Z pamiętnika

Wakacyjne kino

24 sierpnia

W piątek 23 sierpnia br. dzieci z grupy I udały się do „przedszkolnego kina”. Maluszki  z wielkim zaciekawieniem obejrzały bajkę pt „Zaczarowany ołówek”. Po projekcji wywiązała się rozmowa na temat „ Gdybym miał taki ołówek to…” Dzieci podawały różne pomysły na wykorzystanie takiego ołówka: „Narysowałbym  super szybkie auto i pojechał do babci”, „ Ja bym narysowała kwiatki dla mamy i dałabym jej”…..
Z pewnością każdy  z nas chciałby być właścicielem się takiego ołówka!

Monika Siwek
23 sierpnia 2019 roku III grupy wybrały się do Multikina. Podczas filmu „Sekretne życie zwierzaków domowych 2” mogliśmy śledzić perypetie Maxa, Duke’a, Tuptusia i pozostałych udomowionych pupili. Przygody zwierzaków bardzo nam się podobały. Śmialiśmy się razem z naszymi Paniami, bo film był przezabawny.

Joanita Łanecka i Beata Jurkowska

Mali badacze

12 sierpnia

Eksperymenty i doświadczenia z wodą służą rozbudzeniu ciekawości otaczającym światem. Uczą dzieci prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków oraz notowania efektów działania przy pomocy umownych znaków.

A w ciepłe, letnie dni pozwalają również czerpać radość z zabawy wodą.

Uwaga!    Pamiętajmy, że wodę należy oszczędzać, po zabawie polewamy nią rośliny

w sali lub w ogrodzie.

Joanita Łanecka i Beata Jurkowska

Jubileusz raz jeszcze

8 lipca

Jubileusz przedszkola

23 czerwca

Zajęcia przyrodnicze

22 czerwca

19 czerwca br. dzieci  z grupy I, II oraz III uczestniczyły w kolejnych zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez pana Kamila z firmy JAKU. Tym razem przedszkolaki  poznały ciekawostki z życia niektórych owadów. Dowiedziały się, że owadzie smyki wcale nie są podobne do swoich rodziców. W czasie zabawy szukały na sali ukrytych jajeczek, z których wylęgają się mrówki. Na żywych okazach przyglądały się królowej matce oraz robotnicom. Na przykładzie gumowej mrówki mogły dokładnie zobaczyć ile ma ona nóg, jak wyglądają jej czułki. Zajęcia przyrodnicze sprawiły dzieciom wiele radości. Dzięki nim przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat życia, rozwoju i znaczenia niektórych owadów w środowisku naturalnym.

3 czerwca

"Plastuś co zabłądził w borze" - tetrzyk objazdowy

27 maja

Relacja z konkursu o Nowej Hucie

24 maja

Spotkanie z artystą malarzem

10 maja

Po raz drugi mieliśmy zaszczyt gościć artystów z Małopolskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury w naszym przedszkolu.Tym razem gościem spotkania był artysta malarz, który tworzy piękne portrety różnymi technikami plastycznymi. Podczas spotkania dzieci z grupy VI poznały artystę i jego dzieła. Poznały też etapy powstawania portretów, a także wzięły udział w lekcji  samodzielnego wykonania portretu techniką rysowania ołówiem.

Wszystkie prace zostały poddane fachowej ocenie artystów, z której wynikało, że niektóre dzieci mają potencjał.

Dzieci oglądały i podziwiały utworzoną na sali galerię prac artysty, mogły też oceniać i wybierać portrety, które wg nich były najpiękniejsze.

Spotkanie było nowym doświadczeniem, miało niecodzienny charakter i większości dzieci bardzo się podobało.
DZIĘKUJEMY ZA SPOTKANIE!

Warsztaty mydlarskie

30 kwietnia

W poniedziałek 29 kwietnia br. dzieci z grupy I, II i III uczestniczyły w warsztatach mydlarskich.  Dzieci poznały sposób powstawania mydełka, dowiedziały się co to jest gliceryna, w jakiej występuje postaci. Podczas zajęć samodzielnie wybierały zapach, kolor i dekoracje do mydełka, zatapiając w płynnej masie różne, ciekawe elementy. Zabawa z mydełkami przyniosła dzieciom wiele radości.

Goście w przedszkolu

23 kwietnia

Chłopcy też lubią śpiewać!

15 kwietnia

3 kwietnia