wiosenne prace

nasze prace

projekt Polska

projekt JABŁKO

W listopadzie omawialiśmy metodą projektu temat - POLSKA.

Śpiewaliśmy „Jesteśmy Polką i Polakiem Dziewczynką fajną i chłopakiem. Kochamy Polskę z całych sił. Chcemy byś również kochał ją i Ty.”

Chcieliśmy się dowiedzieć i szukaliśmy odpowiedzi na pytania:
co znaczy być Polakiem, o co walczyli polscy żołnierze, dlaczego Polacy nie byli wolni, co oznacza słowo niepodległość?

Przybliżyliśmy wiedzą o marszałku Józefie Piłsudskim.
Wiemy co to są legiony, kto napisał Mazurka Dąbrowskiego, nasz hymn.

Prace plastyczne, dotyczące naszej Ojczyzny, zostały umieszczone w MDK im. Andrzeja Bursy na os. Tysiąclecia, byliśmy na uroczystym otwarciu wernisażu pt. „Laurka dla Niepodległej”.
Tworzyliśmy kotyliony w barwach narodowych. Zapoznaliśmy się z legendą powstania państwa polskiego pt.” Legenda o Lechu, Czechu i Rusie.”
Wystąpiliśmy w VI Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 92. Zaprosiliśmy rodziców na uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Śpiewaliśmy piosenki patriotyczne o Polsce, recytowaliśmy wiersze i wspólnie odśpiewaliśmy wspólnie z rodzicami cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
Z rodzicami wykonaliśmy Pocztówki z Polski.

Grupa V wita !