ZABAWA TEMATYCZNA "SKLEP"

Metodą „burzy mózgów” wybraliśmy nazwę naszego sklepu -  najbardziej spodobała się propozycja Maćka: „Sklep Malinka”. No i wreszcie rozpoczęła się zabawa. Dzieci chętnie przyjmowały rolę kupujących i sprzedawcy. W toku tej zabawy przydały się umiejętności matematyczne.

Dzieci miały możliwość posługiwania się wagą, kasą oraz "pieniędzmi". Określały ciężar oraz wielkość towaru i klasyfikowały różne artykuły spożywcze, posługując się pojęciami: warzywa, owoce, słodycze, nabiał itp.

Pamiętano również o przestrzeganiu zasad kulturalnego zachowania w sklepie - staniu w kolejce oraz stosowaniu zwrotów grzecznościowych: "proszę", "dziękuję", 'dzień dobry", "do widzenia".

Zabawa dała dzieciom wiele radości.  Poza tym nabyły  mnóstwo nowych doświadczeń i umiejętności społecznych.

Kwiecień-plecień

Zielony kącik