1% dla przedszkolaka

KRS 0000052078
z zaznaczeniem "Samorządowe Przedszkole nr 177, Kraków"

Z pamiętnika

W Teatrze Kultureska

28 marca dzieci z grupy Kotków i Zajączków miały okazję obejrzeć bajecznie kolorowy, pełen efektów specjalnych musical pt. „Skrzydlaty Odlot” . Był to spektakl ekologiczny dla dzieci, pełen dobrego humoru i treści edukacyjnych. Poprzez dobrą zabawę dzieci mają szansę pogłębić swoją świadomość ekologiczną. W akcję spektaklu wplecione są treści związane z tematem smoguniskiej emisji i ochrony powietrza. Przedstawienie uświadamia dzieciom główne przyczyny powstawania smogu, a także jego szkodliwość dla naszego zdrowia. Ma za zadanie wskazać najmłodszym sposoby walki o to, żeby powietrze, którym oddychamy, było czyste. 

Beata Jurkowska

Zabawy sensoryczne

21 marca  dzieci z najmłodszych grup uczestniczyły w warsztatach "8 zmysłów" organizowanych przez firmę Famiga. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję doświadczać świat wszystkimi zmysłami, nie zabrakło więc zapachów, wrażeń słuchowych, dotykowych i wzrokowych. Najwięcej radości dostarczyły zabawy światłem i barwą. Prowadzone zabawy pobudzały wyobraźnię, sprzyjały usprawnianiu równowagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a co najważniejsze, dały wiele radości dzieciom. 

Beata Jurkowska

Witamy wiosnę !

Wreszcie naszedł pierwszy dzień wiosny ! Kotki, Misie i Zajączki świętowały przyjście Wiosny śpiewając piosenki, rozwiązując zagadki, słuchając opowiadań o nadejściu wiosny. Wręczały wykonane dzień wcześniej kwiaty wszystkim pracownikom przedszkola. Dzieci z grupy Zajączków będąc na spacerze rozdawały kwiaty napotkanym przechodniom.
Mamy nadzieję że Wiosna zostanie z nami na dłużej dając nam wszystkim piękne, słoneczne i ciepłe dni pełne soczystej zieleni wokół.

 

 

 

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

Dnia 16 marca nasze przedszkole odwiedził teatrzyk objazdowy Horyzont z Krakowa z przedstawieniem pt. „Leniwy Kiciuś”.„ …Treść bajki wyśmiewa lenistwo, pychę i zachłanność. Uświadamia dzieciom, że tylko poprzez pracę i wytrwałość można dojść do celu, a przez lenistwo wiele stracić…”.

Przedszkolaki obejrzały przedstawienie z wielkim skupieniem, jednocześnie aktywnie uczestnicząc w przygodach bohaterów. Na koniec gromkimi brawami nagrodziły aktorów. 

 

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

21 lutego br.  wszystkie przedszkolaki miały okazję obejrzenia przedstawienia pt: "Powrót Franka Bałwanka" w wykonaniu aktorów teatru KANON.

Nastrojowa, zimowa nowela  o zabawnym bałwanku i jego rozterkach poruszyła wśród dzieci temat, jaki niesie ze sobą  skutek braku empatii wobec drugiej osoby. Przedstawienie okazało się dobrą zabawą, miało zaskakujący finał kończący się morałem.

 

Olimpiada Zimowa 2023

W dniu 7 lutego 2023 w grupach młodszych odbyła się „Zimowa Olimpiada Sportowa”.
Olimpiadę uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor odpalając olimpijski znicz.
Przedszkolaki wykonały rozgrzewkę jak prawdziwi sportowcy, a następnie udały się do sal gdzie miały się odbyć sportowe zawody.
Kotki, Misie i Zajączki konkurowały w różnych dyscyplinach sportowych: saneczkarstwo, rzut śnieżką do celu, łyżwiarstwo, skoki narciarskie oraz jazda na nartach. Mali sportowcy pamiętali też o przestrzeganiu zasad fair play, dzielnie kibicowali kolegom i koleżankom, cierpliwie czekali na swoją kolej i świetnie się bawili.
Na zakończenie na dzieci czekały złote medale oraz zdrowy poczęstunek.

   

Iza Talaga i Beata Jurkowska 

WARSZTATY SENSORYCZNE

 

 

Kolędujemy...

 

Wizyta Mikołaja w przedszkolu

 

"Balonowe show" 16 listopada 2022 w kinie Kijów

: 

11 LISTOPADA

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, za aktywny udział w naszej uroczystości. Za radość, za śpiew, wierszyki ;) Rodzicom, za pomoc w przygotowaniu strojów dla dzieci. Dyrekcji i nauczycielkom za dbanie by" wszystko było dopięte na ostatni guzik";) Pani Renacie- naszej rytmiczce, za akompaniament.  Całemu personelowi za pomoc obecność.
Koordynator i prowadząca uroczystość: Bożena Woźnica

LAUREACI

 

BRAWO PRZEDSZKOLAKI !!!

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że kolejny raz nasze Przedszkole zdobyło 
I miejsce w sportowym wydarzeniu "BIEG PRZEDSZKOLAKA 2022".
Dzieciom gratulujemy a Rodzicom dziękujemy!
Dyrektor Iwona Mildner
 
 

Wyjście do Szkoły Muzycznej

Dnia 25 października b.r. dzieci z grupy „Zajączków” odwiedziły Szkołę Muzyczną im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie.
Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodnych instrumentów muzycznych. Dzieci słuchały koncertu w wykonaniu uczniów szkoły, poznawały prezentowane instrumenty i dowiadywały się wielu ciekawostek na ich temat.
Wyjście do Szkoły Muzycznej było niecodziennym przeżyciem!
 
Urszula Osiakowska

Przedszkolaki pamiętają

 

GraMY

 

Wyjście do Teatru Ludowego

Dnia 23 września 2022 roku dzieci z naszego przedszkola oglądały spektakl w Teatrze Ludowym
pt. Doktor Dolittle. Bajka była bardzo pouczająca. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak ważne są zwierzęta i ich potrzeby w życiu ludzi. Warto pomagać!  Warto troszczyć się o los zwierząt! Ich wdzięczność jest nieskończona.
 Bardzo dziękujemy Rodzicom za galowe stroje dla dzieci. Dzięki temu zachowujemy tradycję
i uczymy dzieci szacunku wobec kultury i sztuki.    

U.O.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !

 

B.W

Pożegnalny list od Smoka

Kochane dzieci!
Dziś jesteśmy ostatni raz w przedszkolu, bo już jutro większość z Was wyjedzie na wakacje do babci, cioci, nad morze, w góry. A ja Smok Wawelszczak też udaję się na zasłużony odpoczynek, bo przecież w tym roku byłem u Was bardzo często. Razem z Wami uczestniczyłem w różnych uroczystościach, zajęciach związanych z Krakowem.
A dziś zapraszam do naszej ostatniej w tym roku przedszkolnym zabawy "Śladami smoka".        Tym razem zostawiłem dla Was  w ogródku przedszkolnym zagadkowe ślady. Szybko zorientujecie się jakie! Musicie tylko przypomnieć sobie z czego wylęgają się młode smoki. Kiedy smocze  niespodzianki znajdą się w waszych rączkach, to należy przynieść je do swojej pani i …..STOP!      Wszystkiego dowiecie się w swoim czasie.
Życzę super poszukiwań, odwagi oraz sprytu, którego Wam przecież nigdy nie brakuje.
Miłej zabawy kochane przedszkolaki!
 
 Smok Wawelszczak

BJ

Poprzez zabawę uczymy się programowania

Podczas dzisiejszych zajęć dzieci wspólnie budowały labirynty z klocków, tworzyły ścieżkę z kart do kodowania dla programowalnej myszki i ślimaka -robota, uczyły się jak zaprogramować myszkę za pomocą przycisków, tak by poruszała się po ułożonym labiryncie.

    BJ
 Dzięki bateriom montowanym przez  przedszkolaki do zestawów Małego Inżyniera zostały uruchomione mini zegary, które losowały liczby jednościami i dziesiątkami. Zabawa polegała na tym, że dzieci losowo wybierały liczby. Wygrywało to dziecko, które wylosowało większą liczbę.