1% dla przedszkolaka

KRS 0000052078
z zaznaczeniem "Samorządowe Przedszkole nr 177, Kraków"

Uroczystość Pasowania

19 października

25 października br. w godzinach przedpołudniowych dzieci z grupy najmłodszej I oraz z grupy II zostaną uroczyście pasowani przez panią Dyrektor na przedszkolaka. Prosimy rodziców o przygotowanie w tym dniu odświętnych strojów. Szczegóły u nauczycielek w grupach.

Nauczycielki grupy I i II

Wycieczka do szkoły

19 października

22 października br. dzieci z grupy V i VI wybierają się do Szkoły Podstawowej nr 82. W programie wycieczki jest zwiedzanie szkoły. Wyjście z przedszkola planujemy o godz. 10.15, powrót na obiad.

Nauczycielki grupy V i VI

Drodzy Rodzice

18 października

Przypominamy o konieczności podawania danych dziecka (imię i nazwisko oraz grupa przedszkolna) podczas dokonywania opłaty za przedszkole oraz wpłat na konto Rady Rodziców. Te dane są niezbędne do prawidłowej identyfikacji dokonanych w/w wpłat.

Wicedyrektor Iwona Mildner

GRATULACJE !

16 października

Szanowni Państwo

Niezmiernie miło nam poinformować, że Nasza koleżanka Pani wicedyrektor Iwona Mildner dołączyła do grona pedagogów wyróżnionych i docenionych za swoją pracę  przez Prezydenta Miasta Krakowa. Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, jaka miała miejsce w Urzędzie Miasta, odebrała nagrodę za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej oraz sukcesy w wychowaniu dzieci. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy z najmłodszymi , zadowolenia oraz dalszych sukcesów zawodowych.

Dyrektor, nauczycielki i pracownicy Samorządowego Przedszkola nr 177

Podziękowanie

16 października

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom  i Dzieciom za pamięć, serdeczność, miłe niespodzianki oraz życzenia  z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jest nam bardzo przyjemnie, że doceniacie wkład naszej pracy w opiekę, wychowanie i kształcenie Waszych pociech.

Dyrekcja przedszkola, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi.

Informacja dla grupy V I VI

14 października

Dnia 16 X /wtorek/ odbędzie się wyjazd grupy V i VI do Muzeum Narodowego w Sukiennicach. Dzieci wezmą udział z lekcji muzealnej pt. Komu bije dzwon? Historia w obrazach.

Wyjazd spod przedszkola o godzinie 10.30, powrót w godzinach 13.30-14.00 /na obiad/.

Nauczycielki: Urszula Osiakowska, Anna Waszkiewicz

Życzenia

14 października
Lecą liście z drzew, lecą zamaszyście .
Wiatr je niesie w świat.
Złote, rude i czerwone lecą w każdą świata stronę.

Te z kasztana, te klonowe, topolowe, akacjowe.
Liście dębu, buka, brzozy, jarzębiny i osiki...

Liści tyle, liści tyle...lecą sobie jak motyle.
I usiadły pod drzewami, kolorami, dywanami.

My te liście pozbieramy, śliczny bukiet Pani damy !
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Oświaty w imieniu wszystkich rodziców składam serdeczne życzenia, dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi oraz pomyślności w życiu osobistym.
Krzysztof Oczkowicz

Drodzy Rodzice

8 października

Informujemy, że 12 października w godzinach dopołudniowych odbędzie się sesja zdjęciowa dzieci do kalendarzy na 2019 rok.

Iwona Mildner

reaguje właściwie ruchem na zmianę tempa

Informacja dla grupy III, IV, V i VI

4 października

Dnia 10 X / środa / odbędzie się wyjazd do Szkoły Muzycznej na bajkę pt. Czerwony Kapturek dla grupy  III, IV, V i VI.  Wyjazd spod przedszkola o godz. 8.15. Powrót około 11.00. Prosimy o galowy lub elegancki strój dla dziecka.

Śniadanie o godz. 7.30. Prosimy zatem o przyprowadzanie dzieci do przedszkola w tym dniu najpóźniej do godziny 7.30.

Urszula Osiakowska

Uwaga Rodzice !

2 października

Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 177 w Krakowie zaprasza rodziców-przedstawicieli z poszczególnych grup, którzy zostali wybrani do Rady Rodziców na rok szkolny 2018/2019 na pierwsze zebranie organizacyjno-wyborcze w dniu 17 października o godzinie 16.15

Elżbieta Piwowarczyk


Informacja dla rodziców gr V i VI

25 września

28 września dzieci będą brały udział w Projekcie patriotycznym  Dzielnicy XV "Korowód- Z pieśnią na ustach..dla niepodległej". W tym dniu o godzinie 10.00 dzieci  spotkają się  w Parku Tysiąclecia z dziećmi z pobliskich szkół i przedszkoli, wspólnie odśpiewamy piosenki patriotyczne. Bardzo prosimy, aby  w tym dniu w miarę możliwości ubrać dzieci w barwy narodowe np szalik, czapka, spodnie, bluza... Anna Waszkiewicz

Informacja dla rodziców grupy V i VI

24 września

W środę 26.09 dzieci jadą na zajęcia rekreacyjno- sportowe do Tauron Arena w ramach programu "Akademia przedszkolaka". Wyjazd z przedszkola o godzinie 8.15 (śniadanie w tym dniu będzie o godz. 7.50). Bardzo prosimy o przygotowanie dzieciom stroju gimnastycznego oraz obuwia halowego. Anna Waszkiewicz, Urszula Osiakowska

Informacja dla rodziców dzieci z grup III i IV

23 września

We wtorek 25.09.2018 r. wybieramy się do Teatru Groteska na przedstawienie "O Kasi, co gąski zgubiła". Wyjazd autokarem spod przedszkola o godz. 10.30. W tym dniu kuchnia przesunie nieco obiad dla naszych grup. Prosimy o odbieranie dzieci najwcześniej o 14.30.
Agnieszka Sendler, Joanita Łanecka

Życzenia

19 września

Informacja dla rodziców dotycząca ubezpieczenia dzieci

14 września

Prosimy o zapoznanie się z dokładnymi informacjami dotyczącymi ubezpieczenia dzieci w roku szkolnym 2018/2019, zamieszczonymi poniżej.

{gallery}ubezp{/gallery}

Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

9 września

Drodzy Rodzice !

Jak co roku gorąco zachęcam do udziału dzieci w zajęciach gimnastyki korekcyjnej, które odbywają się w naszym przedszkolu. Celem ich jest korekcja i profilaktyka wad postawy, wykształcenie nawyku przyjmowania i utrzymania poprawnej postawy, prawidłowy rozwój motoryczny, podniesienie ogólnej sprawności i wydolności organizmu oraz nabycie nowych umiejętności ruchowych. Ćwiczenia są prowadzone różnymi metodami i w różnych formach oraz z zastosowaniem atrakcyjnego sprzętu. Każde zajęcia wnoszą coś nowego. Dzieci chętnie ćwiczą , a zarazem świetnie się bawią.

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne !!!

Jedynym warunkiem jest dostarczenie skierowania od lekarza pediatry lub lekarza specjalisty zalecającego udział w gimnastyce korekcyjnej oraz określającego wadę postawy.

Dzieci, które do końca września nie przyniosą skierowań nie będą mogły uczestniczyć  w zajęciach.

 

Nauczyciel gimnastyki korekcyjnej  - mgr Joanna Strug-Jachym

ZEBRANIE Z RODZICAMI

9 września

Serdecznie zapraszamy na I Zebranie Informacyjno-Organizacyjne rozpoczynające rok szkolny 2018/2019, które odbędzie się 13 września o godz. 16.30.

Część I zebrania /wspólna dla wszystkich/ dotyczyć będzie m.in. spraw związanych z ubezpieczeniem dzieci, odpłatnością, zajęciami dodatkowymi, bezpieczeństwem dzieci,  Statutem Przedszkola. Ta część zebrania odbędzie się w sali grupy III.

Część II zebrania odbędzie się już w poszczególnych oddziałach z nauczycielkami, dotyczyć będzie spraw organizacyjnych każdej grupy.

Dyrektor Przedszkola Elżbieta Piwowarczyk

Piknik Sportowy dla starszaków

5 września

Dnia 12 września od godz. 10. 30 do 13.00 odbędzie się wyjazd autokarem dla dwóch najstarszych grup na Piknik Sportowy zorganizowany przez Szkółkę Piłkarską nad Zalewem Nowohuckim. Szczegóły u nauczycielek grup.

Urszula Osiakowska i Anna Waszkiewicz

Informacja dla grupy V i VI

5 września

Informujemy Państwa, że w dwóch  najstarszych grupach zamówione zastały podręczniki dla dzieci: wydawnictwo MAC edukacja- pakiet pt. Olek i Ada.  Szczegóły u nauczycielek grup.  Urszula Osiakowska i Anna Waszkiewicz

Drodzy Rodzice, Opiekunowie !

30 sierpnia

W związku z rozpoczynającym się  rokiem szkolnym 2018/19 Dyrektor Przedszkola  informuje, że tracą moc  zeszłoroczne upoważnienia  odbioru dziecka z przedszkola.

Prosimy o  odebranie upoważnień z poszczególnych grup i dostarczenie ich wypełnionych, i podpisanych w możliwie jak najszybszym terminie.

Bez aktualnych upoważnień dzieci nie będą wydawane osobom nieupoważnionym.

Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk