1% dla przedszkolaka

KRS 0000052078
z zaznaczeniem "Samorządowe Przedszkole nr 177, Kraków"

Z pamiętnika

"Dzień Kropki"

ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY 2023/2024

Ach co to był za Piknik !

 

MOBILNE MIASTECZKO DROGOWE

7 czerwca 2023 r. odwiedził wszystkie dzieci w przedszkolu przedstawiciel Straży Miejskiej. W ogrodzie zainstalował miasteczko drogowe. Podczas wspaniałej zabawy na powietrzu przedszkolaki utrwalały znajomość przepisów bezpieczństwa podczas porusznania się po drogach jako pieszy oraz kierowca pojazdu. Ćwiczyły umiejetności związane z rozpoznawaniem podstawowych znaków drogowych, reagowania na zmianę świateł sygnalizatora. Oczywiscie mogły też pełnić funkcję policjanta drowego, która cieszyła się powodzeniem.

Świętujemy Dzień Dziecka

1 czerwca - w dniu tak ważnym dla każdego dziecka, przygotowano dla naszych podopiecznych różne atrakcje. Było wesoło, kolorowo, sportowo i bajecznie. Odrobina szaleństwa i wielki uśmiech na twarzach dzieci to najlepsza nagroda dla nas opiekunów.

 Jeszcze raz Kochane Dzieci, wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta!

Beata Jurkowska

 

Bezpieczeństwo - konkurs

 

Wymieniamy się grami

 

Turniej tańca

13 maja 2023 r. odbył się Turniej Tańca o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Rafała Komarewicza, w którym wzięli udział reprezentanci naszego przedszkola pod okiem trenera Mateusza Wody z klubu tanecznego PASJA.

Nasza biało-czerwona

 

Teatrzyk w przedszkolu

 Kolejny raz do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk objazdowy. Tym razem przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. ” Brzydal” w wykonaniu Teatru Horyzont z Krakowa. Spektakl dotyczył problemu tolerancji.
W łatwy i atrakcyjny sposób uczył dzieci jak szanować i akceptować odmienności oraz ludzi z wadami bądź ułomnościami. Aktorzy poprzez grę i dialogi z dziećmi wyjaśnili, ze inny nie znaczy gorszy! Bajkowa forma przedstawienia zapewniła dzieciom dobrą zabawę.
 

W Teatrze Kultureska

28 marca dzieci z grupy Kotków i Zajączków miały okazję obejrzeć bajecznie kolorowy, pełen efektów specjalnych musical pt. „Skrzydlaty Odlot” . Był to spektakl ekologiczny dla dzieci, pełen dobrego humoru i treści edukacyjnych. Poprzez dobrą zabawę dzieci mają szansę pogłębić swoją świadomość ekologiczną. W akcję spektaklu wplecione są treści związane z tematem smoguniskiej emisji i ochrony powietrza. Przedstawienie uświadamia dzieciom główne przyczyny powstawania smogu, a także jego szkodliwość dla naszego zdrowia. Ma za zadanie wskazać najmłodszym sposoby walki o to, żeby powietrze, którym oddychamy, było czyste. 

Beata Jurkowska

Zabawy sensoryczne

21 marca  dzieci z najmłodszych grup uczestniczyły w warsztatach "8 zmysłów" organizowanych przez firmę Famiga. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję doświadczać świat wszystkimi zmysłami, nie zabrakło więc zapachów, wrażeń słuchowych, dotykowych i wzrokowych. Najwięcej radości dostarczyły zabawy światłem i barwą. Prowadzone zabawy pobudzały wyobraźnię, sprzyjały usprawnianiu równowagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a co najważniejsze, dały wiele radości dzieciom. 

Beata Jurkowska

Witamy wiosnę !

Wreszcie naszedł pierwszy dzień wiosny ! Kotki, Misie i Zajączki świętowały przyjście Wiosny śpiewając piosenki, rozwiązując zagadki, słuchając opowiadań o nadejściu wiosny. Wręczały wykonane dzień wcześniej kwiaty wszystkim pracownikom przedszkola. Dzieci z grupy Zajączków będąc na spacerze rozdawały kwiaty napotkanym przechodniom.
Mamy nadzieję że Wiosna zostanie z nami na dłużej dając nam wszystkim piękne, słoneczne i ciepłe dni pełne soczystej zieleni wokół.

 

 

 

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

Dnia 16 marca nasze przedszkole odwiedził teatrzyk objazdowy Horyzont z Krakowa z przedstawieniem pt. „Leniwy Kiciuś”.„ …Treść bajki wyśmiewa lenistwo, pychę i zachłanność. Uświadamia dzieciom, że tylko poprzez pracę i wytrwałość można dojść do celu, a przez lenistwo wiele stracić…”.

Przedszkolaki obejrzały przedstawienie z wielkim skupieniem, jednocześnie aktywnie uczestnicząc w przygodach bohaterów. Na koniec gromkimi brawami nagrodziły aktorów. 

 

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

21 lutego br.  wszystkie przedszkolaki miały okazję obejrzenia przedstawienia pt: "Powrót Franka Bałwanka" w wykonaniu aktorów teatru KANON.

Nastrojowa, zimowa nowela  o zabawnym bałwanku i jego rozterkach poruszyła wśród dzieci temat, jaki niesie ze sobą  skutek braku empatii wobec drugiej osoby. Przedstawienie okazało się dobrą zabawą, miało zaskakujący finał kończący się morałem.

 

Olimpiada Zimowa 2023

W dniu 7 lutego 2023 w grupach młodszych odbyła się „Zimowa Olimpiada Sportowa”.
Olimpiadę uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor odpalając olimpijski znicz.
Przedszkolaki wykonały rozgrzewkę jak prawdziwi sportowcy, a następnie udały się do sal gdzie miały się odbyć sportowe zawody.
Kotki, Misie i Zajączki konkurowały w różnych dyscyplinach sportowych: saneczkarstwo, rzut śnieżką do celu, łyżwiarstwo, skoki narciarskie oraz jazda na nartach. Mali sportowcy pamiętali też o przestrzeganiu zasad fair play, dzielnie kibicowali kolegom i koleżankom, cierpliwie czekali na swoją kolej i świetnie się bawili.
Na zakończenie na dzieci czekały złote medale oraz zdrowy poczęstunek.

   

Iza Talaga i Beata Jurkowska 

WARSZTATY SENSORYCZNE

 

 

Kolędujemy...

 

Wizyta Mikołaja w przedszkolu

 

"Balonowe show" 16 listopada 2022 w kinie Kijów

: