1% dla przedszkolaka

KRS 0000052078
z zaznaczeniem "Samorządowe Przedszkole nr 177, Kraków"

Informacja dla Rodziców dzieci z grupy III

26 wrzesień

W związku z realizowanym projektem edukacyjnym „Kraków moje miasto” organizujemy 2 października br. wyjście do Muzeum Etnograficznego na warsztaty  pt. „Kraków dawniej a dziś – gdzie mieszkali Krakowiak i Krakowianka”.  Wyjazd autokarem z przedszkola o godz. 10.20, planowany powrót do przedszkola ok. godz. 13.00. Szczegółowe informacje wyjazdu u nauczycielek w grupie.

Monika Siwek, Anna Waszkiewcz

Podziękowanie

Wszystkim Rodzicom i Dzieciom serdecznie dziękujemy za piękne kartki pocztowe z wakacji. Dużo radości sprawiły nam wszystkie pozdrowienia i miłe słowa.

Cieszymy się bardzo, że o nas pamiętacie!

Zebranie Rady Rodziców

18 września

Zaproszenie

Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 177, os. Kombatantów 13 w Krakowie zaprasza rodziców  z poszczególnych grup wybranych do Rady Rodziców na rok szkolny 2017/2018  na pierwsze zebranie organizacyjne, które odbędzie się26 września (wtorek) o godzinie 16.30.

Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

15 września

Drodzy Rodzice !

Jak co roku gorąco zachęcam do udziału dzieci w zajęciach gimnastyki korekcyjnej, które odbywają się w naszym przedszkolu. Celem ich jest korekcja i profilaktyka wad postawy, wykształcenie nawyku przyjmowania i utrzymania poprawnej postawy, prawidłowy rozwój motoryczny, podniesienie ogólnej sprawności i wydolności organizmu oraz nabycie nowych umiejętności ruchowych. Ćwiczenia są prowadzone różnymi metodami i w różnych formach oraz z zastosowaniem atrakcyjnego sprzętu. Każde zajęcia wnoszą coś nowego. Dzieci chętnie ćwiczą , a zarazem świetnie się bawią.

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne !!!  Jedynym warunkiem jest dostarczenie skierowania od lekarza pediatry lub lekarza specjalisty zalecającego udział w gimnastyce korekcyjnej oraz określającego wadę postawy. Dzieci, które do końca września nie przyniosą skierowań nie będą mogły uczestniczyć w zajęciach.

Nauczyciel gimnastyki korekcyjnej

Mgr Joanna Strug-Jachym

 

Piknik sportowy

8 września

Informujemy, iż 11 września w poniedziałek dzieci z grup: III, IV, V i VI wyjeżdżają autokarami na "Piknik sportowy". Piknik odbywać się będzie w godzinach: 11.00 do 13.00 na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków Wschód na os. Szkolnym 39 / naprzeciwko Zalewu Nowohuckiego/. Wyjazd z przedszkola o godz. 10.30, powrót na obiad ok. godz. 13.30. Prosimy o wygodny- sportowy strój dla dzieci. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wyjazd nie odbędzie się. Szczegóły u nauczycielek grup. Bożena Woźnica.

Drodzy Rodzice !

 

Serdecznie zapraszamy na I Zebranie Organizacyjne rozpoczynające rok szkolny 2017/2018,

które odbędzie się 12 września /we wtorek/ o godzinie 16.30.

Część I zebrania /wspólna dla wszystkich/ odbędzie się w sali gr III, natomiast na część II zapraszamy do poszczególnych grup.

Dyrektor Przedszkola Elżbieta Piwowarczyk

1 września 2017 - to już dziś rozpoczynamy nowy rok zabawy i pracy

Wyprawka Przedszkolaka

28 sierpnia 2017

Pierwszego dnia do przedszkola należy przynieść:

Bardzo prosimy aby dzieci z grup: I i II przyniosły do przedszkola:

  • piżamę podpisaną imieniem i nazwiskiem
  • poszwę /160/200/, małą poduszkę
  • podpisany ręcznik z zawieszką
  • pantofle / podpisane/
  • komplet odzieży na zmianę
  • w miarę możliwości artykuły higieniczne: papier toaletowy, chusteczki higieniczne, mydło w płynie

Dzieci z grup: III, IV, V, VI prosimy o zabranie z domu:

  • pantofli
  • podpisanego ręcznika z zawieszką
  • stroju gimnastycznego
  • w miarę możliwości art. higieniczne: papier toaletowy, chusteczki higieniczne, mydło w płynie

Jak co roku kwestia "wyprawki" czyli artykułów papierniczych i piśmienniczych zostanie poruszona w poszczególnych grupach na zebraniach grupowych.

Bardzo dziękujemy

Witaj Przedszkole !

Drodzy Rodzice

27 sierpnia

W nawiązaniu do pisma z dnia 12 lipca 2017 r. Prezydenta Miasta Krakowa (znak: BS-06.300.19.2017) uprzejmie informujemy, iż od dnia 1 września bieżącego roku  odpłatności z tytułu korzystania przez dzieci z miejskich placówek oświatowych będą pobierane „z dołu”, co oznacza pobieranie opłat za faktyczną ilość dni pobytu dziecka w danym miesiącu, w tym także z tytułu wyżywienia. W praktyce oznacza to, iż opłata za miesiąc wrzesień będzie naliczana i pobierana w październiku. Wysokość należnych opłat będzie ustalana przez przedszkole do 5 dnia każdego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, za który następuje rozliczenie. W tym terminie przedszkole informuje także o wysokości należnych opłat w formie listy z odpłatnością umieszczaną w holu przedszkola. Numery na liście (zmienione w stosunku do ubiegłego roku),  przypisane poszczególnym dzieciom będą obowiązywać przez cały rok szkolny 2017/2018.  Opłatę za przedszkole należy uiszczać do 10 dnia każdego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, za który następuje rozliczenie. Przekroczenie tego terminu skutkuje naliczaniem odsetek ustawowych.

Wyżej wymieniona zmiana wymaga podpisania przez Państwa aneksu do umowy zawartej z przedszkolem na nowy rok szkolny 2017/2018.

Zaproszenie na zajęcia adaptacyjne

18 sierpnia


Serdecznie  zapraszamy Rodziców i wszystkie dzieci, które niebawem dołączą do naszej przedszkolnej gromady  na zajęcia adaptacyjne w przedszkolu.
Czekamy na Was w dniach 23 /środa/ i 30 /środa/ sierpnia 2017 roku o godzinie 15.00. Zajęcia  poprowadzą Panie wychowawczynie, które już dziś czekają  by poznać każdego z Was.

Zapraszamy !

Teatrzyk w przedszkolu- 18.08.2017r. ;)

17 sierpnia

Już jutro tj. 18 sierpnia o godz. 9.30 w naszym przedszkolu teatrzyk objazdowy przedstawi bajkę pt. "Lampa Alladyna'. Zapraszamy. Anna Waszkiewicz.

Życzenia wakacyjne

KOCHANE DZIECI,

SZANOWNI RODZICE !

Dziękując za cały rok pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku i wielu niezapomnianych przeżyć.

Do zobaczenia we wrześniu.

DYREKTOR ORAZ PRACOWNICY PRZEDSZKOLA

Zakrętkomania. Brawo Filip! Brawo Rodzice naszych przedszkolaków!

27 czerwca

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za każdą przyniesioną do przedszkola zakrętkę! Zakrętki są zanoszone do Szkoły Podstawowej Nr 92, a potem transportowane do skupu. Za kg zakrętek rodzice dziecka otrzymują 1 zł. To dobra cena. Zakrętki zbieramy  dla 5-letniego chłopca Filipka Tabor, który urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Właśnie rozpoczął kolejną terapię. Rośnie, ćwiczy, ale też  pomaga innym. Zainteresowanych szczegółami z życia Filipka odsyłam na Facebook, na stronę wspaniałej mamy chłopca  Agaty Tabor, która z całych sił walczy o przyszłość swojego syna i innych chorych dzieci.

Informacja dla rodziców dzieci z grupy II

Informujemy, że zaplanowana  na środę wycieczka do Ogrodu Doświadczeń zostaje odwołana i odbędzie się we wrześniu 2017r.

Anna Waszkiewicz i Monika Siwek

Informacja dla grupy VI

25 czerwca

Dnia 28 czerwca dzieci z grupy VI pojadą na wycieczkę do Muzeum Narodowego na Rynku Głównym. Wyjazd z przedszkola około godziny 8.45 powrót na obiad. Jedziemy komunikacją miejską.

Beata Jurkowska

ZAPROSZENIE

25 czerwiec

 

Serdecznie zapraszamy nowoprzyjęte dzieci wraz z rodzicami na spotkanie adaptacyjne, które odbędzie się 29 czerwca /tj. czwartek/ w godzinach od  16.00- 17.00 w sali grupy I.

Beata Jurkowska

Szanowni Rodzice dzieci z grupy I,

24 czerwca
W poniedziałek wybieramy się na zaległą wycieczkę do krakowskiego ZOO. Prosimy o przyprowadzenie dzieci do 8.45. Dzieci można będzie odbierać z przedszkola najwcześniej ok. 14.00, po obiedzie. W tym dniu nie będziemy leżakować.Ważne, żeby dzieci miały czapeczki chroniące od słońca, wygodne buty, mały napój, coś na przekąskę (podzielnego, tak aby mogły się poczęstować). Zapraszamy. Joanita Łanecka

WYCIECZKA GRUPY II I III

22 czerwca

Dnia 28 czerwca dzieci jadą na wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie, wyjazd z przedszkola ok godziny 9.50 powrót na obiad. Jedziemy komunikacją miejską.  Nauczycielki grup II, III

Zajęcia otwarte z języka angielskiego dla grup: V i VI

20 czerwca

Serdecznie zapraszam rodziców dzieci z grupy V i VI na zajęcia otwarte z języka angielskiego, które odbędą się 27.06.2017 roku ( wtorek ) w salach grup, w godzinach:

Grupa V 15.00-15.30
Grupa VI 15.30-16.00

Joanna Strug-Jachym