1% dla przedszkolaka

KRS 0000052078
z zaznaczeniem "Samorządowe Przedszkole nr 177, Kraków"

Drodzy Rodzice gr. V

23 kwietnia

Serdecznie zapraszam na zajęcia otwarte pt: „Wiosna wszędzie”, które odbędą się dnia 26.04.2017r (środa) o godzinie 15.30.

Kinga Bołoz

ZASADY REKRUTACJI DO SAMORZĄDOWYCH PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2017/2018

18 kwietnia

Wnioski o przyjęcie do samorządowych przedszkoli/ oddziałów przedszkolnych w szkołach można składać  w dniach
18 kwietnia - 8 maja 2017 r.
Elektroniczny serwis rekrutacyjny dla rodziców funkcjonuje od godz. 9.00 - 18 kwietnia 2017 r., natomiast wnioski można składać w przedszkolach/ szkołach w godzinach ustalonych przez dyrektora przedszkola/ szkoły.

W Samorządowym Przedszkolu Nr 177 w Krakowie wnioski o przyjęcie do przedszkola
na rok szkolny 2017/2018 przyjmowane są w godzinach:

wtorek- 15.00- 16.00
czwartek- 15.00- 16.00

 

 

Zaproszenie

Świąteczne życzenia

Zajęcia otwarte w grupie II

10 marca

Serdecznie zapraszam Rodziców na zajęcia otwarte, które  odbędą się 12 kwietnia o godz. 15.00. Zaprasza Anna Waszkiewicz

Wycieczka grup III i IV

10 kwietnia

Dnia 12 kwietnia grupy III i IV jadą autokarem do Muzeum Inżynierii Miejskiej na ul. św. Wawrzyńca. Zwiedzanie muzeum odbywać się będzie w godz. 9.00- 10.00. Wyjazd z przedszkola zaplanowano na godz. 8.10. Ze względu na wcześniejszą godzinę śniadania /7.30/ bardzo prosimy o przyprowadzenie dzieci do godz. 7.30. Powrót ok. 11.00. Zapraszamy. Nauczycielki grup III i IV.

Uwaga Rodzice

4 kwietnia

Dzieci kontynuujące w naszym przedszkolu edukację przedszkolną w roku szkolnym 2017/2018 nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice tych dzieci składają jedynie w okresie od  6 kwietnia do 13 kwietnia 2017 r. Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Deklarację będzie można pobrać 6 kwietnia w przedszkolu lub ze strony: www.portaledukacyjny.krakow.pl. Wypełniony dokument należy złożyć osobiście w kancelarii przedszkola w ustalonych godzinach pracy:

wtorek i czwartek od 15.00 do 17.00

Należy również pamiętać o podpisaniu umowy w sprawie korzystania z usług przedszkola na kolejny rok szkolny w terminie podanym później. Iwona Mildner.

Drodzy Rodzice i Dzieci

3 kwietnia

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji zbierania książek organizowanej przez Fundację Garda. Celem akcji jest pomoc Hospicjum Dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera. Przyjmowane są wszystkie książki w stanie bardzo dobrym, niezniszczone, najlepiej wydane po 2006 roku (nie tylko bajki).

Książki prosimy przynosić do nauczycielek poszczególnych grup.

Zbiórka trwa od 5 do 12 kwietnia 2017r.

Beata Jurkowska

 

 

Drodzy Rodzice i Dzieci

Dziękujemy za "Górę grosza"

13 lutego

Beata Kazimierska- koordynator akcji w naszym przedszkolu.

Rekrutacja 2017

2 lutego

Szanowni Państwo.

Zgodnie z art. 204 ust. 1-2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60) kryteria rekrutacyjne oraz terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego do samorządowych przedszkoli i klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2017/2018 podane zostaną do dnia 15 kwietnia 2017 r.

Polisa NNW

Poniżej znajduje się link do aktualnej polisy NNW dzieci w naszym przedszkolu:

Polisa NNW.pdf

Jeszcze tylko 3 dni i ......

29 sierpnia

Łamańce językowe

Łamańce językowe w wykonaniu naszych przedszkolaków.

Bajka o Rzepce

01 czerwca 2016 r. , dokładnie w dniu Dziecka, Rodzice naszych przedszkolaków zaprezentowali inscenizację bajki "Rzepka" opracowaną na podstawie utworu J. Tuwima. Niespodziankę pełną humoru, radości i wspaniałej gry aktorskiej przygotowali:

Narrator - mama Mai z gr. VI,
Rzepka - mama Kornelki z gr. I i Mai z gr. VI,
Dziadek - tatuś Natalki z gr. I i Piotrusia z gr. VI,
Babcia - mama Gabrysia z gr. I,
Wnuczek - tatuś Kornelki z gr. I i Mai z gr. VI,
Piesek - mama Gabrysia z gr II,
Kotek -  mama Juleczki z gr. II,
Kwoka -  mama Leona z gr. III,
Gąski dwie - mama Igora z gr. IV i mama Borysa z gr. IV
Bocian - mama Marysi z gr. IV,
Żabka - mama Lenki  z gr. IV,
Kawka - mama Lilianki z gr. V.

Rodzice zrobili dzieciom wspaniałą niespodziankę. Cały personel przedszkola włączył się w przygotowania muzyki, dekoracji rekwizytów. Wszystkim serdecznie dziękujemy, a dzieciom życzymy kolejnych takich super bajek!

 

Nasza laureatka

OGŁOSZENIE WYNIKÓW W KONKURSIE NA WIERSZ DLA PRZEDSZKOLI Z XV DZIELNICY

pt „Zdrowie mam – bo o siebie dbam”

KATEGORIA-WIERSZ INDYWIDUALNY:

I miejsce: Kinga Czarnowska P-le 148

II miejsce: Maja Pietras P-le 177

III miejsce: Natalia Przeszło P-le 64

 

Jesteśmy z Ciebie dumne Maju!

 

Poniżej wiersz naszej Mai:

"Apetyt na zdrowie "

Mam na imię Maja i mieszkam w Krakowie.

Zaraz na początku o sobie opowiem.

Chodzę do przedszkola  i mam 7 lat.

Chciałabym wyglądać jak na łące kwiat...

Aby tak się stało odżywiam się zdrowo,

owoce, warzywa jem obowiązkowo.

Gdy biorę marchewkę jak zając ją chrupię,

bób i kukurydzę w sklepie chętnie kupie.

Kiwi, mandarynka, jabłko i truskawka.

To jest przed obiadem codzienna przystawka.

Dla mnie batoniki, gumy i cukierki,

nie mają znaczenia, także słodkie żelki.

Codziennie na rolkach rzadko bez rowera

a czasem na basen mama mnie zabiera.

Tenis, basen rower  nic ich nie zastąpi,

W zdrowe odżywianie  tez niech nikt nie wątpi.

Moje koleżanki  i moi koledzy,

dam wam dobrą radę:

odżywiać się zdrowo! nie jeść czekoladek!

Mówi Wam to Maja ten kwiatek na łące,

który Wam przesyła całusy gorące :)

Joanita Łanecka

DZIĘKUJEMY ZA 1 % PODATKU !

21 lutego

Szanowni Państwo , Drodzy Rodzice.

Dyrektor , personel i dzieci Samorządowego Przedszkola nr 177 os. Kombatantów 13 w Krakowie serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom, którzy w ubiegłym roku przeznaczyli 1% swojego podatku na Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska, z którym od kilku lat współpracuje nasze przedszkole. W ramach akcji „1% podatku dla naszej szkoły” po raz kolejny pozyskaliśmy fundusze, które przeznaczyliśmy na zakup sprzętu sportowego,  do prowadzenia zajęć gimnastyki korekcyjnej oraz innych zajęć dla dzieci o charakterze ruchowym. Zakupiliśmy woreczki gimnastyczne, dwie bazy piankowe oraz kolorowe wyspy sensoryczne.  Jeszcze raz dziękujemy za zaufanie.

.

Uwaga, zmiana numeru rachunku bankowego dotyczącego wpłat za przedszkole.

21 grudnia

DRODZY  RODZICE
Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 177 w Krakowie informuje, iż w dniu 4 grudnia 2015 r. została podpisana umowa o prowadzenie rachunków bankowych z Powszechną Kasą Oszczędności Bankiem Polskim Spółką Akcyjną (PKO BP). W związku z powyższym od 01.01.2016 r. obowiązuje Nowy Numer Rachunku Bankowego, na który należy dokonywać opłaty za przedszkole.

Nowy Numer Rachunku: 25  1020  2892  0000  5802  0590  5361

Nasze przedszkole, „ Przedszkolem w Ruchu”

25 czerwca 

 Z dumą informujemy, że Ministerstwo Edukacji Narodowej doceniając nasze działania podjęte w ramach udziału w Ogólnopolskiej Akcji : „ Ćwiczyć każdy może”, organizowanej w Roku Szkoły w Ruchu, uzyskało tytuł: „ Przedszkole w Ruchu”!!! Joanna Strug- Jachym.

Za 1% podatku -dziękujemy !!!

8 stycznia

Szanowni  Państwo , Drodzy Rodzice  naszych wychowanków. Dyrektor , personel i dzieci  Samorządowego Przedszkola nr 177 os. Kombatantów 13 w  Krakowie serdecznie dziękują   wszystkim rodzicom , którzy w ubiegłym roku przeznaczyli 1%  swojego podatku na  Stowarzyszenie  Pomocy Szkole „Małopolska „ z którym dyrektor przedszkola zawarła porozumienie dotyczące akcji „1% podatku dla naszej szkoły”. Dzięki Państwa postawie  nasze przedszkole pozyskało kwotę 2386,60 zł.  która w październiku 2013 r  wpłynęła na konto Rady Rodziców  i została przeznaczona  na zakup pomocy dydaktycznych , zabawek i gier dla dzieci  we wszystkich grupach wiekowych.(W załączeniu kserokopia  faktury ).{gallery}12013{/gallery} Dziękujemy za zaufanie. Dyrektor- Elżbieta Piwowarczyk

GÓRA GROSZA

26 listopada

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci do wzięcia udziału w akcji „Góra Grosza”. Od 25 listopada do 6 grudnia każdy może dorzucić swój grosz.  Dla nas grosz to mało, ale góra grosza może pomóc potrzebującym. Uczmy dzieci od najmłodszych lat, że wspólnymi siłami można wiele zdziałać. Grosiki zbieramy w holu przedszkolnym. Katarzyna Chowaniec.