Wyjście grupy 6 do biblioteki- 26 września

Szanowni Rodzice dzieci z grupy 6.

Przypominamy,  że 26 września tj. czwartek, grupa wychodzi do biblioteki na os. Tysiąclecia. Wychodzimy z przedszkola o godz. 9.30, wracamy ok. 11.00
Z A P R A S Z A M Y

Nauczycielki grupy: Joanita Łanecka, Bożena Woźnica

Ekologia w przedszkolu

W tym roku szkolnym jednym z naszych głównych zadań zawartym w rocznym planie pracy przedszkola jest rozbudzanie wśród dzieci zamiłowania do przyrody i rozwijanie właściwej postawy proekologicznej.

Otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem. Szacunku do niej powinniśmy uczyć już od najmłodszych lat. Kształtując wrażliwość dziecka na piękno natury, chronimy środowisko i dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń.

Pamiętajmy:

„ Nie wystarczy wiedzieć, trzeba to stosować,
Nie wystarczy działać, trzeba jeszcze chcieć”.

/Goethe/

Urszula Osiakowska, Beata Jurkowska

ZAPROSZENIE NA ZEBRANIE RADY RODZICÓW

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 177 w Krakowie informuje, iż w dniu 30.09.2019 r.(poniedziałek) o godzinie 16.15 na terenie przedszkola odbędzie się pierwsze zebranie organizacyjne Rady Rodziców na rok szkolny 2019/2020.

Na spotkanie zapraszamy wybranych przedstawicieli Rodziców ze wszystkich grup.

UPOWAŻNIENIA

Przypominamy wszystkim Rodzicom dzieci, a zwłaszcza tym, których pociechy uczęszczają do przedszkola już kolejny rok, że w nowym roku szkolnym czyli 2019/2020 należy ponownie wypełnić  upoważnienia do obioru dziecka przez inne osoby niż rodzice( każdą osobę upoważniacie Państwo na osobnym druku). Stosowne druki znajdują się u nauczycielek w grupach. Zeszłoroczne upoważnienia nie są obecnie respektowane.

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Drodzy Rodzice!
Jak co roku gorąco zachęcam do udziału dzieci w zajęciach gimnastyki korekcyjnej, które odbywają się w naszym przedszkolu. Celem ich jest korekcja i profilaktyka wad postawy, wykształcenie nawyku przyjmowania i utrzymania poprawnej postawy, prawidłowy rozwój motoryczny, podniesienie ogólnej sprawności i wydolności organizmu oraz nabycie nowych umiejętności ruchowych. Ćwiczenia są prowadzone różnymi metodami i w różnych formach oraz z zastosowaniem atrakcyjnego sprzętu. Każde zajęcia wnoszą coś nowego. Dzieci chętnie ćwiczą, a zarazem świetnie się bawią.

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne !!!
Jedynym warunkiem jest dostarczenie skierowania od lekarza pediatry lub lekarza specjalisty zalecającego udział w gimnastyce korekcyjnej oraz określającego wadę postawy.
Dzieci, które do końca września nie przyniosą skierowań nie będą mogły uczestniczyć w zajęciach.
                                                      Nauczyciel gimnastyki korekcyjnej mgr Joanna Strug-Jachym

Uwaga Rodzice

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 177 w Krakowie informuje,

iż w dniu 17 września 2019 r. (wtorek)  o godzinie 16.15 odbędzie się w przedszkolu Zebranie organizacyjne rozpoczynające rok szkolny 2019/2020. Pierwsza część wspólna zebrania rozpocznie się na sali grupy III. Następnie zapraszamy na Zebrania do poszczególnych grup.

ZACZYNAMY 2 WRZEŚNIA - SERDECZNIE ZAPRASZAMY

UBEZPIECZENIE DZIECI (NNW) w roku szkolnym 2019/2020

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 177 w Krakowie informuje, iż aktualne ubezpieczenie dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) wygasa z dniem 31.08.2019 r. Od nowego roku szkolnego nie ma możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej dla dzieci w przedszkolu.
Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Edukacji Narodowej umowa ubezpieczeniowa od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia i może być ona zawarta wyłącznie z woli rodziców. W związku z powyższym przestawiamy Państwu możliwość zawarcia ubezpieczenia zgodnie z wymogami zarówno MEN, jak i KNF. Poniżej zamieszczamy link do strony www, gdzie w prosty i łatwy sposób, całkowicie on-line, każdy rodzic może indywidualnie ubezpieczyć swoje dziecko:
www.nnw1.sug-ubezpieczeni.pl

Ubezpieczenie NNW szkolne jest ubezpieczeniem dobrowolnym, może mieć kilka polis NNW. W razie wypadku ubezpieczony otrzyma świadczenie z każdej polisy.

DROGA MAMO, DROGI TATO!
Twoje dziecko już od 1 września zacznie uczęszczać do przedszkola. Prosimy zatem o przygotowanie dla dziecka wyprawki:
1. poduszka w poszewce i pościel na koc w wymiarze 140X 200 ( koce są w przedszkolu);
2. piżama bawełniana wciągana przez głowę;
3. pantofle na gumowej podeszwie, zakryte, łatwe do założenia przez dziecko(zapinane na rzepę lub na zamek, bez sznurowadeł);
4. ręcznik średniej wielkości, z mocno doszytym uchwytem (najlepiej z tasiemki bawełnianej); wielkość ręcznika: około 60x50;
5. zapasowa bielizna i ubranka (majteczki, skarpetki, spodenki, bluzeczka);
6. artykuły higieniczne: mokre chusteczki, chusteczki jednorazowe w pudełku, mydło w płynie (hipoalergiczne), papier toaletowy;
Wszystkie rzeczy dziecka w przedszkolu powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem, gdyż maluchy często nie pamiętają, które rzeczy do nich należą.
UWAGA!
W związku z usprawnieniem organizacji pracy w pierwszym dniu przybycia maluszków do przedszkola prosimy o wcześniejsze przynoszenie dla dziecka (najlepiej na czwartkowe spotkanie adaptacyjne) następujących rzeczy: