22 marca

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 177 w Krakowie informuje, iż w przedszkolu stwierdzono (potwierdzony przez wymaz) przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 pracownika pracującego w grupie II. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie nakłada na jednego pracownika oraz dzieci z grupy II obecne w przedszkolu w dniu 19 marca (21 dzieci) kwarantannę obowiązującą od 22.03.2021 r. do 29.03.2021 r.

Wicedyrektor Iwona Mildner

12 marca

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 177 w Krakowie składa ogromne podziękowanie wszystkim Rodzicom, którzy w odpowiedzi na naszą prośbę związaną ze szczepieniem nauczycieli zorganizowali w dniach 11 i 12 marca opiekę swoim dzieciom poza przedszkolem.

Wyjście do Tauron Areny

6 marca

Przypominamy, że  w środę 10 marca br. dzieci z grupy IV i VI jadą  na zajęcia sportowe do Tauron Areny. Śniadanie  w tym dniu jest o godz. 8.00, wyjazd o godz. 8.20. Prosimy o przygotowanie strojów sportowych na zmianę ( koszulka, spodenki, buty sportowe na białej podeszwie)oraz małą butelkę wody.

Prosimy  o punktualne przyprowadzenie dzieci do przedszkola przed godz. 8.00.

Nauczycielki grupy IV i VI

Pozwól mi być samodzielnym- marzec 2021

4 marca

3 marca

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 177

w Krakowie informuje, iż w dniach 10.03.2021 r.
i 11.03.2021 r. zostały wyznaczone terminy szczepień pracowników pedagogicznych przedszkola przeciwko SARS-Cov- 2 szczepionką AstraZeneca.
Gorąco prosimy tych z Państwa, którzy mają taką możliwość o zapewnienie opieki dzieciom w domu
w dniach 11 i 12 marzec. Z ogólnodostępnych informacji wynika, iż odczyn poszczepienny
w postaci: bóle głowy, mięśni, gorączka, wymioty, osłabienie, trwa od jednego do dwóch dni. Prawdopodobne jest zatem, iż część nauczycieli po szczepieniu będzie nieobecna w pracy. Zmiany organizacyjne w w/w dniach będą się wiązały z koniecznością łączenia grup.

Uwaga Rodzice

Dzieci kontynuujące w naszym przedszkolu edukację przedszkolną w roku szkolnym 2021/2022 nie biorą udziału w rekrutacji.
Rodzice tych dzieci składają jedynie w okresie od 18 lutego do 26 lutego 2021 r.
Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Deklarację można pobrać
 w przedszkolu lub z zamieszczonego poniżej linku. Wypełniony dokument należy złożyć osobiście w kancelarii przedszkola  w ustalonych godzinach pracy:
wtorek i czwartek od 15.00 do 16.00
oraz w ciągu całego dnia kiedy jest otwarta kancelaria.

www.przedszkole177krakow.pl/i/cms/deklaracja-kontynuacji.pdf

10 luty

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 177 informuje, iż otrzymał Postanowienie O Umorzeniu Śledztwa związanego z incydentem zagrożenia dla dzieci i pracowników, który miał miejsce dnia 24 listopada 2020 roku.

Z poważaniem Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk

WSPIERAMY SAMODZIELNOŚĆ DZIECI

10 luty

SERCE DLA ZWIERZAKA

Dyżur wakacyjny

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 177 w Krakowie informuje, iż dyżur wakacyjny w roku szkolnym 2020/2021 został zaplanowany w naszym przedszkolu w miesiącu sierpniu. Zapisy na dyżur odbędą się w maju po zakończeniu rekrutacji na nowy rok szkolny. Wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola zainteresowane dyżurem mają zapewnione miejsce.
O zasadach organizacji i zapisach na dyżur wakacyjny do innych przedszkoli należy dowiadywać się bezpośrednio w placówkach, którymi jesteście Państwo zainteresowani.
Harmonogram pracy krakowskich przedszkoli w wakacje znajduje się na stronie Portalu Edukacyjnego Miasta Krakowa.

INFORMACJA O GAZETCE

7 luty

INFORMACJE O JĘZYKU ANGIELSKIM

28 stycznia

Karnawał w przedszkolu

25 stycznia

SAMODZIELNOŚĆ

18 stycznia

17 stycznia

Dyrektor Samorządowego Przedszkola

Nr 177 w Krakowie przypomina, iż  w przedszkolu obowiązują ustalone godziny przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola. Wynikają one  z organizacji pracy

i ramowego rozkładu dnia.

Godziny przyprowadzania dzieci do przedszkola:

6.00-9.00

Godziny odbierania dzieci z przedszkola:

13.00-13.30

14.30-17.00

Prosimy o przestrzeganie godzin przyprowadzania i odbierania dzieci

z przedszkola.

Wicedyrektor Iwona Mildner

Apel do Rodziców

12 stycznia

Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk apeluje o nie przyprowadzanie  do przedszkola dzieci /zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 19 listopada 2020 / z jakimikolwiek objawami infekcji górnych dróg oddechowych tj. katar , kaszel, kichanie.

Informacja od Rodzica, że jest to alergia, powinna być potwierdzona zaświadczeniem lekarskim.

W przypadku wystąpienia którychkolwiek objawów, nauczyciel ma obowiązek powiadomienia Rodziców o konieczności odebrania dziecka z przedszkola.

Z poważaniem Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk

11 stycznia

Szanowni Państwo, Rodzice dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 177 os. Kombatantów 13 w Krakowie

Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 177 w Krakowie informuje, iż w dniu 11.01.2021 r. na pocztę e-mail przedszkola wpłynęła wiadomość o zagrożeniu bezpieczeństwa pobytu dzieci i pracowników w tym dniu w placówce.

Sprawę natychmiast zgłoszono na Policję.

Po konsultacji z oficerem dyżurnym sytuację określono, jako "Informację o bardzo niskiej wiarygodności, mającą charakter kaskadowy" ( inne placówki oświatowe w Krakowie w tym dniu również otrzymały takie e-maile, a sytuacja powtarza się w całej Polsce.)

W związku z tym nie ewakuowano dzieci z przedszkola, ale podjęto przygotowania do ewakuacji. Dzieci były informowane o ćwiczeniach.

Do przedszkola przyjechał patrol Policji, który sprawdził otoczenie oraz zabezpieczył materiały związane z otrzymanym e-mailem.

Sytuacja szybko wróciła do normy.

Z poważaniem Elżbieta Piwowarczyk

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD RODZICÓW