STRONA W PRZEBUDOWIE !!!

JUŻ NIEDŁUGO

"Bezpieczeństwo to ważna rzecz"!

25 czerwca wybraliśmy się białym, bezpiecznym busikiem do Multikina na bajkę "Psi Patrol". Opowiadała  ona o perypetiach chłopca Rydera i towarzyszących mu szczeniaków. Razem ze szczeniakami chłopiec ratuje ludzi i zwierzęta. Ratunek ułatwiają specjalne gadżety, jakie posiada każdy z psów. Dzieci znają tę bajkę i lubią sympatyczne i sprytne szczeniaki. W kinie dzieci czuły się świetnie, jak prawdziwi bywalcy i miłośnicy X muzy. Tym bardziej, że mama Oliwki sponsorowała dla wszystkich popcorn o różnych smakach. Przed seansem mieliśmy spotkanie  z ratownikami medycznymi. Przypomnieli nam numery alarmowe, które dzieci muszą znać i pamiętać, zwłaszcza numer 112, pokazali wyposażenie karetki pogotowia, usłyszeliśmy jej sygnał. Odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa dzieci i dorosłych. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki.

Jest taki dzień.....

Wycieczka do Papugarni

Byliśmy w bibliotece!
W czwartek odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną Bibliotekę na osiedlu Tysiąclecia. Dzieci chętnie opowiadały o książkach które czytają razem z rodzicami. Aktywnie uczestniczyły w zajęciach a na koniec narysowały portrety swoich lubionych bohaterów z książek.
Biblioteka jest magicznym miejscem pełnym książek, także dla dzieci. No właśnie, ile trzeba mieć lat, by zostać czytelnikiem, czy trzeba być już uczniem, czy może przedszkolakiem? Odpowiedź  pewnie zaskoczy wielu z nas – nie ma dolnej granicy wiekowej. Nawet maluszek może otrzymać swoją własną kartę biblioteczną, która stanie się biletem wstępu do krainy książek.
Dzisiejsza biblioteka jest otwarta, kolorowa, przyjazna dzieciom. Coraz częściej staje się miejscem, gdzie w specjalnym kąciku, na małych krzesełkach przy stoliku albo w baśniowym domku nasza pociecha może swobodnie przeglądać książeczki. Na ścianach widnieją kolorowe rysunki, a między regałami można spotkać pluszaki – postacie z bajek.

Wolny dostęp do książek jest standardem, książki dla najmłodszych nie stoją na baczność w równych rzędach.  A jest w czym wybierać: nowości wydawnicze, wznowienia książek z naszego dzieciństwa, klasyka, wszystkie pozycje w czystych foliowych okładkach, wierszyki, baśnie, bajeczki, opowiadania tylko czekają, by je przeczytać. Mnogość wydawnictw może doprowadzić do zawrotu głowy. Na szczęście jest uśmiechnięty, życzliwy bibliotekarz, który chętnie służy pomocą przy wyborze lektury.
We współczesnej bibliotece jest wiele dodatkowych atrakcji. Często organizowane są  spotkania z pisarzami, niejednokrotnie aktorzy czytają dzieciom, ogłaszane są konkursy czytelnicze, odbywają się zajęcia wakacyjne. Gdy pilnie śledzi się zapowiedzi  wydarzeń na stronach internetowych bibliotek, nasze dziecko może zagościć na urodzinowym przyjęciu Kubusia Puchatka, czy na imieninach u Mikołajka.

Serdecznie zachęcamy rodziców do odwiedzenia biblioteki z dziećmi, a Paniom z Biblioteki bardzo dziękujemy za spotkanie!

Joanita Łanecka i Iza Chorążak

Czekamy na wiosnę!
Marzec zagościł w kalendarzu. Codziennie z dziećmi zaznaczamy pogodę w naszym przedszkolnym kalendarzu, a tu zima za oknami. Postanowiliśmy w sali przywołać wiosnę. Wspólnie zrobiliśmy barwną sylwetę Pani Wiosny z kwiatkami i motylkami. Zasadziliśmy bratki w doniczkach, postawiliśmy na parapecie, podlewamy je. Emilka przyniosła rzeżuchę. Robimy co możemy, że powitać ciepło i wiosenny klimat. Może w końcu się uda!

«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»