1% dla przedszkolaka

KRS 0000052078
z zaznaczeniem "Samorządowe Przedszkole nr 177, Kraków"

INFORMACJA DLA RODZICÓW

 27 marca

DRODZY RODZICE,   
przesyłamy informacje zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej dotyczącymi  realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego w obecnej sytuacji, która sprawia, że powinna być ona realizowana – przy współpracy nauczyciela i rodziców – w warunkach edukacji w domu rodzinnym.
 
„ Czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, można wykorzystać na to, aby stało się ono bardziej samodzielne.
Warto zachęcać je do utrzymania czystości w swoim kąciku (pokoju), przygotowania prostych posiłków razem z rodzicami, wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem, przygotowaniem do snu. W tych ostatnich czynnościach, z powodu pośpiechu, dzieci są zazwyczaj wyręczane.
 
Pobyt w domu daje możliwość częstych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym wzbogacania ich słownictwa. Ważne jest także znalezienie czasu na czytanie dzieciom i z dziećmi. Aby urozmaicić zajęcia, można skorzystać z edukacyjnych programów telewizyjnych.
 
Pobyt w domu może być także okazją do prowadzenia rozmów z dzieckiem, tłumaczenia otaczających nas zjawisk.
 
Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpieczne i swobodne w swej aktywności. Powinno się także umożliwić dziecku zaspokajanie potrzeb aktywności fizycznej, np. poprzez wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych.”
 
Inne zajęcia o charakterze edukacyjnym to m.in. zabawy przy wspólnym stole: gry planszowe, czy zabawy i gry zręcznościowe. Należy pamiętać, że podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa.

Podejmowanie tych działań pozwoli na nabywanie przez dziecko doświadczeń w różnych obszarach rozwojowych: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym". 

Dariusz  Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej 

Wesołe zakładki do książek

27 marca

 Drodzy Państwo serdecznie zachęcam do wykonania wesołych, wiosennych zakładek do książek. Pomysł zaczerpnięto z bloga  "Mama w domu"

Instrukcję jak je wykonać znajdziecie w zamieszczonym poniżej linku pdf.

www.przedszkole177krakow.pl/i/cms/zakladki.pdf

Życzę miłej zabawy – Kinga Bołoz

INFORMACJA DLA RODZICÓW

26 marca
Szanowni Państwo , Drodzy Rodzice
W związku z zaistniałą sytuacją związaną z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID- 19 informuję, iż zmianie uległy godziny pracy przedszkola w tym kancelarii przedszkola. Pracownicy przedszkola (w tym dyrektor i wicedyrektor ) pełnią dyżury w określonych godzinach .
We wszelkich sprawach dotyczących funkcjonowania przedszkola proszę dzwonić lub pisać korzystając  z podanych danych do kontaktu . 
 
e – mail :    samorzadowe.przedszkole177@ interia.pl
 
tel. stacjonarny:     126482808
 
tel. służbowy dyrektora:    502669271
 
Serdecznie pozdrawiam.
Z nadzieją, że wszyscy ( i rodzice i dzieci i wasi bliscy) pozostajecie  
w dobrym zdrowiu
Z poważaniem Elżbieta Piwowarczyk

Zachęcamy do skorzystania z propozycji przygotowanej przez Wydawnictwo GREG

26 marca

Dlaczego chorujemy, jak uniknąć zarażenia wirusem i jak nie zarażać innych, czemu myjemy ręce i zasłaniamy buzię przy kichaniu? 

Odpowiedzi na te pytania, w przystępnej dla dzieci formie opowiadań i wierszyków, znajdziecie w naszym BEZPŁATNYM e-booku "Wirusowy alarm"!

https://pliki.greg.pl/Wirusowy_Alarm.php?z=AA

Pod tym linkiem można również skorzystać ze zbioru wybranych łamigłówek i zadań edukacyjnych oraz malowanek z książek wydanych przez wydawnictwo .

https://pliki.greg.pl/Zagadki_i_malowanki.php?z=AA

Agnieszka Antosiewicz, Beata Jurkowska

 

Pomysły na zabawę

26 marzec

Ćwicz razem z nami !

25 marca

POLSKIE RADIO DZIECIOM

 24 marca

Drodzy Rodzice, przedstawiamy kolejną ofertę umilającą spędzanie czasu z dzieckiem w domu. Tym razem z Polskim Radiem.

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci
Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej.
Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.
Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.
 
https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom
 Monika Siwek

 

 

Domowa ciastolina

24 marca

 

DRODZY RODZICE, KOCHANE DZIECI

23 marca
Niestety, jak wszyscy wiemy sytuacja epidemiczna w naszym kraju nie poprawia się. Musimy nadal pozostać w domu. Zdaję sobie sprawę jak trudny jest to czas dla Państwa, dla dzieci i całych rodzin. Wszyscy wolelibyśmy wrócić do stanu sprzed COVID 19. Niestety musimy funkcjonować w tej rzeczywistości, którą mamy. Dlatego będziemy się starać utrzymywać z Państwem kontakt za pośrednictwem strony internetowej i Waszych grupowych kontaktów e- mail, czy sms. Zgodnie z rozporządzeniem MEN mamy obowiązek przesyłać do Państwa ofertę zabaw, zadań i zajęć dla dzieci. Jest to jednak tylko propozycja, z której możecie, ale nie musicie Państwo skorzystać.
W tej trudnej dla wszystkich sytuacji musimy się nawzajem wspierać w każdy możliwy sposób. Codziennie o Was myślimy, tęsknimy za dzieciakami i naszą normalną, codzienną pracą.
Życzymy wszystkim dużo zdrowia i serdecznie pozdrawiamy. Całuski i uściski dla dzieciaków     

Elżbieta Piwowarczyk wraz z całym personelem przedszkola 

Puzzle domowe

23 marca

 

„Brzydkie kaczątko” w Internetowym Teatrze Groteski.

21 marca

Teatr Groteska dziś z prezentem dla dużych i małych. Dla tych, którzy marzą o wyjątkowym życiu i dla tych, którzy nie wierzą w swoją wyjątkowość.
Tak naprawdę to z prezentem dla nas wszystkich, którzy choć jeden raz w życiu chcielibyśmy usłyszeć:
Jesteś piękny. Tylko, że świat nie umiał tego dostrzec. Nie umiał zajrzeć do Twojego serca” . 
W spektaklu, który swoją premierę miał w lutym 2007 roku Brzydkie Kaczątko usłyszy te słowa od pięknych Łabędzi; w życiu codziennym to Ty masz szansę stać się mądrym Łabędziem dla innych.

Kiedy zatem usłyszysz skargę jakiegoś Brzydkiego Kaczątka:
Wszyscy się ze mnie śmieją. A to nie jest przyjemne. Wiesz?” - nie czekaj zbyt długo. Wiesz co masz robić….

„Brzydkie kaczątko” po raz pierwszy w Internetowym Teatrze Groteski. Zapraszamy!

Groteska.pl

Beata Jurkowska

Mniszek czy Mlecz - oto jest pytanie ?

21 marca

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej prezentacji na temat „Wiosennych roślin” -załączonej w pliku PDF.

Przygotował ją  pan Kamil Szczepka /z firmy JAKU/, który prowadzi zajęcia przyrodnicze w przedszkolach.

 www.przedszkole177krakow.pl/i/cms/o-wiosennych-roslinach---kamil-szczepka-0.pdf       

         

Zabawy słowne dla dzieci

20 marca

Kilka słów od logopedy

19 marca

Szanowny Rodzicu!

W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego w naszym kraju i zarządzeniu dotyczącemu zdalnego nauczania Państwa dzieci,  zwracam się do Państwa z prośbą o zaangażowanie w systematyczne ćwiczenia w domu służące utrwalaniu już nabytych przez dzieci umiejętności, a także doskonaleniu ich aparatu artykulacyjnego, oddechowego i fonacyjnego.

Systematycznie będę zamieszczała zestawy różnych ćwiczeń.

Najlepsze rezultaty osiągniemy gdy te ćwiczenia będą miały charakter wspólnej zabawy.

Proszę, bądźcie Państwo cierpliwi, gdy coś nie wychodzi, nie zniechęcajcie się, a razem będziemy cieszyć się z sukcesu Państwa dziecka.

P.S. Chętnie udzielę Państwu dodatkowych informacji i odpowiem na pytania, podzielę się też różnymi kartami pracy i dodatkowymi ćwiczeniami. Jeżeli są Państwo zainteresowani proszę pisać na: renatazietara@poczta.fm

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzania zakładki "Logopeda radzi....", która znajduje się na pasku pod hasłem " O przedszkolu".

Neurologopeda  Renata Ziętara

 

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW

19 marca
Szanowni Państwo , Drodzy Rodzice
W związku z zaistniałą sytuacją związaną z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID- 19 informuję, iż zmianie uległy godziny pracy przedszkola w tym kancelarii przedszkola.Pracownicy przedszkola (w tym dyrektor i wicedyrektor ) pełnią dyżury w określonych godzinach .
We wszelkich sprawach dotyczących funkcjonowania przedszkola proszę dzwonić lub pisać korzystając  z podanych danych do kontaktu . 
 
e – mail :    samorzadowe.przedszkole177@ interia.pl
 
tel. stacjonarny:     126482808
 
tel. służbowy dyrektora:    502669271
 
Serdecznie pozdrawiam.
Z nadzieją, że wszyscy ( i rodzice i dzieci i wasi bliscy) pozostajecie  w dobrym zdrowiu
Z poważaniem Elżbieta Piwowarczyk

  

KWARANTANNA - MARZEC 2020

 19 marca

Szanowni Rodzice dzieci uczestniczących w rekrutacji na nowy rok szkolny 2020-2021
Ze względu na trwającą w naszym kraju, w dalszym ciągu wyjątkową sytuację epidemiologiczną dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 177 os. Kombatantów 13 w Krakowie informuje, że wnioski rekrutacyjne na nowy rok szkolny, można przesłać do przedszkola pierwszego wyboru,  także w formie skanu lub zdjęcia dokumentu.
e – mail:     samorzadowe.przedszkole177@interia.pl
Po ustaniu zagrożenia możliwe będzie, a właściwie konieczne będzie, złożenie lub przesłanie oryginałów dokumentów w formie papierowej. Brak wniosku w formie papierowej skutkować może brakiem możliwości odwołania się od wyników rekrutacji w procedurze odwoławczej przed sądem administracyjnym.
Jeżeli jednak ktoś z Państwa, rodziców dzieci uczestniczących w rekrutacji na nowy rok szkolny 2020-2021 chciałby osobiście złożyć wniosek, to proszę o kontakt telefoniczny pod  numerami:   126482808 lub 502669271 .
Jednocześnie informuję, iż kryterium dotyczące szczepień dzieci może być poświadczone w formie  ksero wpisów w książeczkach szczepień, bądź o w oparciu o pisemne oświadczenie rodziców ( opiekunów prawnych ) dzieci biorących udział w rekrutacji .

 

Z poważaniem Elżbieta Piwowarczyk 

Zielono mi...

19 marca

Nie wyrzucaj, zrób zabawkę!

18 marca
Kolejna propozycja na eko-zabawkę:
Zamiast wyrzucać puste butelki do kosza, można je wykorzystać do zrobienia przyrządu zręcznościowego angażującego do zabawy wszystkich członków rodziny.
Potrzebne materiały:
·         - puste butelki , zakrętki
·         - bibuła, papier kolorowy
·         - sznureczek , tasiemka
·         - klej, nożyczki
·         - elementy dekoracyjne, np. naklejki
Oprócz powyższych materiałów przydatna będzie  oczywiście kreatywność, fantazja i radość ze wspólnej zabawy !!!
Zabawa polega na umieszczeniu zakrętki (np. z pszczółką) zawieszonej na końcu wstążeczki w środku kwiatka. W tym celu należy podrzucić ją w górę i nakierować w odpowiednim momencie tak, aby wpadła do środka             ( usiadła na kwiatku).
Dzięki tej zabawie zarówno dzieci, jak i dorośli mogą doskonalić swoją zręczność, koordynację wzrokowo-ruchową, a także ćwiczyć odporność emocjonalną związaną  z ponoszeniem porażek i osiąganiem sukcesu.
           
Miłej zabawy życzy Monika Siwek

Nowości - sprawdź, przeczytaj, wykorzystaj !

17 marca

Gdy masz zbyt dużo zakrętek

16 marca

Kiedyś robiło się pieczątki z ziemniaka, ale teraz  mamy o wiele więcej możliwości.  Na przykład możemy je zrobić z  kolorowych zakrętek . Robienie własnych pieczątek to wspaniała zabawa nie tylko na deszczowy dzień. Dzieci mogą działać samodzielnie, można też pracować razem (ile to przyjemności!). Gotowe dzieło może posłużyć do dekoracji laurek, etykietek, można także zrobić swoją własną grę MEMORY!

Do wykonania pieczątek będziemy potrzebować:

 -nakrętek od butelek w różnych wielkościach

- folię piankową do wycinania kształtów

- lub gotowe naklejki piankowe

- cienki marker lub ołówek do rysowania kształtów

- nożyczki, farby, klej.

                                  

Miłej zabawy życzy Beata Jurkowska