1% dla przedszkolaka

KRS 0000052078
z zaznaczeniem "Samorządowe Przedszkole nr 177, Kraków"

Uwaga Rodzice dzieci z grupy I

21 października

Uwaga Rodzice dzieci z grupy II

26 października

We wtorek 24.10.2017 r. w godz. od 9.00 do 12.30 wybieramy się na wycieczkę autokarową do Niepołomic. Prosimy  o dobry humor, wygodny strój dla dzieci, mały plecak z soczkiem i czymś podzielnym do spałaszowania. Joanita Łanecka i Izabela Chorążak.

Spektakl muzyczny

15 październik

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na spektakl muzyczny pt: "Magiczny świat Disneya, który odbędzie się w naszym przedszkolu 18 października br. o godz. 11.30

Anna Waszkiewicz

{gallery}magsw{/gallery}

PODZIĘKOWANIE

13 październik

Drodzy Rodzice

Dyrekcja przedszkola, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi składają serdeczne podziękowania za pamięć, słodki poczęstunek i życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jest nam bardzo miło, że doceniacie wkład naszej pracy w opiekę, wychowanie i kształcenie Waszych pociech.

Dyrekcja i wszyscy pracownicy

Życzenia

Dzisiaj wielkie święto Wasze, niosą dzieci kwiatów kosze,

dziś życzenia wam składamy i poprawę przyrzekamy,

żyjcie w zdrowiu nam sto lat ! Za cierpliwość nieprzebraną,

i za noce nieprzespane, dziś piosenki zaśpiewamy

i w podzięce serca damy, bo dziś Wasze święto jest !

 

Niech Paniom praca jest radością, Niech Paniom zima będzie wiosną,

Niech Paniom słonko zawsze świeci, I beztrosko czas przeleci.

Dużo plonów z Waszej pracy z całego serca - życzą przedszkolacy.

 


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu Rady Rodziców,

pragnę złożyć wszystkim pracownikom naszego przedszkola najserdeczniejsze życzenia,

wielu sukcesów i zadowolenia z pracy zawodowej,

cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom i całemu środowisku zrodziła wiele szlachetnych owoców.

KRZYSZTOF OCZKOWICZ

Informacja dla Rodziców dzieci z grupy IV

8 październik

Dnia 11 października w środę grupa IV wyjeżdża na wycieczkę autokarową do MUZEUM LOTNICTWA w Krakowie. Wycieczka jest bezpłatna, na zaproszenie grzecznościowe pracownika muzeum.  Koszt wycieczki obejmuje jedynie opłatę za autokar. Szczegóły dotyczące wyjazdu u nauczycielek grupy.

Wyjazd autokarem o godz. 10.00, powrót około 12.00. Prosimy, aby nie dawać dzieciom plecaków ani żadnych przekąsek na wycieczkę.  Dziękuję.  Urszula Osiakowska.

UWAGA!

ŚWIĘTO DYNI w grupie IV przeniesione na wtorek następnego tygodnia ze względu na nieobecność nauczycielki w tym dniu. Przepraszamy.  Urszula Osiakowska.

Zapraszamy do kina sferycznego

3 październik

6 października do naszego przedszkola przyjedzie mobilne kino sferyczne. Obraz w tym niezwykłym kinie wyświetlany jest za pomocą projektorów we wszystkich kierunkach, również na obwodzie kopuły, co daje efekt pełnej przestrzeni. Dzięki temu widzowie, znajdujący się w jego wnętrzu, mogą osiągnąć efekt 3D bez zakładania specjalnych okularów. Filmy będą wyświetlane od godziny 9.00 dla grup II, III, IV, V, VI. Jeden seans trwa około 40 minut.         Anna Waszkiewicz

Informacja dla rodziców dzieci z grupy V

1 października

Lekcja muzealna na Wawelu grupy V

Już jutro  tj. 3 października będziemy uczestniczyć w lekcji muzealnej na Wawelu. Temat lekcji:  ‘Królowie na Wawelu- życie codzienne w zamku”. Bardzo prosimy, aby dzieci przyszły do przedszkola najpóźniej do godz. 8.00. Oprócz dobrego humoru zabieramy pelerynę lub kurtkę przeciwdeszczową. Nie zabieramy plecaków z prowiantem. Wyjazd z przedszkola po śniadaniu, ok. godz. 8.30. Planowany powrót ok. 11.30. Lidia Paś, Bożena Woźnica.

Informacja dla rodziców gr. II

25 września

27. 09. 2017 r. grupa II, w godz. 10.00 - 12.00, wybiera się na pieszą wycieczkę do jesiennego Parku na os. Tysiąclecia. Joanita Łanecka i Izabela Chorążak.

Informacja dla Rodziców dzieci z grup V i VI

 

26 wrzesień
Szanowni Rodzice.
Przypominamy, iż 27 września w Domu Kultury im. C.K. Norwida na os. Górali 5 odbędą się pierwsze zajęcia teatralne. Wyjście z przedszkola grupy VI o godz. 10.00, grupy V o godz. 10.45.Będziemy korzystać z komunikacji miejskiej. Powrót na obiad.
Agnieszka Sendler,Bożena Woźnica.

 

Informacja dla Rodziców dzieci z grupy III

26 wrzesień

W związku z realizowanym projektem edukacyjnym „Kraków moje miasto” organizujemy 2 października br. wyjście do Muzeum Etnograficznego na warsztaty  pt. „Kraków dawniej a dziś – gdzie mieszkali Krakowiak i Krakowianka”.  Wyjazd autokarem z przedszkola o godz. 10.20, planowany powrót do przedszkola ok. godz. 13.00. Szczegółowe informacje wyjazdu u nauczycielek w grupie.

Monika Siwek, Anna Waszkiewcz

Podziękowanie

Wszystkim Rodzicom i Dzieciom serdecznie dziękujemy za piękne kartki pocztowe z wakacji. Dużo radości sprawiły nam wszystkie pozdrowienia i miłe słowa.

Cieszymy się bardzo, że o nas pamiętacie!

Zebranie Rady Rodziców

18 września

Zaproszenie

Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 177, os. Kombatantów 13 w Krakowie zaprasza rodziców  z poszczególnych grup wybranych do Rady Rodziców na rok szkolny 2017/2018  na pierwsze zebranie organizacyjne, które odbędzie się26 września (wtorek) o godzinie 16.30.

Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

15 września

Drodzy Rodzice !

Jak co roku gorąco zachęcam do udziału dzieci w zajęciach gimnastyki korekcyjnej, które odbywają się w naszym przedszkolu. Celem ich jest korekcja i profilaktyka wad postawy, wykształcenie nawyku przyjmowania i utrzymania poprawnej postawy, prawidłowy rozwój motoryczny, podniesienie ogólnej sprawności i wydolności organizmu oraz nabycie nowych umiejętności ruchowych. Ćwiczenia są prowadzone różnymi metodami i w różnych formach oraz z zastosowaniem atrakcyjnego sprzętu. Każde zajęcia wnoszą coś nowego. Dzieci chętnie ćwiczą , a zarazem świetnie się bawią.

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne !!!  Jedynym warunkiem jest dostarczenie skierowania od lekarza pediatry lub lekarza specjalisty zalecającego udział w gimnastyce korekcyjnej oraz określającego wadę postawy. Dzieci, które do końca września nie przyniosą skierowań nie będą mogły uczestniczyć w zajęciach.

Nauczyciel gimnastyki korekcyjnej

Mgr Joanna Strug-Jachym

 

Piknik sportowy

8 września

Informujemy, iż 11 września w poniedziałek dzieci z grup: III, IV, V i VI wyjeżdżają autokarami na "Piknik sportowy". Piknik odbywać się będzie w godzinach: 11.00 do 13.00 na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków Wschód na os. Szkolnym 39 / naprzeciwko Zalewu Nowohuckiego/. Wyjazd z przedszkola o godz. 10.30, powrót na obiad ok. godz. 13.30. Prosimy o wygodny- sportowy strój dla dzieci. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wyjazd nie odbędzie się. Szczegóły u nauczycielek grup. Bożena Woźnica.

Drodzy Rodzice !

 

Serdecznie zapraszamy na I Zebranie Organizacyjne rozpoczynające rok szkolny 2017/2018,

które odbędzie się 12 września /we wtorek/ o godzinie 16.30.

Część I zebrania /wspólna dla wszystkich/ odbędzie się w sali gr III, natomiast na część II zapraszamy do poszczególnych grup.

Dyrektor Przedszkola Elżbieta Piwowarczyk

1 września 2017 - to już dziś rozpoczynamy nowy rok zabawy i pracy

Wyprawka Przedszkolaka

28 sierpnia 2017

Pierwszego dnia do przedszkola należy przynieść:

Bardzo prosimy aby dzieci z grup: I i II przyniosły do przedszkola:

  • piżamę podpisaną imieniem i nazwiskiem
  • poszwę /160/200/, małą poduszkę
  • podpisany ręcznik z zawieszką
  • pantofle / podpisane/
  • komplet odzieży na zmianę
  • w miarę możliwości artykuły higieniczne: papier toaletowy, chusteczki higieniczne, mydło w płynie

Dzieci z grup: III, IV, V, VI prosimy o zabranie z domu:

  • pantofli
  • podpisanego ręcznika z zawieszką
  • stroju gimnastycznego
  • w miarę możliwości art. higieniczne: papier toaletowy, chusteczki higieniczne, mydło w płynie

Jak co roku kwestia "wyprawki" czyli artykułów papierniczych i piśmienniczych zostanie poruszona w poszczególnych grupach na zebraniach grupowych.

Bardzo dziękujemy

Witaj Przedszkole !

Drodzy Rodzice

27 sierpnia

W nawiązaniu do pisma z dnia 12 lipca 2017 r. Prezydenta Miasta Krakowa (znak: BS-06.300.19.2017) uprzejmie informujemy, iż od dnia 1 września bieżącego roku  odpłatności z tytułu korzystania przez dzieci z miejskich placówek oświatowych będą pobierane „z dołu”, co oznacza pobieranie opłat za faktyczną ilość dni pobytu dziecka w danym miesiącu, w tym także z tytułu wyżywienia. W praktyce oznacza to, iż opłata za miesiąc wrzesień będzie naliczana i pobierana w październiku. Wysokość należnych opłat będzie ustalana przez przedszkole do 5 dnia każdego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, za który następuje rozliczenie. W tym terminie przedszkole informuje także o wysokości należnych opłat w formie listy z odpłatnością umieszczaną w holu przedszkola. Numery na liście (zmienione w stosunku do ubiegłego roku),  przypisane poszczególnym dzieciom będą obowiązywać przez cały rok szkolny 2017/2018.  Opłatę za przedszkole należy uiszczać do 10 dnia każdego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, za który następuje rozliczenie. Przekroczenie tego terminu skutkuje naliczaniem odsetek ustawowych.

Wyżej wymieniona zmiana wymaga podpisania przez Państwa aneksu do umowy zawartej z przedszkolem na nowy rok szkolny 2017/2018.