Z pamiętnika

"Balonowe show" 16 listopada 2022 w kinie Kijów

:

11 LISTOPADA

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, za aktywny udział w naszej uroczystości. Za radość, za śpiew, wierszyki ;) Rodzicom, za pomoc w przygotowaniu strojów dla dzieci. Dyrekcji i nauczycielkom za dbanie by" wszystko było dopięte na ostatni guzik";) Pani Renacie- naszej rytmiczce, za akompaniament.  Całemu personelowi za pomoc obecność.
Koordynator i prowadząca uroczystość: Bożena Woźnica

LAUREACI

BRAWO PRZEDSZKOLAKI !!!

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że kolejny raz nasze Przedszkole zdobyło
I miejsce w sportowym wydarzeniu "BIEG PRZEDSZKOLAKA 2022".
Dzieciom gratulujemy a Rodzicom dziękujemy!
Dyrektor Iwona Mildner

Wyjście do Szkoły Muzycznej

Dnia 25 października b.r. dzieci z grupy „Zajączków” odwiedziły Szkołę Muzyczną im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie.
Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodnych instrumentów muzycznych. Dzieci słuchały koncertu w wykonaniu uczniów szkoły, poznawały prezentowane instrumenty i dowiadywały się wielu ciekawostek na ich temat.
Wyjście do Szkoły Muzycznej było niecodziennym przeżyciem!

Urszula Osiakowska

Przedszkolaki pamiętają

GraMY

Wyjście do Teatru Ludowego

Dnia 23 września 2022 roku dzieci z naszego przedszkola oglądały spektakl w Teatrze Ludowym
pt. Doktor Dolittle. Bajka była bardzo pouczająca. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak ważne są zwierzęta i ich potrzeby w życiu ludzi. Warto pomagać!  Warto troszczyć się o los zwierząt! Ich wdzięczność jest nieskończona.
 Bardzo dziękujemy Rodzicom za galowe stroje dla dzieci. Dzięki temu zachowujemy tradycję
i uczymy dzieci szacunku wobec kultury i sztuki.

U.O.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !

B.W

Pożegnalny list od Smoka

Kochane dzieci!
Dziś jesteśmy ostatni raz w przedszkolu, bo już jutro większość z Was wyjedzie na wakacje do babci, cioci, nad morze, w góry. A ja Smok Wawelszczak też udaję się na zasłużony odpoczynek, bo przecież w tym roku byłem u Was bardzo często. Razem z Wami uczestniczyłem w różnych uroczystościach, zajęciach związanych z Krakowem.
A dziś zapraszam do naszej ostatniej w tym roku przedszkolnym zabawy "Śladami smoka".        Tym razem zostawiłem dla Was  w ogródku przedszkolnym zagadkowe ślady. Szybko zorientujecie się jakie! Musicie tylko przypomnieć sobie z czego wylęgają się młode smoki. Kiedy smocze  niespodzianki znajdą się w waszych rączkach, to należy przynieść je do swojej pani i …..STOP!      Wszystkiego dowiecie się w swoim czasie.
Życzę super poszukiwań, odwagi oraz sprytu, którego Wam przecież nigdy nie brakuje.
Miłej zabawy kochane przedszkolaki!

Smok Wawelszczak

BJ

Poprzez zabawę uczymy się programowania

Podczas dzisiejszych zajęć dzieci wspólnie budowały labirynty z klocków, tworzyły ścieżkę z kart do kodowania dla programowalnej myszki i ślimaka -robota, uczyły się jak zaprogramować myszkę za pomocą przycisków, tak by poruszała się po ułożonym labiryncie.

BJ
 Dzięki bateriom montowanym przez  przedszkolaki do zestawów Małego Inżyniera zostały uruchomione mini zegary, które losowały liczby jednościami i dziesiątkami. Zabawa polegała na tym, że dzieci losowo wybierały liczby. Wygrywało to dziecko, które wylosowało większą liczbę.

WESOŁE, WODNE ZABAWY

Co robiliśmy słonecznego, wakacyjnego 20 lipca?
Bawiliśmy się wodą.
A gdzie?
W naszym  ogrodzie przedszkolnym.
Kto brał udział w wodnych grach?
Wszystkie nasze przedszkolaki, które nie bały się przejść pod strumieniem wody z węża ogrodowego.
W co się bawiliśmy?
W zabawy, które przygotowały nam nasze Panie na różnych stanowiskach:
1. Magiczne wodne rysunki,
2.Napełnij i podaj dalej wiadro z wodą,
3.Kolorowa piana,
4. Rzucanie mokrym w kolorowe,

5.Łowienie rybek.

MUZYKUJEMY

WRAŻENIA Z WYCIECZKI GRUPY V DO MUZEUM ILUZJI

A to było tak.......

21 czerwca, we wtorkowe popołudnie w naszym ogrodzie przedszkolnym odbył się pierwszy raz po pandemii Piknik Rodzinny z okazji Zakończenia Roku.
„W smoczej krainie” nasi goście mogli posilić się pysznymi, domowymi ciastami  upieczonymi przez rodziców. Jak świeże bułeczki „schodziły” kiełbaski, kaszanka z grilla z warzywami. Dzieci brały udział w różnych konkursach zręcznościowych, w loterii fantowej,tworzyły biżuterię, wykonywały wianki krakowskie i pawie pióra. Do ich dyspozycji był również  ich ulubiony dmuchany plac zabaw. Rodzice brali udział konkursie „Uwolnij Królewnę”, wspólnie z dziećmi rywalizowali przy przeciąganiu liny. Wszyscy chętni pokazywali swoje taneczne umiejętności przy zabawach prowadzonych przez pana Mateusza.

To był wspaniały, rodzinny czas, pełen zabawy i dobrego bycia razem. A poniżej relacja fotograficzna.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez ogromnego zaangażowania rodziców, pracowników przedszkola, zaprzyjaźnionych osób, którym za wszelki wkład w organizację serdecznie dziękujemy!

Beata Jurkowska i Urszula Osiakowska

GRATULUJEMY