1% dla przedszkola

KRS 0000052078 z zaznaczeniem "Samorządowe Przedszkole nr 177, Kraków"

Z pamiętnika
DOROTKA W KRAINIE OZ

20 maja

18 maja przedszkolaki z grupy II, III i VI oglądnęły w Szkole Muzycznej spektakl musicalowy pt"Dorotka w Krainie Oz". Przeżywały przygody Dorotki, która podczas tornada przeniosła się do Krainy Oz po drugiej stronie tęczy. Poznała przyjaciół: Stracha na wróble marzącego o rozumie, Blaszanego Drwala pragnącego mieć serce, strachliwego Lwa chcącego, aby Oz uczynił go odważnym.  Podczas podróży przyjaciele napotykali wiele niebezpieczeństw, z których wychodzili obronną ręką.

Po obejrzeniu spektaklu dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają uczucia, kształtowanie charakteru oraz wiara w to, że wszystko jest w zasięgu naszej ręki.

Monika Siwek

 
Robot Nao – kolejne spotkanie!

18 maja

Dzieci z grupy IV i V były wprost oczarowane, kiedy po raz kolejny odwiedził je Nao – humanoidalny robot, który poruszył dzieci swymi niezwykłymi umiejętnościami.

Czy robot umie ruszyć ręką, gdzie śpi, co zjada, czy ma mamę i tatę, gdzie mieszka, czy wie, ile jest dwa dodać dwa? - takie pytania zadawały dzieci z grupy IV i V robotowi Nao.

Na wszystkie pytania Nao skrupulatnie odpowiadał, od czasu do czasu rozbawiając dzieci niespodziewanym żartem.

Nao podbił serca swoim tańcem „Kaczuchy” i discopolowym! Cóż za styl! Można uczyć się od niego gracji i wdzięku!

Kiedy stracił równowagę i upadł na podłogę, dzieci nie śmiały się. Nagrodziły go brawami, gdy udało mu się powstać. Niektóre  chciały go głaskać po głowie, ale przecież robot nic nie czuje.

Na koniec, pod nadzorem informatyków, dzieci z grupy IV budowały z klocków ptaszki, a grupa VI – spinery. Klockowe budowle, po oprogramowaniu poruszały się i wydawały dźwięki.

Zabawy było co niemiara!

Urszula Osiakowska

 
Współpraca ze Szkołą Podstawową nr 92

18 maja

16 maja 2018- przedstawienie „Zamieszanie w krainie bajek”

Czy ktoś widział zatroskanego wilka, który szuka Czerwonego Kapturka? Albo Jasia i Małgosię, którym udało się schować przed Babą Jagą. A może ktoś spotkał Kota w butach, który śpiewał i szukał swojego pana? Czy ktoś widział takie zamieszanie?
My to wszystko oglądaliśmy na „deskach teatru” w Domu Kultury im. J. Korczaka na os. Kalinowym. Tam właśnie dzieci z klasy III fantastycznie kreowały role bohaterów bajek nam znanych i lubianych. Byliśmy widzami, którzy aktywnie uczestniczą w przedstawieniu: wspólnie ze skrzatami śpiewaliśmy piosenkę o sprzątaniu lasu, reagowaliśmy brawami na pozytywne zachowania bohaterów. Oczywiście wszystko dobrze się skończyło za sprawą dobrej wróżki, która sprawiła, że różne postaci wróciły do swoich bajek.
Gratulujemy aktorom- dzieciom z klasy III c i pani reżyser- Pani Uli Chołdzie.

Dziękujemy za kolejne miłe spotkanie.

Bożena Woźnica.

 
Relacja z międzyprzedszkolnego konkursu dotyczącego bezpieczeństwa

Dnia 26.04.2018r w Samorządowym Przedszkolu nr 177 w Krakowie odbyła się VIII edycja konkursu pod hasłem: „Każdy przedszkolak dobrze wie, że bezpieczeństwo to ważna rzecz”. Organizatorami konkursu były następujące instytucje:
•    Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie,
•    Samorządowe Przedszkole nr 177 w Krakowie.

Ideą konkursu było rozwijanie u dzieci umiejętności bezpiecznego i właściwego zachowania się na ulicy, w domu, w przedszkolu, na placu zabaw- unikania wszelkiego typu zagrożeń.Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku 5 i 6 lat. uczęszczających do przedszkoli w rejonie Nowej Huty. Każde przedszkole reprezentowało troje dzieci.

Laureaci konkursu to:
Samorządowe Przedszkole nr 64,  Samorządowe Przedszkole nr 113, Samorządowe Przedszkole nr 125
W konkursie wzięło udział 8 przedszkoli z rejonu Nowej Huty.

Nagrody dla laureatów oraz upominki dla wszystkich uczestników konkursu ufundował Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Konkurs to tylko jedna z form współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. Przedstawiciele policji są częstymi gośćmi w naszej placówce – prowadzą zajęcia na sali oraz w terenie. Zapraszają dzieci do udziału w akcjach poświęconych bezpieczeństwu na drodze.

Serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi Wilczkowi oraz pani Paulinie Micuba za ogromne zaangażowanie w działania mające na celu podnoszenie świadomości dzieci w zakresie bezpieczeństwa.

Kinga Bołoz

 
Bezpieczeństwo ważna rzecz !

Jednym z najważniejszych obowiązków nauczyciela w przedszkolu, jest zapewnienie wychowankom bezpieczeństwa w szerokim znaczeniu tego słowa. W naszym bezustannie podejmujemy takie działania, które podnoszą świadomość dzieci na sytuacje zagrażające ich życiu i zdrowiu oraz uczą jak unikać zagrożeń.
Przykładem takich działań jest współpraca z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej oraz Strażą Pożarną. W minionym miesiącu miały miejsca następujące wydarzenia:

W minionym miesiącu do naszego przedszkola przybyli wyjątkowi goście -  przedstawiciele Straży Pożarnej. Najpierw odbyły się zajęcia na temat bezpieczeństwa, następnie na teren ogrodu przedszkolnego wjechały dwa wozy strażackie z Komendy Państwowej Straży Pożarnej,  które wzbudziły  niesamowite  zainteresowanie  wśród  dzieci.  Przedszkolaki z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.  Z zaciekawieniem oglądali węże, prądownice  i inne elementy wyposażenia  wozu. Niebywałą  atrakcją była możliwość ubrania strażackich hełmów oraz próba ,,gaszenia '' fikcyjnego pożaru.
W trakcie spotkania dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznej zabawy, numery alarmowe, zasady prawidłowego wzywania Straży Pożarnej. Dzieci usłyszały wiele ciekawostek na temat pracy Straży Pożarnej.
To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.
Serdecznie dziękujemy panu Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie za wyrażenie zgody na działania edukacyjne na terenie przedszkola oraz panu kapitanowi Arturowi Żywczakowi za zorganizowanie zajęć i prezentację sprzętu.

Kinga Bołoz

 
Teatrzyk kukiełkowy "KOT W BUTACH"

14 maja

Dnia 7 maja  nasze przedszkole odwiedził Teatr Lalek "Bajka" z Nowego Sącza. Dzieci zobaczyły spektakl pt. "Kot w butach", w którym udział wzięły kukiełki. Kiedy maluchy zajęły swoje miejsca, przy dźwiękach wspaniałej muzyki rozpoczęło się przedstawienie. Opowiadało o kocie w butach, który mieszkał u polskiego młynarza. Mieszkali tam również trzej bracia, którzy dzielili majątek krzywdząc najmłodszego z nich, bo w spadku po ojcu otrzymał on jedynie … kota. Aktorzy - lalki na tle przepięknej ręcznie malowanej scenografii bawiąc przekazały najmłodszym wartości moralne, którymi należy kierować się w życiu. Nasi wychowankowie oglądając tą bajkę dowiedzieli się, że przyjaźń i wierność cenniejsze są niż całe złoto świata, uczciwość zostaje wynagrodzona, a dobro zawsze odnosi zwycięstwo nad złem. Bajka wywołała zachwyt wśród naszych najmłodszych widzów.

Anna Waszkiewicz

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 73