STRONA W PRZEBUDOWIE !!!

JUŻ NIEDŁUGO

Czerwcowa wycieczka na RANCZO ARTEMIDY

13 czerwca br. udaliśmy się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego RANCZO ARTEMIDY w Nowej Górze.  Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji:

• Zobaczyliśmy  niektóre zwierzęta z gospodarstwa wiejskiego ( konie, osiołka, owieczki, barana, króliki). Poznaliśmy ich mieszkania ( stajnię , zagrodę), dowiedzieliśmy się, co jedzą ( owies, marchewkę, suchy chlebek,  świeżą trawę). Mogliśmy je nakarmić pod okiem gospodarza.
  • Jeździliśmy mini bryczką.
  • Odważnie dosiadaliśmy  konie i udaliśmy się na krótką przejażdżkę.
  • Malowaliśmy stajnię angielską
  • Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstaje mąka i ku naszemu zdziwieniu wcale nie była całkiem biała.
  • Poznaliśmy różnorodne zioła rosnące na pobliskiej łące. Dowiedzieliśmy się, że z niektórych można zrobić pyszny miodek na kaszel ( z mniszka lekarskiego) lub syropek na przeziębienie ( z kwiatów czarnego bzu oraz lipy).
  • Sadziliśmy kwiaty w doniczkach, które zabraliśmy na pamiątkę do domu.

Na wycieczce nie mogło zabraknąć czasu na przekąskę- ciepłe pieczone kiełbaski i domowej roboty drożdżówki.

Mimo, iż na początku powitał nas deszczyk, to i tak uważamy wycieczkę za udaną,

pełną wrażeń i nowych doświadczeń.

Monika Siwek

100 lat dla Mamy!!!

ZABAWA TEMATYCZNA "SKLEP"

Metodą „burzy mózgów” wybraliśmy nazwę naszego sklepu -  najbardziej spodobała się propozycja Maćka: „Sklep Malinka”. No i wreszcie rozpoczęła się zabawa. Dzieci chętnie przyjmowały rolę kupujących i sprzedawcy. W toku tej zabawy przydały się umiejętności matematyczne.

Dzieci miały możliwość posługiwania się wagą, kasą oraz "pieniędzmi". Określały ciężar oraz wielkość towaru i klasyfikowały różne artykuły spożywcze, posługując się pojęciami: warzywa, owoce, słodycze, nabiał itp.

Pamiętano również o przestrzeganiu zasad kulturalnego zachowania w sklepie - staniu w kolejce oraz stosowaniu zwrotów grzecznościowych: "proszę", "dziękuję", 'dzień dobry", "do widzenia".

Zabawa dała dzieciom wiele radości.  Poza tym nabyły  mnóstwo nowych doświadczeń i umiejętności społecznych.

Kwiecień-plecień

«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»