1% dla przedszkolaka

KRS 0000052078
z zaznaczeniem "Samorządowe Przedszkole nr 177, Kraków"

REKRUTACJA 2018

16 marca

Przypominamy o składaniu wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2018/2019                              do końca marca br. w godzinach pracy kancelarii przedszkola tj. wtorki, czwartki w godz. 15.00-16.00.

W szczególnych przypadkach termin złożenia wniosków można ustalić telefonicznie.

Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk

Informacja dla Rodziców o dyżurze wakacyjnym LIPIEC 2018

16 marca

Uprzejmie informujemy, iż w szatni dzieci w segregatorach z obecnością każdej grupy znajdują się listy zapisów na dyżur wakacyjny. Mają one charakter orientacyjny, potrzebny do przygotowania aneksów do umowy                         na LIPIEC 2018. Prosimy o uzupełnienie listy do końca marca 2018 r.

Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk

Niech wiosna przybywa , a zima znika!

13 marca

15 marca 2018 r. spróbujemy z przedszkolakami przegonić zimę piosenką, tańcem i wesołymi zabawami. Może nam się uda wspólnymi siłami pożegnać czapki, szaliki i ciepłe, ciężkie buty.

Dzieci lubią zimę, bałwanki, sanki, ale już dość! Niech wiosna przybywa. Sio zimo - żegnaj !!!

Kinga Bołoz i Joanita Łanecka.

Wiosna tuż, tuż

13 marca

Kochane Przedszkolaki !!!

Do nadejścia W I O SN Y pozostało jeszcze kilka dni. W oczekiwaniu na najbardziej zieloną porę roku postarajmy się wspólnie wykonać dla niej na „galerii przedszkola” wiosenny obraz. Zachęcamy, by każdy przedszkolak przygotował w domu wybraną przez siebie techniką atrybuty Pani Wiosny np.: wiosenne kwiaty, owady, ptaki. Prace prosimy gromadzić w swoich grupach. Wszystkie przywiesimy 20 marca, w przeddzień nadejścia kalendarzowej W I O S N Y.

Powodzenia ;)

Bożena Woźnica

Wycieczka grupy V do Muzeum Inżynierii Miejskiej

12 marca

Przypominam, że 14 marca dzieci z grupy V wyjeżdżają do Muzeum Inżynierii Miejskiej. W programie zwiedzanie wystawy pt. ‘To takie proste” i udział w lekcji „Świat dźwięków”. Wyjazd z przedszkola o godz. 9.15, powrót ok. 12.45 na obiad.

Bożena Wożnica.

Wycieczka dzieci z grupy III i IV

8 marzec

13 marca br. ( wtorek) dzieci z grupy III i IV jadą na wycieczkę do Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Planowany wyjazd z przedszkola o godz. 9.30, powrót około godziny 13.00. Bliższe informacje na temat wycieczki u nauczycielek w grupach.

Anna Waszkiewicz

Bajka w przedszkolu

2 marzec

5 marca o godzinie 9.30 zapraszamy wszystkie dzieci na bajkę "Przygody krasnala Pączka" w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej KANON.

Anna Waszkiewicz

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W NASZYM PRZEDSZKOLU

1 marzec

Wyjście do Teatru Ludowego

27 luty

We wtorek 6 marca br. dzieci z grupy II, III i IV jadą do Teatru Ludowego na spektakl pt:"Kot w butach". Wyjazd po śniadaniu o godz. 9.30, powrót na obiad. Szczegóły wyjazdu u nauczycielek w poszczególnych grupach.

Monika Siwek

Fotograf w przedszkolu

26 luty

UWAGA RODZICE

W dniu 8 marca od godziny 9.00 na trenie przedszkola odbędzie się sesja fotograficzna dla przedszkolaków. Prosimy o ubranie dzieci w wygodny, sportowy strój (bez barw klubów sportowych ).

Wicedyrektor Iwona Mildner

UWAGA RODZICE

20 luty

Dzieci kontynuujące w naszym przedszkolu edukację przedszkolną w roku szkolnym 2018/2019  nie biorą udziału w rekrutacji.
Rodzice tych dzieci
składają jedynie w okresie od  22 lutego do 28 lutego 2018 r. Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Deklarację będzie można pobrać 20 lutego w przedszkolu lub ze strony:  www.portaledukacyjny.krakow.pl.

Wypełniony dokument należy złożyć osobiście w kancelarii przedszkola w ustalonych godzinach pracy:   wtorek i czwartek od 15.00 do 16.00

Należy również pamiętać o podpisaniu  umowy w sprawie korzystania z usług przedszkola na kolejny rok szkolny w terminie  podanym  później.

Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk

Wyjście na bajkę do MDK im. A. Bursy

20 luty

Z przyjemnością informujemy Rodziców, że 23 lutego ( piątek) dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola zostały zaproszone przez MDK im. A. Bursy na os. Tysiąclecia do obejrzenia bajki pt:" Zima i Frrrranek Bałwanek". Wyjście z przedszkola ok. godz. 10.45, powrót przed obiadem.

Joanita Łanecka

Zapraszamy na teatrzyk

7 luty

9 lutego o godz. 9.30 kolejny raz zapraszamy wszystkie dzieci na bajkę pt. "Księżniczka Zosia" w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej Uśmiech.

Anna Waszkiewicz

Serce dla zwierzaka

6 luty

 

 

W dniach od 5 do 27 lutego odbędzie się w naszym przedszkolu charytatywna zbiórka żywności

dla zwierząt z krakowskiego schroniska.

Dary zostaną przekazane do schroniska na ulicę Rybną 3 w Krakowie.

 

Zbieramy:

Konserwy dla psów i kotów

Wyższej jakości karmę

oraz

Koce, kołdry

Ręczniki, prześcieradła

Smycze, obroże, kagańce

Akcesoria i zabawki dla zwierząt

 

Rzeczy prosimy zostawiać na korytarzu. Za okazane serce i pomoc serdecznie dziękujemy.

Koordynator Iza Chorążak

 

W dniach od 5 do 14 lutego odbędzie się w naszym przedszkolu charytatywna zbiórka żywności dla zwierząt z krakowskiego schroniska.

Dary zostaną przekazane do schroniska na ulicę Rybną 3 w Krakowie.

Zbieramy:

Konserwy dla psów i kotów

Wyższej jakości karmę

Koce, kołdry

Ręczniki, prześcieradła

Smycze, obroże, kagańce

Akcesoria i zabawki dla zwierząt

Rzeczy prosimy zostawiać na korytarzu. Za okazane serce i pomoc serdecznie dziękujemy.

Koordynator Iza Chorążak

Informacja o dyżurze wakacyjnym

1 luty

Drodzy Rodzice,

W roku szkolnym 2017/18 nasze przedszkole organizuje dyżur wakacyjny w miesiącu lipcu. Zapisy na dyżur będą prowadzone w czerwcu. O tym fakcie poinformujemy  Państwa w późniejszym terminie.

Wicedyrektor Iwona Mildner

Informacja dla Rodziców dzieci z grupy IV i V

29 styczeń

W czwartek 1.02.2018r. o godzinie 9.00 wybieramy się do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  NR 77 na os. Złotego Wieku. Będziemy uczestniczyć w zajęciach pt. „Mali Odkrywcy – śladami Detektywa Łodygi”. Prosimy, aby dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola najpóźniej do godziny 8.15.

Dziękujemy,  nauczycielki grup IV i V.

Zaproszenie na Bal Karnawałowy

Podziękowania

Nie jesteśmy obojętni!

Już  5 lat zbieramy zakrętki dla Filipka.

Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za każdą przyniesioną zakrętkę!

"Niespełna 5 lat temu usłyszeliśmy, że Filo ma tylko 1% szans na przeżycie. Wówczas nie przeszło nam nawet przez myśl, że nasze życie zmieni się tak bardzo. Codzienna walka ... o pierwszy samodzielny oddech, połykanie, jedzenie, uniesienie główki, utrzymanie prawidłowej postawy, samodzielne siedzenie, czworakowanie, pierwsze słowo, ..., DZIŚ O PIERWSZE, SAMODZIELNE KROCZKI ".
Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie, za zaufanie, dobre słowo. I wbrew wszystkiemu - zmęczeniu, bezsilności
i niemocy, czasami nawet i przykrym słowom, nie poddamy się i będziemy dalej walczyć razem z Filipkiem.

Agata i Marek wraz z Filipkiem

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu