusia. Z dumą informujemy, iż nasi podopieczni zaprezentowali się imponująco. Zajęli zaszczytne miejsca na podium z czego jesteśmy nieskończenie dumni.

Joanita Łanecka, Bożena Woźnica 

TEATRZYK DLA DZIECI

W środę 21 lutego w naszym przedszkolu gościliśmyTeatr Lalek Bajka z Krakowa ze spektaklem pt. „Kot w butach”. Przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć dobrze znaną historię z udziałem pięknych lalek – arcydzieł.Rozśpiewany spektakl z dużą dawką świetnego humoru i magii zrobił na dzieciach niemałe  wrażenie. Przedszkolaki w skupieniu śledzili przygody bohaterów, podziwiając magiczne umiejętności kota zmieniającego życie biednego młynarczykaw bogactwo i szczęście. Przesłanie uwidocznione na koniec, to przyjaźń, wierność i uczciwość, o czym aktor przypominał podczas rozmowy z najmłodszą publicznością po występie.
Dzieci nagrodziły artystów teatru głośnymi brawami a potem była niespodzianka … wszyscy mogli bliżej przyjrzeć się przepięknie wykonanym lalkom.
Urszula Osiakowska.
 

ZIMOWA OLIMPIADA SPORTOWA 2024

W dniu 19 lutego 2024 odbyła się „Zimowa Olimpiada Sportowa”dla wszystkich przedszkolaków.
Olimpiadę uroczyście rozpoczęła Pani Asia odpalając olimpijski znicz.
Przedszkolaki wykonały rozgrzewkę, jak prawdziwi sportowcy, a następnie udały się do sal gdzie odbyły się sportowe zawody. KOTKI, MISIE, ZAJĄCZKI, PIESKI, TYGRYSKI I SÓWKI konkurowały w różnych zimowych dyscyplinach: saneczkarstwo, skoki narciarskie oraz wyścigi na biegówkach. Mali sportowcy pamiętali też o przestrzeganiu zasad fair play, dzielnie kibicowali kolegom i koleżankom, cierpliwie czekali na swoją kolej i świetnie się bawili.
Na zakończenie na dzieci czekały złote medale oraz zdrowy poczęstunek.
Monika Siwek

POCZTA WALENTYNKOWA