1% dla przedszkola

KRS 0000052078 z zaznaczeniem "Samorządowe Przedszkole nr 177, Kraków"

Włoskie przysmaki
Zakończyliśmy już Projekt włoski, oprócz wycieczki do zaprzyjaźnionej pizzerii, poznaliśmy również tajemnice kuchni włoskiej. Podczas poznawania kuchni włoskiej udaliśmy się do magazynu żywnościowego naszej pani intendentki Urszuli Wagi, która pokazała nam z czego robimy tak lubiane przez nasze przedszkolaki spaghetti i z jakich przypraw korzystamy.Dzieci z naszej grupy nie zawsze chcą jeść różne potrawy, ale makaronu nikt nie odmówi! Zobaczyliśmy też różne rodzaje makaronów, z jakich przygotowywane są posiłki dla dzieci. Pani Ula opowiadała o ciemnych makaronach, dowiedzieliśmy się też od czego zależy kolor makaronu.
Próbowaliśmy zrobić ciasto na pizzę i makaron z piasku kinetycznego oraz zrobiliśmy papierowe pizze, wyglądały smakowicie jednak jeść ich nie polecamy. Nauczyliśmy się grać nową piosenkę na dzwonkach „Kucharze”, stukamy w dzwonki jak włoscy kucharze łyżkami w kuchni.
Wiemy, że dzieci wspólnie z rodzicami gotują w domach. Mistrzami wiedzy o kuchni włoskiej, składnikach potrzebnych do wykonywania pizzy okazali się Antoś Krawczyk i Martynka Kaczmarczyk.
Gratulujemy i chwalimy.
 
Pyszny Dzień

My też dziś smakowaliśmy pizzę w Pizzerii Jazz na os. Tysiąclecia. Dziękujemy Pani Kasi, właścicielce Pizzerii za przemiłe

przyjęcie, zaproszenie do kuchni, pokaz, rozmowę z dzieciakami, współdziałanie przy wypiekach i serdeczność.

Pizzeria była dziś do 12.00 cała nasza! A pizza - wyśmienita!!!!!

 
Ach ten bal....

 

 
Wędrująca Maskotka
W grupie drugiej z dziećmi zdecydowałyśmy, że naszą wspólną maskotką będzie śliczna Myszka Kasia. Wędruje sobie od  rodziny do rodziny i ma się świetnie.
Korzysta  z wielu atrakcji, chodzi do kina, teatru, ogląda bajki w TV. Uwielbia rodzinne uroczystości: wesela, wycieczki, spacery, wyjazdy w góry. Wspólnie z dzieciakami spędza czas tak, że nigdy się nie nudzi. Poznaje też innych członków  rodziny, braci, babcie, ciocie, wujków.
Myszka Kasia poznaje domowych pupili naszych przedszkolaków: kotki, pieski, tygryski. Lubi z nimi przebywać.
Dziękujemy za wspaniałą troskę jaką obdarzacie Państwo i dzieci naszą grupową maskotkę. Już nie możemy się doczekać kolejnych zdjęć! Joanita Łanecka, Izabela Chorążak.
 
Zdrowie -bardzo ważna rzecz

 
Babciu, Dziadku kochamy Was najmocniej jak potrafimy!

18.01.2018 r. odwiedzili nas cudowne  Babcie i Dziadziusiowie, wszyscy eleganccy, uśmiechnięci, z rękami  gotowymi do przytulania i klaskania. Dzieci z grupy II przygotowały wesołe wiersze, piosenki, tańce, prezenty, życzenia i gromkie 100 lat. Goście energetycznie spędzili czas, tańcząc, śpiewając i tuląc swoich najukochańszych. Degustowaliśmy wszystkie przepyszne ciasta przygotowane przez mamusie naszych przedszkolaków. Babciom i Dziadziusiom przypadł też do gustu serwowany, przez mamę Oliwki, chleb ze ze smalcem, skwarkami i ogóreczkami kiszonymi (mniam, mniam). Wszystko zjedliśmy!

Bardzo dziękujemy gościom  za przemiłe spotkanie, a rodzicom dzieci za pomoc przy jego organizacji. Joanita Łanecka, Izabela Chorążak.

 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»