Zajęcia z Rodzicami

Książka cd.

Cdn.

Przedszkolaki o sobie

Włoscy goście w naszej sali

Wizyta w szkole

Szpital na peryferiach

Robotyka

Zajęcia z robotyki i programowania wzbudziły ogromne zainteresowanie przedszkolaków. Świetnie radzili sobie
  i chłopcy  i dziewczynki. Dzieci prosiły o kolejne spotkanie z robotami, tabletami, klockami lego, kostkami, bateriami i całym arsenałem informatycznego świata, który nie jest im obcy. Znakomicie współpracowali w parach,
a w efekcie wykonali robociki , które poruszały się, wydawały dźwięki i  zmieniały kolory.
Joanita Łanecka

Fotorelacja z Dnia Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka

Rysujemy, wycinamy, kleimy!

Spotkanie przedświąteczne

W tym roku szkolnym spotkaliśmy się przed Świętami Bożego Narodzenia, żeby poczuć, że wkrótce po raz kolejny "spotkamy"  malutkiego Jezuska w stajence. Śpiewaliśmy nastrojowe kolędy, pastorałki, tańczyliśmy najpiękniej jak umiemy.
W naszej sali trwała walka dobra ze złem, bo wcieliliśmy się w role Aniołków i Diabełków. Ostatecznie zwyciężyła zgoda. Złożyliśmy sobie świąteczne  życzenia, a dzieci dostały prezenty, bo na nie zasłużyły. Dorośli zgodnie to potwierdzili. I my też. Joanita Łanecka i Magdalena Szopa

Magia czytania

Rzeczywistość kreowana w bajkach jest zgodna z myśleniem dziecka, przez co pomaga mu zrozumieć świat i siebie; pokazuje, jakie reguły nim rządzą, a poprzez wskazanie przewidywalności buduje poczucie bezpieczeństwa. W książkach eksponowane są wartości moralne i wyraźny podział na dobro, które zwycięża, i zło, które zostaje ukarane. Dziecko zwykle mocno identyfikuje się z bohaterami pozytywnymi, a tym samym buduje własny system wartości i wzorców postępowania.

Dzieci z naszej grupy bardzo lubią odwiedzać Bibliotekę Publiczną na os. Tysiąclecia 42.Pani bibliotekarka wprowadza dzieci w świat książek. Dodatkowo przedszkolaki wykonują prace plastyczne do treści wysłuchanej bajki. Tym razem zrobiliśmy Mikołaje. Zachęcamy do korzystania z biblioteki, wielu naszych przedszkolaków ma tam karty  stałego czytelnika.

Pierwszy projekt w grupie IV

Wspólne zabawy rozpoczęliśmy od zainteresowania dzieci tematyką drzewa i drewna.

Witamy w roku szkolnym 2018/2019

Czas szybko płynie. Jesteśmy  już 5-latkami. Hop i znaleźliśmy się w grupie IV.