Wiosna, wiosna radosna !!!

W tym roku wyjątkowo bo już w kwietniu mogliśmy cieszyć się piękną słoneczną, pogodą. Ta niesamowita aura sprzyjała organizacji zajęć na świeżym powietrzu. Maluszki spacerowały w poszukiwaniu wiosny lub bawiły się w ogrodzie przedszkolnym.

Dzieci  korzystając ze zjeżdżalni, bujaków czy też karuzeli,  uczą się kontrolować własne ciało. Poprzez zabawę z rówieśnikami, mają okazję do treningu umiejętności społecznych. Zabawa na placu zabaw jest także znakomitą okazją do pozytywnego spożytkowania dziecięcej energii…

Matematyka ? Czemu nie !

Zajęcia Otwarte dla Rodziców

12 kwietnia odbyły się Zajęcia Otwarte na grupie I. uczestniczący w spotkaniu Rodzice mogli zaobserwować zachowanie swojego dziecka na tle grupy. Podczas zajęć dzieci zostały zaproszone do Krainy Dobroci i Spokoju. Aby tam się dostać musiały powiedzieć jakieś dobre, miłe słowo. Dzieci najczęściej mówi proszę dziękuję, przepraszam ale też lubię, kocham cię, miłość. W Krainie spotkały misie które, wyrażały różne emocje. Dzieci nazywały i pokazywały mimiką: radość, smutek, strach złość.  Wyrażały swoje emocje podczas zabawy rytmicznej Kałuża”. Następnie dzieci i dorosłych zaproszono do zabawy polegającej na wypowiadaniu wierszyka „Dzik jest dziki”- z odpowiednią intonacją tak jak podpowiadała  sylwety misia.

W dalszej części spotkania– zaproszono  Rodziców  do zabawy  relaksacyjnej „Fotelik”. Była to bardzo miła, uspokajająca chwila podczas, której Rodzice trzymali swoje dzieci na kolanach, mówili  im po cichu miłe słowa, głaskali i przytulali. A gdy nadszedł  czas powrotu wszyscy wsiedli do pociągu przy melodii piosenki „ Jadę, jadę”.

Laureaci konkursu plastycznego.

Miło nam poinformować, że dwójka dzieci z naszej grupy Wiktoria Żugaj i  Michał Gajewski zdobyli nagrody w międzyprzedszkolnym  konkursie „Przyjaciele Misia Uszatka”. Podczas konkursu zaprezentowano również prace Damiana Koczary i Szymona Ciejak.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Wiosna w grupie I

Aby lepiej poczuć zbliżającą się wiosnę, dzieci z grupy I urządziły wiosenny kącik przyrody na parapecie. Rodzice wzbogacili nasz kącik o pierwsze zwiastuny wiosny czyli… pachnące hiacynty, żółciutkie narcyzy, czerwone tulipany i kolorowe bratki. Dzieci samodzielnie zasadziły w doniczkach groch, fasolę, cebulę. Na watce posiały rzeżuchę i fasolę. W naszym kąciku znalazła się również hodowla ziemniaka i awokado.

Maluszki każdego dnia dbają o nasze hodowle. Pamiętają o podlewaniu roślin i z wielkim zaangażowaniem obserwują ich wzrost, pojawiające się korzenie, łodyżki. Cieszą się każdą dostrzeżona zmianą.

Marcowe prace plastyczne
1.Pierwsze 5 prac to prace wykonane na konkurs plastyczny "Przyjaciele Misia Uszatka"
2. Dzieci podczas zabawy plastycznej mieszamy kolory
3. Kraszanki wielkanocne