1% dla przedszkola

KRS 0000052078 z zaznaczeniem "Samorządowe Przedszkole nr 177, Kraków"

Z pamiętnika
STRONA W PRZEBUDOWIE !!!

JUŻ NIEDŁUGO

 
Pora na lody

Strona w przebudowie !

Któż z nas nie lubi lodów ? Ich pysznego smaku i ochłody jaką dają  nam w upalne dni. Ten pyszny letni deser był inspiracją do zaproponowania dzieciom zabawy tematycznej pt. „Lodziarnia”. Na początku dzieci dowiedziały się z jakich produktów i jak można zrobić lody. Postanowiliśmy, że nasze lody będą zdrowe, więc do ich produkcji używaliśmy jogurtów, śmietany, owoców i niewielkiej ilości cukru. Zamrożone lody wędrowały do "Lodziarni". Kto chciał mógł kupić lody w rożku na wynos. Można tez było razem z kolegami skonsumować lody w kawiarence. Wreszcie można było bezkarnie zjeść dużą ilość lodów i wszyscy byli zadowoleni.  A jak się bawiły Wasze pociechy oceńcie Państwo sami.

Wielbicielka lodów czekoladowych Beata Jurkowska

 
Relacja z podróży do Afryki

13 lipca

Zgodnie z wakacyjnymi planami, 12 lipca wyruszyliśmy do Afryki. Zabraliśmy ze sobą młodziutką Afrykankę, córkę Ambo Sambo. Król nie mógł do nas przybyć osobiście, bo zajęty był sprawami królestwa. Córka zastąpiła go godnie, chociaż mieliśmy problem, jak Ją obudzić! Spała po podróży mocno, przewracała się na boki i trzeba było dużo wysiłku, żeby się z Nią przywitać. Ale nasze przedszkolaki dużo potrafią i  radzą sobie w każdej sytuacji.  Sprytnie przebraliśmy się w  kolorowe stroje  afrykańskie, żeby było weselej i milej.  Potem polecieliśmy ogromnym bajkosamolotem prosto do Afryki! Plecaki schowaliśmy do luku bagażowego. Po wylądowaniu mieliśmy okazję poczuć pod palcami ziarenka piasku Sahary. Bawiliśmy się z wężem i krokodylem pod czujnym okiem naszych Pań. Tańczyliśmy dużo i z radością, bo tańczyć lubimy i robimy to znakomicie. Udało się nam także wyczarować kredkami wspaniałe węże, wypełnione jajeczkami z papierowych kul. W końcu ruszyliśmy do samolotu i wróciliśmy do przedszkola. Zabraliśmy plecaki z naszym prowiantem i szybciutko poszliśmy pieszo, tym razem, do ogródka przedszkolnego. Już w naszym Krakowie, pobawiliśmy się na urządzeniach, trochę skosztowaliśmy soczków,bananów, podzieliliśmy się ciasteczkami.

To była wspaniała  wyprawa w jeden dzień do Afryki i z powrotem. Tak tylko można w przedszkolu.

Rodzice żałujcie, że z nami nie byliście.

Joanita Łanecka

 
Pani Policjant w przedszkolu

4 lipca

Bądźmy uważni, bądźmy bezpieczni !

W ramach troski o bezpieczeństwo dzieci, 4 lipca wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z panią Policjant.  Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i poza nim. Pani Monika omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Zwróciła również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówiła sposoby unikania ich. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy przedszkolak i dorosły  powinien posiadać, żeby być widocznym, zwłaszcza wieczorem.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, przymierzały policyjne ubrania. Uczyły się, że policjanta nie należy się bać, bo zawsze służy pomocą.

Lidia Paś

 
Drodzy Rodzice, Opiekunowie !

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Samorządowego Przedszkola nr 177 w Krakowie pragnie złożyć gorące podziękowania wszystkim osobom, które z takim zaangażowaniem  włączyli się w przygotowanie i przebieg Rodzinnego Pikniku Sportowego.


Wyrazy wdzięczności kierujemy do tych Rodziców, którzy nie szczędząc swojego czasu, wiele godzin spędzili na przygotowaniu fantów, grillowaniu i tworzeniu świetnej atmosfery.

Fanty i gadżety przyniosły następujące osoby:

Katarzyna Talaga, Jolanta Lorek, Agnieszka Sztuka, Monika Ćwiklik, Anna Kwiecień, Monika Rokosz –Żugaj, Magdalena Nastawny, Dominika Stelmachowska, Agnieszka Jędrzejczyk, Małgorzata Szewczyk, Katarzyna Bętkowska, Paweł Joniec, Paweł Hyjek, Sylwia Szyszko, Edyta Koczara, Sylwia Wydrych, Wioleta Mystek, Agnieszka Wantuch, Elwira Zawiślak, Sylwia Żmudzka, Monika Pałucka.

Obsługą Grilla zajęli się Tatusiowie:

Piotr Oczkowicz, Jacek Woźniak, Robert Pietras,

Pyszna kiełbaskę na grilla dostarczyli Państwo::

Monika Pałucka oraz  Marcin Nowakowski

Akcesoria do grilla  przynieśli

Państwo Nowakowscy

Gorąco dziękuje wszystkim paniom, które przygotowały wyśmienite ciasta, galaretki i inne smakołyki, które przyczyniły, że piknik był smakowity i wyśmienity.

A były to Panie:

Aleksandra Dudek,  Agnieszka Kokosińska, Katarzyna Urban, Ewa Małkuch, Agnieszka Gierlach, Karolina Krawczyk, Agnieszka Sendler, Monika Bugaj, Beata Drozd -Cała, Ewelina Mystek , Anna Szymula, Anna Strój, Elżbieta Padjasek, Agnieszka Jędrzejczyk, Magdalena Joniec, Anna Kwiecień, Katarzyna Talaga, Małgorzata Szczęch – Gajewska, Ewelina Penar – Bobek, Jolanta Lorek, Monika Ćwiklik, Magdalena Wołosińska, Aleksandra Cisoń  Izabela Putek, Agnieszka Półtorak.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, by wziąć udział w konkurencjach sportowych i po prostu dobrze się bawili.

W piłce nożnej brali udział Panowie

Wojciech Szyszko, Grzegorz Łudzik,  Adamczyk, Robert Nawara, Piotr Maśnica, Robert Szewczyk, Wojciech Hohenauer, Waldemar Długosz, Paweł Putek, Grzegorz Gurczyńsk, Andrzej Majka Szymon Woźniak.

Pan Rafał Skórski zaprosił trenera p. Kamila Czarneckiego, który jako sędzia sprawiedliwie poprowadził mecz piłki nożnej. Pięknie dziękujemy obu Panom.

Dwa Ognie rozegrały Panie:

Magdalena Joniec, Małgorzata Szczęch- Gajewska, Joanna Gocyk – Hyjek,  Monika Rokosz Żugaj,  Paulinka Nowakowska, Agnieszka Kmiecik, Elżbieta Nadolnik, Sochacka Majka, Ewelina Kamińska, Chmura, Anna Augustynek, Monika Krok – Ścibiorska, Agnieszka Woźniak, Paulina Sochacka Majka.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Elżbiety Nadolnik, która czuwała nad naszym bezpieczeństwem.

Do uświetnienia  naszej imprezy przyczynili  się również sponsorzy z poza przedszkola:

Dyrekcja i Kierownictwo  SKLEPU „ZACHĘTA"

Zakład Mięsny „CHABURA”

Firma Handlowa „JAWORSKI”

A także:

Konsultantki z firmy „Mydlarnia Franciszka”,

Pani rytmiczka Renata Byrdy prowadząca chórek przedszkolny.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Mateusza Wody z KLUBU TANECZNEGO „PASJA” za prowadzenie zabaw tanecznych oraz  pomoc przy organizacji Rodzinnego Pikniku Sportowego .

Organizatorki: Beata Jurkowska, Monika Siwek, Joanna Strug Jachym

 
Kiedy piłka w grze wszyscy cieszą się !

W czwartek 7 czerwca 2018r. w  naszym ogrodzie przedszkolnym odbył się kolejny Rodzinny Piknik Sportowy. Tym razem motywem przewodnim była piłka i wszelkie jej odmiany. Naszą imprezę rozpoczęliśmy wspólnymi tańcami, które jak zwykle brawurowo poprowadził pan Mateusz ze Szkoły Tańca „Pasja”. Później wszyscy rozeszli się do przygotowanych stanowisk prowadzonych przez nauczycielki. Dzieci próbowały w różnych konkurencjach np., grały w kręgle , krokieta strzelały gole, celowały piłeczka by strącić maskotki, grały w dmuchanego ping ponga, pokonywały tor przeszkód, robiły biżuterię. Kto chciał mógł skorzystać z basenu pełnego piłeczek lub „ dmuchańca Gąsienicy” i nikogo nie przerażała nieustająca kolejka.

Sporo emocji wywoływały zawody sportowe dla rodziców. Tatusiowie grali w „Pikę nożną”, a mamusie grały w „Dwa ognie”.

O to, by uczestnicy zabaw, konkursów i pokazów nie byli głodni, zadbały mamy, które upiekły przepyszne ciasta i ciasteczka. Panie z kuchni w tym roku oferowały nie tylko kiełbaski i nóżki z grilla a nawet grochówkę na wędzonce.

Niezwykłą atrakcją pikniku było stanowisko na którym królował Nao –czyli  humanoidalny robot, który poruszył przedszkolaki i starsze dzieci swymi niezwykłymi umiejętnościami. Kto spragniony był relaksu mógł skorzystać z zabiegów wykonywanych przez panie kosmetyczki z firmy „Mydlarnia Franciszka”.

To był wspaniały, rodzinny czas, pełen zabawy, występów dzieci, zawodów sportowych i dobrego bycia razem. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Beata Jurkowska

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 75