1% dla przedszkolaka

KRS 0000052078
z zaznaczeniem "Samorządowe Przedszkole nr 177, Kraków"

Z pamiętnika

Jubileusz raz jeszcze

8 lipca

Jubileusz przedszkola

23 czerwca

 

Zajęcia przyrodnicze

22 czerwca

19 czerwca br. dzieci  z grupy I, II oraz III uczestniczyły w kolejnych zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez pana Kamila z firmy JAKU. Tym razem przedszkolaki  poznały ciekawostki z życia niektórych owadów. Dowiedziały się, że owadzie smyki wcale nie są podobne do swoich rodziców. W czasie zabawy szukały na sali ukrytych jajeczek, z których wylęgają się mrówki. Na żywych okazach przyglądały się królowej matce oraz robotnicom. Na przykładzie gumowej mrówki mogły dokładnie zobaczyć ile ma ona nóg, jak wyglądają jej czułki. Zajęcia przyrodnicze sprawiły dzieciom wiele radości. Dzięki nim przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat życia, rozwoju i znaczenia niektórych owadów w środowisku naturalnym.

 

Monika Siwek

Dzień Dziecka

3 czerwca

"Plastuś co zabłądził w borze" - tetrzyk objazdowy

27 maja

Relacja z konkursu o Nowej Hucie

24 maja

Spotkanie z artystą malarzem

10 maja

Po raz drugi mieliśmy zaszczyt gościć artystów z Małopolskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury w naszym przedszkolu.Tym razem gościem spotkania był artysta malarz, który tworzy piękne portrety różnymi technikami plastycznymi. Podczas spotkania dzieci z grupy VI poznały artystę i jego dzieła. Poznały też etapy powstawania portretów, a także wzięły udział w lekcji  samodzielnego wykonania portretu techniką rysowania ołówiem. 

Wszystkie prace zostały poddane fachowej ocenie artystów, z której wynikało, że niektóre dzieci mają potencjał.

Dzieci oglądały i podziwiały utworzoną na sali galerię prac artysty, mogły też oceniać i wybierać portrety, które wg nich były najpiękniejsze.
 
Spotkanie było nowym doświadczeniem, miało niecodzienny charakter i większości dzieci bardzo się podobało.
DZIĘKUJEMY ZA SPOTKANIE!

Warsztaty mydlarskie

30 kwietnia

W poniedziałek 29 kwietnia br. dzieci z grupy I, II i III uczestniczyły w warsztatach mydlarskich.  Dzieci poznały sposób powstawania mydełka, dowiedziały się co to jest gliceryna, w jakiej występuje postaci. Podczas zajęć samodzielnie wybierały zapach, kolor i dekoracje do mydełka, zatapiając w płynnej masie różne, ciekawe elementy. Zabawa z mydełkami przyniosła dzieciom wiele radości. 

Monika Siwek

Goście w przedszkolu

23 kwietnia

 

Chłopcy też lubią śpiewać!

15 kwietnia

Podziękowanie

3 kwietnia

Beata Jurkowska

Pierwszy Dzień Wiosny!

21 marca

Gratulacje dla grupy V

11 marca

 

Bal karnawałowy

24 lutego

 

Ach ten bal....

24 lutego

Zajęcia muzyczne

24 lutego

Wizyta w szkole

18 lutego

 

TAURON

11 lutego

 

Teatr

3 lutego