1% dla przedszkola

KRS 0000052078 z zaznaczeniem "Samorządowe Przedszkole nr 177, Kraków"

Z pamiętnika
Relacja z wycieczki do Niepołomic

14 marzec

Dnia 13 marca 2018r. dzieci z grupy III i IV były w Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. Podczas prelekcji połączonej z filmem edukacyjnym, dzieci utrwalały wiedzę dotyczącą naszego układu słonecznego.  Na szczęście nasze przedszkolaki poznały już wcześniej rożne zagadnienia związane z kosmosem, bo kiedy zostały zapytane, czym różni się gwiazda od planety, to nie były zaskoczone i „zabłysnęły” wiadomościami, a my byłyśmy z nich dumne.

Dzieciom najbardziej podobał się film wyświetlony pod kopułą obserwatorium, podczas którego panowała całkowita ciemność, widać było tylko rozświetlone gwiazdami niebo nad naszymi głowami. W trakcie filmu dzieci obserwowały różne gwiazdozbiory i poznawały ich nazwy.

Na koniec dzieci mogły wykonać pamiątkowe zdjęcie „ na księżycu” w stroju kosmonauty oraz popatrzeć na niebo przez lunetę znajdująca się na zewnątrz budynku. Słońce nie było w humorze, więc obserwacja trwała tylko przez krótkie chwile i nie wszyscy zdążyli z niej skorzystać.

Była to pierwsza w tym roku wycieczka plenerowa "z plecakami", pogoda utrafiona, więc kiedy przyszła chwila na poczęstunek, wszyscy z radością wyciągali swoje smakołyki z plecaka i wspólnie częstowali się nimi na świeżym powietrzu. Podróż autokarem również sprawiła wszystkim ogromną radość. Cała wycieczka była dużym przeżyciem dla dzieci.

Urszula Osiakowska

 
DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W NASZYM PRZEDSZKOLU

11 marzec

10 marca 2018 r. odbył się w naszej placówce „DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH". Do  naszego  przedszkola  licznie przybyli najmłodsi goście wraz ze swoimi rodzicami. Najpierw każdego malucha powitał wesoły Smerf , a następnie gospodarze: pani Dyrektor Elżbieta Piwowarczyk, Wicedyrektor Iwona Mildner oraz nauczycielki i personel. Goście z wielką ochotą i zaciekawieniem odwiedzali przygotowane na tę okoliczność sale, w których czekały na dzieci ciekawe niespodzianki.

Oj, było w czym wybierać! Dużą frajdą okazała się trampolina i zjeżdżalnia. Niektórzy wracali do sali sportowej po kilka razy.

Ogromną popularność zdobyły stanowiska do zabaw sensorycznych: „Kopalnia Skarbów”- szukanie  koralików w soli, „Cukiernia”- zabawa z masą solną z użyciem foremek do ciast oraz zabawy kolorowym ryżem. Razem z dziećmi bawili się również ich rodzice. Każdy z nich  wziął udział w zajęciach plastycznych polegających na ozdobieniu szarej, papierowej torebki przygotowanymi, kolorowymi elementami sylwet zwierzątek. Kreatywność rodziców była wielka, powstały między innymi torebkowe kotki, misie, zajączki. Każdy zabrał torebkę ze sobą do domu, która była wypełniona  super prezentami (m.in. woreczkiem z kolorowym ryżem do zabawy w domu).

W jednej z sal na maluchów czekały duże , gumowe klocki,  które  można było poprzestawiać, poprzenosić, poukładać , jak tylko się chciało. Chętni i odważni wzięli również udział w zabawach kołowych ze śpiewem, a także z chustą animacyjną.

Jest nam bardzo miło i cieszymy się, że zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom podobała się nasza oferta. Otrzymaliśmy duuużo ciepłych słów. Zapraszamy do nas na dłużej po wakacjach!

UŚMIECH NA TWARZY GOŚCI JEST DLA NAS NAJLEPSZĄ WIZYTÓWKĄ !!!

DYREKCJA I PERSONEL PRZEDSZKOLA

 
Spektakl w Teatrze Ludowym

8 marzec

Dnia 6 marca dzieci z grupy II, III i IV były w Teatrze Ludowym na spektaklu pt. „Kot w butach”. Bajka w nowej aranżacji dostarczyła dzieciom mnóstwo wrażeń i radości, co widać było w ich spontanicznych reakcjach i uśmiechach na twarzach. Dzieci uważnie śledziły losy ubogiego młynarczyka i jego niezwykłego kota, który potrafił odmienić życie własne i wielu ludzi dzięki swojemu sprytowi i odwadze. Morał płynący z bajki pokazał z kolei, że w życiu nie warto stawiać bogactwa ponad wszystko, bo można stracić coś najcenniejszego, czym jest prawda, przyjaźń i dobro.

Urszula Osiakowska

 
W bibliotece

6 marca uczestniczyliśmy w zajęciach zorganizowanych przez pracowników Biblioteki na osiedlu Tysiąclecia. Dowiedzieliśmy się jak można korzystać ze zgromadzonych tam książek, czyli jak zostać czytelnikiem. Okazało się, że biblioteka w swoich zbiorach ma pozycje o wszystkich bohaterach, jakich tylko udało nam się wymienić.

Oglądając zgromadzone książki, próbowaliśmy je porównywać, by znaleźć ich cechy wspólne. Na koniec sami tworzyliśmy krótkie historie, na podstawie skojarzeń ilustracji i litery. Kto wie? Może i któraś z nich stanie się kiedyś zalążkiem dłuższej historii i znajdziemy ją na półkach biblioteki.

Agnieszka Sendler

 
PODZIĘKOWANIE

1 marzec

Drodzy Rodzice

Z całego serca w imieniu swoim oraz wszystkich czworonogów dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce żywności dla Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych w Krakowie przy ul. Rybnej 3
Miło nam, że w tym roku udało się nam zebrać ponad 80 kg karmy! Milusińscy otrzymali również niezbędne akcesoria, jak ciepłe koce, smycze, gryzaki.
Szczególnie dziękujemy Pani Eli, mamie Oliwki M. z grupy II za zorganizowanie transportu.
Koordynator zbiórki Iza Chorążak

 

 
Konkurs o CZTERECH PORACH ROKU w grupie V

27 luty

27.02.2018 r. odwiedzili nas koledzy i nauczycielki z klasy Va, ze Szkoły Podstawowej Nr 144 os. Bohaterów Września, z konkursem „Cztery pory roku”. Po powitaniu odbyło się losowanie karteczek,  które wyznaczały drużyny. Uczennica w stroju  LATA czytała pytania,a inne przebrane za JESIEŃ,ZIMĘ i WIOSNĘ   podawały możliwe  odpowiedzi.  Za  prawidłowe odpowiedzi przyznawano naszym przedszkolakom na specjalnie przygotowanych planszach z  narysowanymi symbolami liścia, śnieżynki i krokusa, po trzy punkty – cukierki. Dzieci były skupione, uważne, wykazały się dużą wiedzą o przyrodzie, znakomicie poradziły sobie  z trudnymi pytaniami.

Pory roku znaliśmy i konkurs wygraliśmy! Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Lidia Paś

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 71