Wycieczka do Papugarni

Byliśmy w bibliotece!
W czwartek odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną Bibliotekę na osiedlu Tysiąclecia. Dzieci chętnie opowiadały o książkach które czytają razem z rodzicami. Aktywnie uczestniczyły w zajęciach a na koniec narysowały portrety swoich lubionych bohaterów z książek.
Biblioteka jest magicznym miejscem pełnym książek, także dla dzieci. No właśnie, ile trzeba mieć lat, by zostać czytelnikiem, czy trzeba być już uczniem, czy może przedszkolakiem? Odpowiedź  pewnie zaskoczy wielu z nas – nie ma dolnej granicy wiekowej. Nawet maluszek może otrzymać swoją własną kartę biblioteczną, która stanie się biletem wstępu do krainy książek.
Dzisiejsza biblioteka jest otwarta, kolorowa, przyjazna dzieciom. Coraz częściej staje się miejscem, gdzie w specjalnym kąciku, na małych krzesełkach przy stoliku albo w baśniowym domku nasza pociecha może swobodnie przeglądać książeczki. Na ścianach widnieją kolorowe rysunki, a między regałami można spotkać pluszaki – postacie z bajek.

Wolny dostęp do książek jest standardem, książki dla najmłodszych nie stoją na baczność w równych rzędach.  A jest w czym wybierać: nowości wydawnicze, wznowienia książek z naszego dzieciństwa, klasyka, wszystkie pozycje w czystych foliowych okładkach, wierszyki, baśnie, bajeczki, opowiadania tylko czekają, by je przeczytać. Mnogość wydawnictw może doprowadzić do zawrotu głowy. Na szczęście jest uśmiechnięty, życzliwy bibliotekarz, który chętnie służy pomocą przy wyborze lektury.
We współczesnej bibliotece jest wiele dodatkowych atrakcji. Często organizowane są  spotkania z pisarzami, niejednokrotnie aktorzy czytają dzieciom, ogłaszane są konkursy czytelnicze, odbywają się zajęcia wakacyjne. Gdy pilnie śledzi się zapowiedzi  wydarzeń na stronach internetowych bibliotek, nasze dziecko może zagościć na urodzinowym przyjęciu Kubusia Puchatka, czy na imieninach u Mikołajka.

Serdecznie zachęcamy rodziców do odwiedzenia biblioteki z dziećmi, a Paniom z Biblioteki bardzo dziękujemy za spotkanie!

Joanita Łanecka i Iza Chorążak

Czekamy na wiosnę!
Marzec zagościł w kalendarzu. Codziennie z dziećmi zaznaczamy pogodę w naszym przedszkolnym kalendarzu, a tu zima za oknami. Postanowiliśmy w sali przywołać wiosnę. Wspólnie zrobiliśmy barwną sylwetę Pani Wiosny z kwiatkami i motylkami. Zasadziliśmy bratki w doniczkach, postawiliśmy na parapecie, podlewamy je. Emilka przyniosła rzeżuchę. Robimy co możemy, że powitać ciepło i wiosenny klimat. Może w końcu się uda!

Olafka i Olafki na pożegnanie zimy!

Włoskie przysmaki
Zakończyliśmy już Projekt włoski, oprócz wycieczki do zaprzyjaźnionej pizzerii, poznaliśmy również tajemnice kuchni włoskiej. Podczas poznawania kuchni włoskiej udaliśmy się do magazynu żywnościowego naszej pani intendentki Urszuli Wagi, która pokazała nam z czego robimy tak lubiane przez nasze przedszkolaki spaghetti i z jakich przypraw korzystamy.Dzieci z naszej grupy nie zawsze chcą jeść różne potrawy, ale makaronu nikt nie odmówi! Zobaczyliśmy też różne rodzaje makaronów, z jakich przygotowywane są posiłki dla dzieci. Pani Ula opowiadała o ciemnych makaronach, dowiedzieliśmy się też od czego zależy kolor makaronu.
Próbowaliśmy zrobić ciasto na pizzę i makaron z piasku kinetycznego oraz zrobiliśmy papierowe pizze, wyglądały smakowicie jednak jeść ich nie polecamy. Nauczyliśmy się grać nową piosenkę na dzwonkach „Kucharze”, stukamy w dzwonki jak włoscy kucharze łyżkami w kuchni.
Wiemy, że dzieci wspólnie z rodzicami gotują w domach. Mistrzami wiedzy o kuchni włoskiej, składnikach potrzebnych do wykonywania pizzy okazali się Antoś Krawczyk i Martynka Kaczmarczyk.
Gratulujemy i chwalimy.

Pyszny Dzień

My też dziś smakowaliśmy pizzę w Pizzerii Jazz na os. Tysiąclecia. Dziękujemy Pani Kasi, właścicielce Pizzerii za przemiłe

przyjęcie, zaproszenie do kuchni, pokaz, rozmowę z dzieciakami, współdziałanie przy wypiekach i serdeczność.

Pizzeria była dziś do 12.00 cała nasza! A pizza - wyśmienita!!!!!

«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»