Z pamiętnika

SIERAKÓW ZAPRASZA!

GRATULACJE!

Nasze przedszkolaki rozdają flagi

W piątek 28.04.2022 r  dzieci wraz z opiekunami wyruszyli na ulice  osiedla by rozdawać białoczerwone flagi napotkanym przechodniom. W ten sposób zachęcano do wzięcia udziału w nadchodzących majowych  uroczystościach patriotycznych. Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało: "Prosimy weź flagę, ozdób swój dom, bądź dumny!"

LAUREACI TURNIEJU EKOLOGICZNEGO

ZIEMIA TEŻ JEST WAŻNA DLA DZIECI

"Kocham, lubię, szanuję nasza Ziemię"

Teatrzyk objazdowy zaprasza

W środę  30 marca młodsze grupy obejrzały w przedszkolu przedstawienie
pt. „Wieża do nieba” w wykonaniu Teatru Eden z Wieliczki.
Z zaciekawieniem  i rozbawieniem śledziliśmy losy króla, który załapał dziwną chorobę zwaną… „pępek świata” .
Władca uważał siebie za najważniejszego, najlepszego, przez co chciał górować nad innymi. Dzieci przekonały się, że bycie „pępkiem świata” nie prowadzi do niczego dobrego i że nikt nie powinien stawiać siebie nad innymi, gdyż każdy jest jednakowo ważny.

Spotkanie ze Strażą Miejską

22 i 23 marca 2022 roku gościliśmy   w naszym przedszkolu przedstawicieli Straży Miejskiej. Podczas prowadzonych przez nich zajęć dzieci poznały i utrwaliły sobie zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Dowiedziały się również jak być bezpiecznym w domu i przedszkolu.

GRATULUJEMY

Miło nam poinformować, iż dwie dziewczynki z grupy 5 otrzymały wyróżnienie w konkursie plastycznym pt: "Pocztówka z Mistrzejowic" organizowanym przez Klub Kuźnia oraz Zarząd Dzielnicy XV. Brawo, gratulujemy!!!

BAJKA W SZKOLE

EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE - LUTY

ZAWODY JEŹDZIECKIE

Dwie najstarsze grupy przedszkolne V i VI 18.02.2022 r. miały okazję obejrzeć emocjonujące zawody jeździeckie rozgrywane w TAURON Arenie podczas CAVALIADY.
Głównym celem CAVALIADY jest popularyzacja jeździectwa w Polsce przede wszystkim jako dyscypliny sportowej, ale również jako formy rekreacji i aktywnego spędzania czasu wolnego. W ramach CAVALIADA Tour zawodnicy skoków przez przeszkody walczą o cenne punkty do światowego rankingu! .Nasze Królewskie Miasto Kraków  posiada idealnie przystosowany obiekt TAURON Arena, na którym odbywają się skokowe części CAVALIADY w randze zawodów zaliczanych do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata.
CAVALIADA Expo to też Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Dzieci miały okazję obejrzeć odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze. Chętne przedszkolaki miały okazję skosztować „cukierka dla konia”, który jest też jadalny dla ludzi.
Nasze przedszkolaki mogły podziwiać najlepszych polskich zawodników i zagraniczne gwiazdy „w akcji” na parkurze oraz zwiedzić cały teren zawodów. Dzieci zachwycały się umiejętnościami jeźdźców, wspaniałym umaszczeniem koni, ozdobami, ich imionami i oczywiście skokami przez przeszkody. Biły brawa, kiedy konie pokonywały przeszkody, martwiły się, gdy konie zrzucały belki w przeszkodach. Zdarzył się nawet upadek jeźdźca. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.
Wspaniałe widowisko na pewno na długo zostanie w pamięci dzieci.

Konkurs przedszkolny- krakowskie laleczki

ZAJĘCIA SPORTOWE

W TEATRZE LUDOWYM

10 grudnia

LAUREACI

10 grudnia

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

6 grudnia

Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i jak zawsze zawitał do naszego przedszkola z workiem pełnym prezentów.

Przedszkolaki z radością przywitały Gościa, opowiadały Mikołajowi o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są grzeczne. Każda grupa zaśpiewała przygotowaną na tę okazję piosenkę, a zadowolony  Mikołaj wręczył każdemu dziecku upominek.

GRATULULUJEMY !

Mistrzowskie Przedszkole 177!