BAJKA DLA DZIECI
28 marca
Drodzy Rodzice, proponujemy przeczytanie wspólnie z dzieckiem bajki Karoliny Piotrowskiej pt. "Zostań w domu" wyjaśniającej przedszkolakom aktualne pojęcia związane z epidemią, kwarantanną, koronawirusem. Dzieci będą mogły zrozumieć, dlaczego tak ważne jest teraz pozostanie w domu. Zachęcamy do lektury.
www.przedszkole177krakow.pl/i/cms/zostan-w-domu-dla-dzieci-bajka.pdf
Monika Siwek
INFORMACJA DLA RODZICÓW
27 marca
DRODZY RODZICE,
przesyłamy informacje zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej dotyczącymi realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego w obecnej sytuacji, która sprawia, że powinna być ona realizowana – przy współpracy nauczyciela i rodziców – w warunkach edukacji w domu rodzinnym.
„ Czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, można wykorzystać na to, aby stało się ono bardziej samodzielne.
Warto zachęcać je do utrzymania czystości w swoim kąciku (pokoju), przygotowania prostych posiłków razem z rodzicami, wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem, przygotowaniem do snu. W tych ostatnich czynnościach, z powodu pośpiechu, dzieci są zazwyczaj wyręczane.
Pobyt w domu daje możliwość częstych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym wzbogacania ich słownictwa. Ważne jest także znalezienie czasu na czytanie dzieciom i z dziećmi. Aby urozmaicić zajęcia, można skorzystać z edukacyjnych programów telewizyjnych.
Pobyt w domu może być także okazją do prowadzenia rozmów z dzieckiem, tłumaczenia otaczających nas zjawisk.
Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpieczne i swobodne w swej aktywności. Powinno się także umożliwić dziecku zaspokajanie potrzeb aktywności fizycznej, np. poprzez wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych.”
Inne zajęcia o charakterze edukacyjnym to m.in. zabawy przy wspólnym stole: gry planszowe, czy zabawy i gry zręcznościowe. Należy pamiętać, że podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa.
Podejmowanie tych działań pozwoli na nabywanie przez dziecko doświadczeń w różnych obszarach rozwojowych: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym".
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Wesołe zakładki do książek
27 marca

Drodzy Państwo serdecznie zachęcam do wykonania wesołych, wiosennych zakładek do książek. Pomysł zaczerpnięto z bloga "Mama w domu"
Instrukcję jak je wykonać znajdziecie w zamieszczonym poniżej linku pdf.
www.przedszkole177krakow.pl/i/cms/zakladki.pdf
Życzę miłej zabawy – Kinga Bołoz
INFORMACJA DLA RODZICÓW
26 marca
Szanowni Państwo , Drodzy Rodzice
W związku z zaistniałą sytuacją związaną z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID- 19 informuję, iż zmianie uległy godziny pracy przedszkola w tym kancelarii przedszkola. Pracownicy przedszkola (w tym dyrektor i wicedyrektor ) pełnią dyżury w określonych godzinach .
We wszelkich sprawach dotyczących funkcjonowania przedszkola proszę dzwonić lub pisać korzystając z podanych danych do kontaktu .
e – mail : samorzadowe.przedszkole177@ interia.pl
tel. stacjonarny: 126482808
tel. służbowy dyrektora: 502669271
Serdecznie pozdrawiam.
Z nadzieją, że wszyscy ( i rodzice i dzieci i wasi bliscy) pozostajecie
w dobrym zdrowiu
Z poważaniem Elżbieta Piwowarczyk
Zachęcamy do skorzystania z propozycji przygotowanej przez Wydawnictwo GREG
26 marca
Dlaczego chorujemy, jak uniknąć zarażenia wirusem i jak nie zarażać innych, czemu myjemy ręce i zasłaniamy buzię przy kichaniu?
Odpowiedzi na te pytania, w przystępnej dla dzieci formie opowiadań i wierszyków, znajdziecie w naszym BEZPŁATNYM e-booku "Wirusowy alarm"!
https://pliki.greg.pl/Wirusowy_Alarm.php?z=AA
Pod tym linkiem można również skorzystać ze zbioru wybranych łamigłówek i zadań edukacyjnych oraz malowanek z książek wydanych przez wydawnictwo .
https://pliki.greg.pl/Zagadki_i_malowanki.php?z=AA
Agnieszka Antosiewicz, Beata Jurkowska
Pomysły na zabawę
26 marzec


Ćwicz razem z nami !
25 marca

POLSKIE RADIO DZIECIOM
24 marca
Drodzy Rodzice, przedstawiamy kolejną ofertę umilającą spędzanie czasu z dzieckiem w domu. Tym razem z Polskim Radiem.
Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci
Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej.
Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.
Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.
Monika Siwek
Domowa ciastolina
24 marca
DRODZY RODZICE, KOCHANE DZIECI
23 marca
Niestety, jak wszyscy wiemy sytuacja epidemiczna w naszym kraju nie poprawia się.
Musimy nadal pozostać w domu. Zdaję sobie sprawę jak trudny jest to czas dla Państwa, dla dzieci i całych rodzin. Wszyscy wolelibyśmy wrócić do stanu sprzed COVID 19. Niestety musimy funkcjonować w tej rzeczywistości, którą mamy. Dlatego będziemy się starać utrzymywać z Państwem kontakt za pośrednictwem strony internetowej i Waszych grupowych kontaktów e- mail, czy sms. Zgodnie z rozporządzeniem MEN mamy obowiązek przesyłać do Państwa ofertę zabaw, zadań i zajęć dla dzieci. Jest to jednak tylko propozycja, z której możecie, ale nie musicie Państwo skorzystać.
W tej trudnej dla wszystkich sytuacji musimy się nawzajem wspierać w każdy możliwy sposób. Codziennie o Was myślimy, tęsknimy za dzieciakami i naszą normalną, codzienną pracą.
Życzymy wszystkim dużo zdrowia i serdecznie pozdrawiamy.
Całuski i uściski dla dzieciaków 

Elżbieta Piwowarczyk wraz z całym personelem przedszkola
Puzzle domowe
23 marca
„Brzydkie kaczątko” w Internetowym Teatrze Groteski.
21 marca
Teatr Groteska dziś z prezentem dla dużych i małych. Dla tych, którzy marzą o wyjątkowym życiu i dla tych, którzy nie wierzą w swoją wyjątkowość.
Tak naprawdę to z prezentem dla nas wszystkich, którzy choć jeden raz w życiu chcielibyśmy usłyszeć:
„Jesteś piękny. Tylko, że świat nie umiał tego dostrzec. Nie umiał zajrzeć do Twojego serca” . W spektaklu, który swoją premierę miał w lutym 2007 roku Brzydkie Kaczątko usłyszy te słowa od pięknych Łabędzi; w życiu codziennym to Ty masz szansę stać się mądrym Łabędziem dla innych.
Kiedy zatem usłyszysz skargę jakiegoś Brzydkiego Kaczątka:
„Wszyscy się ze mnie śmieją. A to nie jest przyjemne. Wiesz?” - nie czekaj zbyt długo. Wiesz co masz robić….
„Brzydkie kaczątko” po raz pierwszy w Internetowym Teatrze Groteski. Zapraszamy!
Groteska.pl
Beata Jurkowska
Zabawy słowne dla dzieci
20 marca

Kilka słów od logopedy
19 marca
Szanowny Rodzicu!
W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego w naszym kraju i zarządzeniu dotyczącemu zdalnego nauczania Państwa dzieci, zwracam się do Państwa z prośbą o zaangażowanie w systematyczne ćwiczenia w domu służące utrwalaniu już nabytych przez dzieci umiejętności, a także doskonaleniu ich aparatu artykulacyjnego, oddechowego i fonacyjnego.
Systematycznie będę zamieszczała zestawy różnych ćwiczeń.
Najlepsze rezultaty osiągniemy gdy te ćwiczenia będą miały charakter wspólnej zabawy.
Proszę, bądźcie Państwo cierpliwi, gdy coś nie wychodzi, nie zniechęcajcie się, a razem będziemy cieszyć się z sukcesu Państwa dziecka.
P.S. Chętnie udzielę Państwu dodatkowych informacji i odpowiem na pytania, podzielę się też różnymi kartami pracy i dodatkowymi ćwiczeniami. Jeżeli są Państwo zainteresowani proszę pisać na: renatazietara@poczta.fm
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzania zakładki "Logopeda radzi....", która znajduje się na pasku pod hasłem " O przedszkolu".
Neurologopeda Renata Ziętara
INFORMACJA DLA RODZICÓW
19 marca
Szanowni Państwo , Drodzy Rodzice
W związku z zaistniałą sytuacją związaną z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID- 19 informuję, iż zmianie uległy godziny pracy przedszkola w tym kancelarii przedszkola.Pracownicy przedszkola (w tym dyrektor i wicedyrektor ) pełnią dyżury w określonych godzinach .
We wszelkich sprawach dotyczących funkcjonowania przedszkola proszę dzwonić lub pisać korzystając z podanych danych do kontaktu .
e – mail : samorzadowe.przedszkole177@ interia.pl
tel. stacjonarny: 126482808
tel. służbowy dyrektora: 502669271
Serdecznie pozdrawiam.
Z nadzieją, że wszyscy ( i rodzice i dzieci i wasi bliscy) pozostajecie w dobrym zdrowiu
Z poważaniem Elżbieta Piwowarczyk
KWARANTANNA - MARZEC 2020
19 marca
Szanowni Rodzice dzieci uczestniczących w rekrutacji na nowy rok szkolny 2020-2021
Ze względu na trwającą w naszym kraju, w dalszym ciągu wyjątkową sytuację epidemiologiczną dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 177 os. Kombatantów 13 w Krakowie informuje, że wnioski rekrutacyjne na nowy rok szkolny, można przesłać do przedszkola pierwszego wyboru, także w formie skanu lub zdjęcia dokumentu.
e – mail: samorzadowe.przedszkole177@interia.pl
Po ustaniu zagrożenia możliwe będzie, a właściwie konieczne będzie, złożenie lub przesłanie oryginałów dokumentów w formie papierowej. Brak wniosku w formie papierowej skutkować może brakiem możliwości odwołania się od wyników rekrutacji w procedurze odwoławczej przed sądem administracyjnym.
Jeżeli jednak ktoś z Państwa, rodziców dzieci uczestniczących w rekrutacji na nowy rok szkolny 2020-2021 chciałby osobiście złożyć wniosek, to proszę o kontakt telefoniczny pod numerami: 126482808 lub 502669271 .
Jednocześnie informuję, iż kryterium dotyczące szczepień dzieci może być poświadczone w formie ksero wpisów w książeczkach szczepień, bądź o w oparciu o pisemne oświadczenie rodziców ( opiekunów prawnych ) dzieci biorących udział w rekrutacji .
Z poważaniem Elżbieta Piwowarczyk
Zielono mi...
19 marca

Nie wyrzucaj, zrób zabawkę!
18 marca
Kolejna propozycja na eko-zabawkę:
Zamiast wyrzucać puste butelki do kosza, można je wykorzystać do zrobienia przyrządu zręcznościowego angażującego do zabawy wszystkich członków rodziny.
Potrzebne materiały:
· - puste butelki , zakrętki
· - bibuła, papier kolorowy
· - sznureczek , tasiemka
· - klej, nożyczki
· - elementy dekoracyjne, np. naklejki
Oprócz powyższych materiałów przydatna będzie oczywiście kreatywność, fantazja i radość ze wspólnej zabawy !!!
Zabawa polega na umieszczeniu zakrętki (np. z pszczółką) zawieszonej na końcu wstążeczki w środku kwiatka. W tym celu należy podrzucić ją w górę i nakierować w odpowiednim momencie tak, aby wpadła do środka ( usiadła na kwiatku).
Dzięki tej zabawie zarówno dzieci, jak i dorośli mogą doskonalić swoją zręczność, koordynację wzrokowo-ruchową, a także ćwiczyć odporność emocjonalną związaną z ponoszeniem porażek i osiąganiem sukcesu.
Miłej zabawy życzy Monika Siwek
Nowości - sprawdź, przeczytaj, wykorzystaj !
17 marca
