1% dla przedszkolaka

KRS 0000052078
z zaznaczeniem "Samorządowe Przedszkole nr 177, Kraków"

Wielkie wiosenne wietrzenie książek

6 kwietnia

Szanowni Rodzice zapraszamy do wiosennej akcji wymiany książek dla dzieci.

Prosimy o przynoszenie  do grup książeczek dla dzieci i potem wymiany na nowe, inne, których jeszcze dzieci nie znają.

Akcję  planujemy przeprowadzić w terminie od 9 kwietnia do 13 kwietnia.

Lidia Paś

Dlaczego prawidłowy rozwój mowy jest ważny ?

2 kwietnia

 

„Jak w domu rodzice mogą pomóc dziecku z zaburzeniami integracji sensorycznej ?”

Przeczytaj w zakładce POLECAMY informacje, które opracowała p. Renata Ziętara w oparciu o artykuł Zbigniewa Przyrowskiego.

... i przyszła wiosna!

27 marca

Szanowni Rodzice!
Bardzo dziękujemy za przyłączenie się do akcji tworzenia wspólnego „Obrazu dla Pani Wiosny” na galerii przedszkola. Drzewka, liczne kwiaty, pszczółki, motylki  i ptaki ozdobiły przedszkole w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i cieszą do dziś ! Dziękujemy za zaangażowanie w zabawę plastyczną z dzieckiem!

Bożena Woźnica

{gallery}wiosna1{/gallery}

PODZIĘKOWANIE

26 marca
Serdecznie dziękujemy Panu Stanisławowi Małkuchowi, tatusiowi Julii i Oskara, za nieodpłatne przygotowanie
i pomalowanie jednego z pomieszczeń przedszkolnych, które będzie służyło dzieciakom jako sala kinowa.
Świetne i  profesjonalne wykonanie, ogromna, bezinteresowna pomoc zasługuje na nasze uznanie i szacunek.
Dyrektor przedszkola, nauczycielki i dzieci.

Święta tuż, tuż

25 marca

Kino w grupie V

22 marca

Drodzy Rodzice, w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 92 we wtorek tj. 27 marca organizujemy w naszej sali „Salę kinową” ;). Pragniemy przedstawić nasze umiejętności aktorskie naszym szkolnym kolegom prezentując  bajkę „Dwie Dorotki”. W związku z tym prosimy, aby dzieci przyszły tego dnia do przedszkola najpóźniej do godz. 8.30. Dziękujemy.

Lidia Paś, Bożena Woźnica.

Wycieczka grupy V

22 marca

W najbliższy poniedziałek, tj. 26 marca grupa V wyjeżdża do Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. W związku z tym prosimy, by dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola do godz. 7.45. Śniadanie w tym dniu dzieci zjedzą  o godz. 7.30. Planowany wyjazd z przedszkola o godz. 8.00. Zajęcia w Niepołomicach rozpoczynają się o godz. 9.00. Planowany powrót ok. godz. 12.30 na obiad. 
Wycieczka rządzi się swoimi prawami ;) Prosimy, by dzieci zabrały ze sobą plecaki z przekąską i piciem w zakręcanej butelce. Pamiętajmy jednak, że wracamy na OBIAD.

Lidia Paś, Bożena Woźnica.

Rekrutacja

Informacja

19 marca

Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 177 w Krakowie informuje, iż zatrudni pracownika na stanowisko pomoc kuchenna w wymiarze 0,96 etatu od 1 maja 2018r. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do pani Dyrektor Elżbiety Piwowarczyk w godzinach pracy kancelarii, tj. we wtorki, czwartki w godz. 15.00-16.00.

Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk

REKRUTACJA 2018

16 marca

Przypominamy o składaniu wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2018/2019                              do końca marca br. w godzinach pracy kancelarii przedszkola tj. wtorki, czwartki w godz. 15.00-16.00.

W szczególnych przypadkach termin złożenia wniosków można ustalić telefonicznie.

Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk

Informacja dla Rodziców o dyżurze wakacyjnym LIPIEC 2018

16 marca

Uprzejmie informujemy, iż w szatni dzieci w segregatorach z obecnością każdej grupy znajdują się listy zapisów na dyżur wakacyjny. Mają one charakter orientacyjny, potrzebny do przygotowania aneksów do umowy                         na LIPIEC 2018. Prosimy o uzupełnienie listy do końca marca 2018 r.

Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk

Niech wiosna przybywa , a zima znika!

13 marca

15 marca 2018 r. spróbujemy z przedszkolakami przegonić zimę piosenką, tańcem i wesołymi zabawami. Może nam się uda wspólnymi siłami pożegnać czapki, szaliki i ciepłe, ciężkie buty.

Dzieci lubią zimę, bałwanki, sanki, ale już dość! Niech wiosna przybywa. Sio zimo - żegnaj !!!

Kinga Bołoz i Joanita Łanecka.

Wiosna tuż, tuż

13 marca

Kochane Przedszkolaki !!!

Do nadejścia W I O SN Y pozostało jeszcze kilka dni. W oczekiwaniu na najbardziej zieloną porę roku postarajmy się wspólnie wykonać dla niej na „galerii przedszkola” wiosenny obraz. Zachęcamy, by każdy przedszkolak przygotował w domu wybraną przez siebie techniką atrybuty Pani Wiosny np.: wiosenne kwiaty, owady, ptaki. Prace prosimy gromadzić w swoich grupach. Wszystkie przywiesimy 20 marca, w przeddzień nadejścia kalendarzowej W I O S N Y.

Powodzenia ;)

Bożena Woźnica

Wycieczka grupy V do Muzeum Inżynierii Miejskiej

12 marca

Przypominam, że 14 marca dzieci z grupy V wyjeżdżają do Muzeum Inżynierii Miejskiej. W programie zwiedzanie wystawy pt. ‘To takie proste” i udział w lekcji „Świat dźwięków”. Wyjazd z przedszkola o godz. 9.15, powrót ok. 12.45 na obiad.

Bożena Wożnica.

Wycieczka dzieci z grupy III i IV

8 marzec

13 marca br. ( wtorek) dzieci z grupy III i IV jadą na wycieczkę do Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Planowany wyjazd z przedszkola o godz. 9.30, powrót około godziny 13.00. Bliższe informacje na temat wycieczki u nauczycielek w grupach.

Anna Waszkiewicz

Bajka w przedszkolu

2 marzec

5 marca o godzinie 9.30 zapraszamy wszystkie dzieci na bajkę "Przygody krasnala Pączka" w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej KANON.

Anna Waszkiewicz

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W NASZYM PRZEDSZKOLU

1 marzec

Wyjście do Teatru Ludowego

27 luty

We wtorek 6 marca br. dzieci z grupy II, III i IV jadą do Teatru Ludowego na spektakl pt:"Kot w butach". Wyjazd po śniadaniu o godz. 9.30, powrót na obiad. Szczegóły wyjazdu u nauczycielek w poszczególnych grupach.

Monika Siwek

Fotograf w przedszkolu

26 luty

UWAGA RODZICE

W dniu 8 marca od godziny 9.00 na trenie przedszkola odbędzie się sesja fotograficzna dla przedszkolaków. Prosimy o ubranie dzieci w wygodny, sportowy strój (bez barw klubów sportowych ).

Wicedyrektor Iwona Mildner

UWAGA RODZICE

20 luty

Dzieci kontynuujące w naszym przedszkolu edukację przedszkolną w roku szkolnym 2018/2019  nie biorą udziału w rekrutacji.
Rodzice tych dzieci
składają jedynie w okresie od  22 lutego do 28 lutego 2018 r. Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Deklarację będzie można pobrać 20 lutego w przedszkolu lub ze strony:  www.portaledukacyjny.krakow.pl.

Wypełniony dokument należy złożyć osobiście w kancelarii przedszkola w ustalonych godzinach pracy:   wtorek i czwartek od 15.00 do 16.00

Należy również pamiętać o podpisaniu  umowy w sprawie korzystania z usług przedszkola na kolejny rok szkolny w terminie  podanym  później.

Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk